Jump to content
Katil Balina

3. Nesil Mazda 3 Far Yıkama Nasıl Çalışıyor?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina    660
Katil Balina

bi hortlatma olsun;

3. nesilde far yıkama nasıl oluyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.494
Mehmet Özdemir

Bununla ilgili konumuz yokmuş ama daha önceden karışık konulardan birinde okumuştum. 2. Nesil Mazda 3'le aynı mantıkta çalıştığını zannediyorum; farlar açıkken 3 kere ard arda cam yıkama kolunu kendimize doğru çekiyoruz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.249
Fotifoti
bi hortlatma olsun;
3. nesilde far yıkama nasıl oluyor?

Varmı ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    660
Katil Balina
Bir saat önce, Fotifoti :

Varmı ki?

yok mu? 

tamponda farın altında çıkıntısı var ama bilemedim

nedense foto paylaşmıyorum su linkte var

https://www.google.com.tr/search?q=mazda+3&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwim-5XQmv3UAhVmL8AKHWKdDBwQ_AUICSgB&biw=360&bih=560#tbm=isch&q=mazda+3+headlight&imgrc=kFOICE6EB1tQhM:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.249
Fotifoti

Varsa farlar açıkken su püskürtme kolunu iki kere çekip ikincide uzun çekmek gerekiyordu. Öyle aklımda kalmış .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.494
Mehmet Özdemir

var var kesin var. çalışması için en önemli koşul; farların açık olması.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17    154
robosapiens17

Var arkadaşlar.
Farlar açık ya da kapalı bundan emin değilim ama kullanım kitabında: "5 defa cam silmeye karşılık bir defa far yıkama çalışır." şeklinde bir açıklama okumuştum.

RoboZen yolladı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.111
Tarahumara

Keşke kitapçıkta yazdığı gibi çalışsa :D farlar açıkken en ufak cama su püskürtmede bile çalışıyor far yıkama. Hava karanlıkken camlara su püskürtmem gerektiğinde farları kapatıp öyle cama su püskürtüyorum. Fena tazzikli su verdiğinden, kaput tampon falan yalan oluyor. Araç temiz ise batırıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesut2323    21
mesut2323
1 saat önce, robosapiens17 :

Var arkadaşlar.
Farlar açık ya da kapalı bundan emin değilim ama kullanım kitabında: "5 defa cam silmeye karşılık bir defa far yıkama çalışır." şeklinde bir açıklama okumuştum.

RoboZen yolladı.

Doğru. Aynen o şekilde çalışıyor. Deneyimle sabittir.☺

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
robosapiens17    154
robosapiens17
Var arkadaşlar.

RoboZen yolladı.

Keşke kitapçıkta yazdığı gibi çalışsa [emoji3] farlar açıkken en ufak cama su püskürtmede bile çalışıyor far yıkama. Hava karanlıkken camlara su püskürtmem gerektiğinde farları kapatıp öyle cama su püskürtüyorum. Fena tazzikli su verdiğinden, kaput tampon falan yalan oluyor. Araç temiz ise batırıyor.

Ya saatte 120 ile gidiyorsan?!?!?[emoji1] [emoji1] [emoji1]

RoboZen yolladı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.