Jump to content
jackjoker

Mazda CX-3 Motordan gelen yeni ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

jackjoker    90
jackjoker

Merhaba

arabayı sabah ilk çalıştırdığımda veya akşam çalıştırdığımda garip bir ses geliyor.

hani siz Mazda CX3 kullanıcıları seslere alışıksınız ya

peki bu ses neden kaynaklı olabilir?

bir önce ki yakıt filtresi sesi sorunu çözülmemişken

yoksa?

yoksa?

yeni bir akım mı başlıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.782
İlhan

Klima o esnada açık mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
jackjoker    90
jackjoker
1 dakika önce, İlhan :

Klima o esnada açık mı ?

hayır klima kapalı

havalandırma kapalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.294
Fotifoti
hayır klima kapalı
havalandırma kapalı

Enjektör yada egr. [emoji12] sağır duymaz uydurur . Kulağım duysa da ses gelse her yerden [emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim    159
vethekim

Klima ve havalandirma kapali demissiniz.Bana sanki kayis sesi gibi geldi. V kayisini bir kontrol edin isterseniz. Kaputu acin birde oradan dinleyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko    499
okkko
Bir saat önce, Servet :

Yakıt pompa sesi, hemen servise gidin

Nerden vardın @Servet abi bu kanıya? Kayış gibi basit birşey de olabilir gibi geldi bana ama bültenlere de bakmak lazım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    1.102
Servet

Aynı sesi bende duyuyorum ara ara. 30.k bakımı geldi, o zaman ses yapan direksiyon kutusu ile birlikte bakılacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Av.Oguzhan    63
Av.Oguzhan
27 dakika önce, Servet :

Aynı sesi bende duyuyorum ara ara. 30.k bakımı geldi, o zaman ses yapan direksiyon kutusu ile birlikte bakılacak.

Servet abi direksiyon kutusu olayını bi görüşelim:) bende de ses var. mafsal gibi geliyor bana ama servis akünün yanında ki civatalara bağlıyor hususu....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    1.102
Servet

Boşluk ve takırtı var. Benzeşim olarak diğer aracımda kutu değişimi yapıldı. Yüksek hızda gezmesini de ona bağlıyorum. Servise gidince bilgi veririm

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
jackjoker    90
jackjoker

cevap veren herkese teşekkürler. neyde karar kıldık şimdi :D 

arabayı ilk çalıştırdığımda 3 ya da 4 kez tekrarlıyor sonra kesiliyor. sıcak motor da bir daha ses gelmiyor. ama araba 7-8 saat yatsın ve marşa bastığım an geliyor. 

Servet beyin aracının sesi ile bire bir aynı evet. hatta tonu felan da aynı. yanyana getirdiğimizde konser kaydı yapalım :D 

@dr_azoom seni de ekleyim dostum beyin fırtınası yapıyoruz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    1.102
Servet

Tahminim, yakıt hattındaki havadan dolayı pompa ses yapıyor, pompa bunun üzerine sesli çalışıyor. Kapalı devre çalışan yüksek baasınç pompası sevmez havayı suyu. İş yine filtre çıkarsa şaşırmam artık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.