Jump to content
Mümin

2019 Bmw 3 Serisi’nden Yeni Detaylar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mümin

2019 yılında yollara çıkması beklenen yeni kasa BMW 3 Serisi daha da sportif olacak. Yeni kasa BMW 3 Serisi'nin motor seçenekleri de elden geçirilecek.

2019 BMW 3 Serisi’nden yeni detaylar

Markanın çok satan modelleri arasında olacağını umduğu yeni BMW 3 Serisi’nin geliştirme süreci devam ediyor. Modelin tasarımı ve özellikleriyle ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. BMW 3 Serisi şu anda firmanın en dinamik modellerinden birisi. BMW geliştiricileri ve mühendisleri yeni nesilde bunu daha da ileriye taşımayı amaçlıyor. Firma bünyesinde “BMW G20” adıyla bilinen yedinci nesil 3 Serisi daha modern bir tasarıma sahip olacak, sportif performans ve çekici görünüme odaklanacak. 

Daha önceki haberlerde tasarımcıların otomobilin karakterini tamamen yeniden ele alacağı ve boyutlarını değiştireceği belirtilmişti. Otomobilin uzunluğu 6 cm artacak, aks aralığı ise 2 cm uzatılıyor. Genişlik de bir miktar artacak ve boyutlardaki bu büyüme rahat bir iç kabin yaratacak.

İç kabinde de tasarım değişiklikleri ve bolca yüksek teknoloji var. Yeni ekranların kontrol fonksiyonları için farklı yollar sunması bekleniyor. BMW’nin jest kontrolü özelliği de modelde yer alacak. Müşteriler dijital kombinasyonlu bir yönetim paneli seçebilecek.

BMW 7 Serisi ve BMW 5 Serisi gibi, BMW 3 Serisi de yeni CLAR platformunu kullanacak. Bu sayede 40 kg civarı ağırlık azaltımı hedefleniyor. Hafifleme sürüş dinamiklerini ve verimliliği de olumlu etkileyecek. BMW yeni 3 Serisi’ni turboşarjlı üç silindirli, dört silindirli ve altı silindirli motorlarla sunacak. 

2(559).jpg

BMW aynı zamanda yeni giriş seviyesi plug-in hibrit 3 Serisi’ni de 330e’nin altında sunacak. Bu model 325e adıyla ve 230 hp güç çıkışıyla sunulacak. Yeni nesil 330e 265 hp (+17 hp) sistem gücü ve 50 km (+10 km) elektrikli sürüş mesafesine sahip olacak.

2.0 litre dizel motorlarla, 316d 136 hp (+20 hp) güç çıkışına sahip olacak. 318d’nin motoru 163 hp (+13 hp), 320d’nin motoru 204 hp (+14 hp) ve 325d’nin motoru 238 hp güç çıkışıyla gelecek.

BMW 340i M Performance bir kez daha BMW 340i ve BMW M3 arasındaki boşluğu dolduracak. Dizel sevenler için, firma 340d M Performance modelini de 320 hp güç çıkışına sahip motor ve dört çekişli sürüş sistemiyle birlikte sunacak.

Yeni nesil BMW M3’ün motoru 460 hp güç çıkışına sahip olacak. Bu da şu an piyasada olan modelden 35 hp/16 hp (Competition Package ile) daha fazla.

Kaynak

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Ali

Eski kasa çok güzel ve kullanıcısının tüm beklentilerine net cevap veren bir araçtı. Tek dez avantajı iç hacim konusunda arka tarafta cömert değildi.  Bu araçta bmw bu konuya el atarsa sınıfında lider olur. Tasarım olarak şık ve bu resimdeki rengi ile çok sağlam görünüyor.  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

Bu sabah komşunun 2015 BMW 1'i park ettiği yerden çekici ile çıkarırken gördüm, eh heh, durduğu yerde bozulan araba eh heh. 150bin kayme de vermişti tam onun üstüne kasa düzeltme falan :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

güncel kasanın 316'sını kısa da olsa gözüme kestirmiş sonra vazgeçmiştim. guncel  kasada ön kaput bi açıdan bakınca bi tuhaf iniyo (tabi anlatamadım) bu kasa derli toplu ve oldukça guzel görünüyor. oldum olası bayılırım bmw'lere. almanyada kardesin  530d'si ile çok saane yol.yapar idik otobanlarda. hey gidi..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Nereden nereye. Resmen evrim geçiriyor arabalar. Bu da benim eski emektar 330ci. 20 senelik fark. Türkiye'de o kadar paraları hak ediyor mu bu arabalar tartışılır ama BMW'lerin sürüşü hakikaten bir başka oluyor.

