Jump to content
Maverick7881

Mazda 3 Abs Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Maverick7881    4
Maverick7881

Arkadaşlar benim mazda3 ilk kasa 2009 model aracımda ABS devreye girmemeye başladı bugün çok fazla olmasa da ilk defa kızaklama yaptı ABS yi hissetmedim frende,arıza ışığı yanmıyor lastikler zaten yeni , fren balatada idare ediyor önler biraz azaldı ama şu an için fena değil  sebebi nedir acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir

ABS devreye girmese, göstergede arıza ışığı yakar. Arıza ışığı yakmayan küçük arıza da böyle bir soruna sebep olmaz.

Lastikler iyiyse havanın sıcaklığıyla kızaklamaya benzer ses çıkıyor ama yine de takırtı sesi geliyor. O takırtı sesi gelmiyor mu hiç?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Maverick7881    4
Maverick7881

bilmiyorum ki 120 hızla giderken ani frene bastım kızaklama aklımda kaldı o an zaten duramama olayını stres yapıp hatırlayamadım abs takırtısı oldu mu olmadı mı,ama her ne olursa olsun lastik kızaklama mantıklı gelmedi bana araç 6 senedir ben de ,böyle olmamıştı hiç,eski lastikler michelin di,gidip biraz ucuza kaçıp lassa aldım zaten ondan da pişmanım,lastik demek hayat demektir bir daha asla michelin den şaşmam  :)) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir
07.07.2017 at 18:52, Maverick7881 :

bilmiyorum ki 120 hızla giderken ani frene bastım kızaklama aklımda kaldı o an zaten duramama olayını stres yapıp hatırlayamadım abs takırtısı oldu mu olmadı mı,ama her ne olursa olsun lastik kızaklama mantıklı gelmedi bana araç 6 senedir ben de ,böyle olmamıştı hiç,eski lastikler michelin di,gidip biraz ucuza kaçıp lassa aldım zaten ondan da pişmanım,lastik demek hayat demektir bir daha asla michelin den şaşmam  :)) 

Hava basınçları biraz inikse ve hava da çok sıcaksa yapabiliyor ama anlık geliyor frenleme sesi. Yine de isterseniz pzt günü mühendislik fakültesindeyim getirirseniz bir deneyebiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.