Jump to content
awarahoon82

Far motoru mafsalı

Tavsiye Edilen Mesajlar

awarahoon82    1
awarahoon82

öncelikle selamlar arkadaşlar resimdeki mafsal düşmüş bu nedenle far açılmıyor bir parçacıya sorduğumda anlamadı bile nasıl bulabilirim yada isimi tam olarak ne diye geçiyor acaba.iyi çalışmalar.

IMG_3687.JPG

IMG_3691.JPG

IMG_3692.JPG

IMG_3693.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

Yerinden çıkmış zannediyorum. O yuvarlak topun arkasında içi delikli bir parça var oraya girmesi gerekiyor sanırım. Girse de durmuyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    761
zoptrik

Kırık yok ya da ben göremedim? Sanırım sadece takılması gerekiyor. Takın tekrar çıkarsa o zaman çaresine bakarsınız. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
awarahoon82    1
awarahoon82

Kırık yazmadım zaten düşmüş yazdım 19:14 resimlerindeki 2 yuvarlak bağlantı diğer resimler diğer fardan örnek yani öyle bir parça almam lazım ama adı ne diye geçiyor  parçacı anlamadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.301
Mutlu Tekir

japancars.ru
VIN ınızı girerek aydınlatma şemalarına bakın. olması gerekir burda ismi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
awarahoon82    1
awarahoon82
9 dakika önce, Mutlu Tekir :

japancars.ru
VIN ınızı girerek aydınlatma şemalarına bakın. olması gerekir burda ismi.

Bakayım bir teşekkürler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
awarahoon82    1
awarahoon82

Resimdeki parça buldum aslında ama sahibi 200 tl dedi şok oldum bende kafamda zaten demirciye yaptırmayı düşündüm ama şu sorun vardı nasıl sabitleyeceğim yani plastik contası önemliydi bende düşün düşün bisikletler aklıma geldi resimdeki kırmızı içine aldığım tam ismini bilmediğim yarım ağız pul aklıma geldi tahminimce işe yarar yada diğer resimdeki etrafı tırtıklı pulda işe yarıyabilir. Eğer işe yararsa diğer taraflar kaybolursa bu konuda tecrübelide olmuş olurum

unnamed (4).jpg

IMG_20170707_194538.jpg

images (9).jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mazda_33    6
mazda_33

bende arabayı ilk aldığımda önden kaza yapmışlar ve bu far robot bacaklarının birleştiği yerin topuzları yoktu inşaat teliyle bağlıydı :) onları işim gereği cnc de burç şeklinde yaptık ve sorunsuz çalışıyor.resmi paylaşıyorum tornacıda yaptırabilirsin .burcun dışına kol oturuyor içinede topuz küçük vida ve sekmanla sabitliyorsun...

WP_20170707_22_58_28_Pro.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
awarahoon82    1
awarahoon82
Bir saat önce, mazda_33 :

bende arabayı ilk aldığımda önden kaza yapmışlar ve bu far robot bacaklarının birleştiği yerin topuzları yoktu inşaat teliyle bağlıydı :) onları işim gereği cnc de burç şeklinde yaptık ve sorunsuz çalışıyor.resmi paylaşıyorum tornacıda yaptırabilirsin .burcun dışına kol oturuyor içinede topuz küçük vida ve sekmanla sabitliyorsun...

bu yöntemde iyiymiş aslında ilk inşaat telini denedim ama daha ilk açılışta kopardı şunu anladımki far motoru bayağı güçlü hafife alınmayacak kadar yani açıp kapatırken birinin eli yada parmağı olsa ciddi şekilde hasar görür yada kopmaya kadar gider

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.