2019-bmw-3-serisi-nden-yeni-detaylar.jpg

mLRNo4.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Leanback

Sürüş gerçekten güzel ama o lastik gibi elektirikli direksiyon işi çok bozuyor BMW'lerde. Benim Mazda 3'teki merkez konumda ve hafif açılardaki yol tepkisi ve hissi 1 ve 3 serilerinde yok, sportu açıyorsun son derece gereksiz yapay bir ağırlık biniyor sadece. E46 330'un direksiyonu şiir gibidir, bozuk para üstünden geçsen yazı mı tura mı anlatır adama, hele ki yanlarken verdiği tepkiler harikadır.

Otomatik park sistemi olacağı için malesef Honda ve Alfa gibi çift pinyonlu, elektirik motorunun kolonun dışında olduğu sistemi kullanamıyorlar. Bu yüzden yeni nesilden de fazla bişey beklememek lazım. Bu tip şeylerle uğraşıp dünya para harcamak yerine android auto, elle kontol, dışarıdan arabayı park etme vs gibi elektronik oyuncaklar müşteriyi daha çok cezbediyor ve üreticiye de ucuza geliyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti
8 saat önce, zoptrik :

Bence de. 

sence de benzemiyor mu kaput :D 

fabia-overview-6reasons-bottom.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
zoptrik

Gerçekten de benziyor abi.

Yeni arabalar hiç dikkatimi çekmiyor aynı duyguları paylaşan var mı benimle? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Leanback
21 saat önce, zoptrik :

Gerçekten de benziyor abi.

Yeni arabalar hiç dikkatimi çekmiyor aynı duyguları paylaşan var mı benimle? 

Tepeden tırnağa paylaşıyorum.

Benim açımdan sebebi de çoğu üretici geçmişte kendi felsefeleri doğrultusunda bir iş ortaya çıkarırlardı ve bu o markanın bindiğin her modelinde açıkça hissedilirdi (Özellikle Mercedes BMW hatta Mazda ve Subaru da dahildir buna ama onları ayrı tutuyorum). Arabayı alan müşteri de o markanın "yöntemini" kabul ederek ve bunu bilerek alırdı. Şimdi hepsi aşırı rekabet yüzünden herşeyi bir arada yapmaya ve daha kötüsü aynı yöntemlerle yapmaya çalışıyorlar, kendi felsefelerinin değil çoğunluk müşterinin ne istediği ile ilgileniyorlar, birbirlerinden mümkün olduğu kadar pazar payı kapabilmek ve markaya yeni müşteri getirebilmek kaygıları buna neden oluyor.

Kârlılık açısından özellikle dev firmalar bu şekilde davranmaya zorlanıyor fakat bu yüzden markaların karakterleri kaybolmaya yüz tuttu.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

Bursa'da bazen 2 kapılı yeni model BMW görünce bakıyorum fakat takdir ettiğimden deil, göz boyamak için araçta ne numaralar yapmışlar diye görüp birkaç saniyelik  işletmecilik dersi almak için. Şu gönderimi hatırladım şimdi:

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Fotifoti
   Yazan: Fotifoti
   Bir otomobil ne kadar hafifse, sürüşü de o kadar eğlenceli olur.
   Shigeo Mizuno
   Program Müdürü – Mazda.
   .Kodo tasarım felsefesi ile otomobile yeni bir bakış açısı kazandıran ve ruhunu iade eden Mazda, 2010 yılı ekim ayında duyurduğu konsepti shinari ile açılışı yapmıştı.

