Jump to content
emrduman

Ön Tampon Minik Hasar (Nasıl Yapılır?)

Tavsiye Edilen Mesajlar

emrduman    2
emrduman

Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımla geçen gün hafifçe kaldırıma dokundum. Daha önce de mini onarımdan tam orası boyanmıştı. Yine aynısı oldu ancak bu sefer mini onarımla uğraşamayacağım. Fotoğrafını da ekledim. Gördüğünüz gibi 3-4 cm'lik boya kalktı ve etrafında da çatlaklar oluştu. Sinirime dokunuyor.

İnternette rötuş işlemiyle ilgili epey bir araştırma yaptım. Aracımın boya kodunu da arabanın sağına soluna bakarken buldum. Netten sprey boya ve vernik sipariş ettim. Açıkçası daha önce yaptığım bir iş değil. Henüz araca dokunmadım. Sizce ne yapmalıyım. Yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

20170718.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    762
zoptrik

Boya kodunuzu alıyor boyacıya gidip sprey boya bastırıyorsunuz. Sonra orayı güzelce zımparalıyorsunuz. Önce 800-1000 sonraki son kat için 1500-2000 zımpara öneririm. Sonra boya sıçrayacak tozacak yerleri bir güzel maskeliyorsunuz. İnce katmanlar şeklinde arada en az 20 dk olacak şekilde 4-5 kat boyuyorsunuz. Beyaz olduğu için ayrıca astara gerek yok. Sonra 24 saat kuruduktan sonra 2000 zımpara ile sulu zımpara pasta yapıyorsunuz. Bu kadar. Boyacının boyadığı gibi mükemmel olmayabilir ama el emeği göz nuru olur. 2K sprey vernik bulursanız Boyayı 3 kat attıktan sonra 1-2 kat sprey vernik geçerseniz boyacının boyadığı gibi olur. Ben 2K sprey vernik görmedim. Yenilerde çıkmış diye duydum ama görmedim henüz. 

Kolay gelsin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrduman    2
emrduman

Ilginiz icin cok tesekkur ederim. Gerekli malzemeyi temin ettikten sonra bu sekilde yapmaya çalışacağım. Güzel olursa paylaşırım. 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    762
zoptrik

Kötü olsa da paylaşın. El emeğinin kötüsü olmaz. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emrduman    2
emrduman
55 dakika önce, zoptrik :

Kötü olsa da paylaşın. El emeğinin kötüsü olmaz. :) 

EyvAllah. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.