   Daha atak, daha hafif, sürüş keyfine odaklı Skyactive teknolojisini barındıran CX-5 2012 , Mazda 2 ise 2014 yılında Japonya'da yılın otomobili seçildiler. Cx-3 ile 2015 ödülünü de aday. Sadece ruhunu harekete geçirmekle kalmayan Mazda, 94 yıllık şirket tarihinde rekor kırarak 1.36 milyar € faaliyet karı elde etti. İçinde bulunduğumuz Avrupa pazarında %28 büyüme elde eden Mazda, sadece Almanya'da %20 büyüyerek 47bin araç sattı.*
   Yönetimini mühendislerin yaptığı tek otomobil firması olan Mazda, dünya devlerine de ilham kaynağı oluyor. Mercedes'in ardından önden çekişli araç üretme sevdasına kapılıp 2 serisi ile hüsrana uğrayan BMW anlaşılan hatasından dönüş yapmış.
   Auto Bild'e açıklamalarda bulunan Finansal İşlemler Yöneticisi Dr. Friedrich Eichiner daha önce 35up mimarisi olarak adlandırılan yeni arkadan itişli CLAR (Cluster Architecture) mimarisinin seri üretime hazır ve gelecek modellerde kullanılacağını bildirdi. Yeni 3,5,6,7 ve x3,x5,x6,x7 modellerinde karşımıza çıkacak CLAR yüksek çekmeli çelik, alimunyum ve karbonfiber karışımı ile daha hafif bir şaşi üretilmesi ile bu şaşinin ortak kullanımına dayanıyor. Bu yönüyle de Mazda'nın gram stratejisi ve skyactive mimarisini çağrıştıran CLAR yeni 5 serisinde 80 kiloluk avantaj sağlayacak.Yıl sonunda x5 ve 3 serisinde göreceğimiz yeni mimari,gelecek sene hibrit 2 serisi ve 7 serisi eDrive'da kullanılacak. **

   Bunlara ek olarak 5 serisinde ilk kez 3 silindirli bir motor kullanılması da gündemde. Giriş seviyesi 518d ‘nin 3 silindirli 150 hp lik bir motorla gelmesi bekleniyor. Beklenilen satışa ulaşamayan 2 serisinin tamamen 4 çeker olarak devam ederek kulvar değiştireceği de bir diğer söylenti. ***
   *http://www.mazda-tr....arllk-bildirdi/
   **http://www.bmwblog.c...future-hybrids/
   ***http://otomobil.habe...ndan-vazgecmedi
  • Mümin
   Yazan: Mümin
   BMW'nin resmi tanıtımını bugün gerçekleştireceği yeni kasa 5 Serisi'nin ilk resmi fotoğrafları ortaya çıktı     BMW, yeni kasa 5 Serisi modelini bugün resmi olarak tanıtacak. Bu tanıtımın hemen öncesinde aracın ilk görüntüleri ortaya çıktı. Öncüsünün genel çizgilerinin korunduğu yeni 5 Serisi, ağabeyi 7 Serisini andıran yüz ifadesine sahip. Arka bölümünde de 7 Serisinden izler taşıyan yeni kasa 5 Serisi, şık ve sportif bir görünüme sahip. İç mekanı da resimlerde ortaya çıkan 5 Serisi'nin selefine göre daha şık ve konforlu olacağının sinyallerini veriyor. Yüksek teknolojisi ile bugün yollarda olan altıncı jenerasyondan ayrılacak olan yeni 5 Serisi ile ilgili detaylar önümüzdeki saatlerde ortaya çıkacak.       kaynak
  • Mümin
   Yazan: Mümin
   BMW'nin ilk olarak sadece Çin pazarına sunacağı yeni kompakt sedan modeli 1 Serisi Sedan'dan yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

   BMW yeni 1 Serisi Sedan modelini Temmuz ayında yayınladığı fotoğrafla duyurmuştu. Çin’e özel üretilecek sedan model ile ilgili detaylar o günden beri karanlıkta kalmaya devam ediyordu.Şimdi ise 2017 BMW 1 Serisi Sedan fotoğrafları ve detayları Kasım’da Guangzhou fuarında yapılacak tanıtımdan önce Çin’de ortaya çıktı. Modelin satışına 2017’nin ilk çeyreğinde başlanacak. Son gelen fotoğraflarda ilk kez otomobilin arka kısmını da görebiliyoruz. Arka kısım ABD versiyonu Volkswagen Jetta/Passat havası taşıyor. Farklı donanım seviyelerinde dış cephede farklılıklar görülüyor.

   BMW’nin Audi A3 ve Mercedes-Benz CLA ile rekabet edecek modelinin en az üç versiyonla çıkacağı söyleniyor. 118i versiyonunda 136 hp gücünde, benzinli, 1.5 litre turbo 3 silindirli motor, 120i versiyonunda 192 hp gücünde 2.0 litre dört silindirli motor, 125i versiyonunda ise bahsi geçen 2.0 litre motorun 231 hp gücündeki versiyonu bulunacak.

   Firma yetkilileri 1 serisi Sedan modelini duyurduklarında bunun BMW’nin ilk kompakt spor sedan modeli olacağını belirtmişlerdi. Bugünkü kompakt ve orta boy modellerle kıyaslandığında bu doğru olsa da, 4456 mm uzunluk, 1803 mm genişlik, 1446 mm yükseklik ve 2670 mm aks açıklığı ile 1 Serisi Sedan aslında E36 3 Serisi modelinden daha uzun(4432 mm).
    
   MINI, BMW X1 ve 2-Series Gran Tourer gibi önden çekişli UKL mimarisi kullanan 1 Serisi Sedan, Brilliance Auto ortaklığı ile Çin’deki Shenyang fabrikasında üretilecek.
    
   Kaynak
    
  • Efebey
   Yazan: Efebey
   BMW'nin sürücüsüz elektrikli otomobil modeli i NEXT, 2021 yılında yollardaki yerini alacak.

   Alman otomotiv devi, BMW, sürücüsüz elektrikli modeli için tarih verdi. 
   Şirketten yapılan açıklamada 'i NEXT' isimli elektrikli ve sürücüsüz otomobil 2021 yılında kullanıma sunulacak.
    
   2018 yılında BMW'nin i8 Roadster'ı piyasaya süreceğini belirten şirketin CEO'su Harald Krüger, BMW'nin Munich'deki toplantısında açıklamada i NEXT ile ilgili de açıklamalarda bulundu. 
   Krüger, merakla beklenen modelin, yeni nesil modelin otonom sürüşe, hafif ağırlığa, dijital entegrasyon ve yeni bir iç mekana sahip olacağının altını çizdi. 
  • Efebey
   Yazan: Efebey
   BMW, 9 Serisi 4 kapılı Coupe ve i6 adını vereceği elektrikli sedan modelini 2020 yılına kadar yollara çıkarmayı planlıyor

   BMW'nin zengin ürün seçenekleri arasına yenileri katılacak. 2018 yılında 1 Serisi'nin yerine geçecek yeni model, arkadan çekişli eski mimarinin yerine daha ucuz, daha hafif modüler önden çekişli sürüş platformu kullanacak. 
   Aynı platform daha sonra yeni X2 ufak crossover için de kullanılacak. Daha büyük 2 Serisi coupe ve cabrio ise bir süre daha arkadan çekişli platformda kalacak ancak yeni 2 Serisi Gran Coupe 2020 yılında çıktığında BMW'nin modüler önden çekişli platformu ile gelecek.
    
   Aynı zamanlarda, yeni bir dört kapılı lüks coupe modeli de 7 serisi ve Rolls-Royce Ghost arasında konumlanmış şekilde göreceğiz. Firma pek tutulmayan 8 serisini canlandırmak istemediği, 10 serisi isminin de haklarına sahip olmadığı için modele 9 serisi adı verilmesi bekleniyor. 
   9 serisi dört kapılı, dört yolcu kapasiteli bir coupe olacak ve 7 serisi platformunun uzun aks açıklıklı bir versiyonu üzerine geliştirilecek. 2020 yılı başlarında piyasaya çıkması beklenen model şu anki 7 serisinin makyajlı versiyonundan 6 ay sonra altı silindirli plug-in hibrit, çift turbo V8, 650 hp V12 motor seçenekleri ile gelecek. 
   9 serisinin Rolls Royce tarafından yeni Phantom için geliştirdiği güç aktarım mekanizmalarına sahip, tamamen elektrikli bir versiyonunun çıkması da muhtemel. Pekin'de tanıtılan Vision Future Luxury konsepti BMW'nin yeni amiral gemisinin nasıl görüneceği hakkında fikir veriyor.Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...