Jump to content
Mustafa.

Mazda 323 Direksiyon Pompası

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa.    2
Mustafa.

Arkadaşlar merhaba bizim arabanın direksiyon pompası üzerinde bi fiş girişli kablo var nedir ve ne işe yarar tam olarak?saygılarımla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.494
Mehmet Özdemir

Böyle durumlarda, sorunuzla ilgili daha açıklayıcı bilgiler verirseniz; verilecek cevaplar tatmin edici olur. Bir fotoğraf falan ekleme imkanınız var mıdır? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.

Afedersiniz resim eklemeye çalıştım ama uzantı uyum sağlamadı malesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.494
Mehmet Özdemir

JPG formatında eklerseniz hiçbir sıkıntı yaşanmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.

Eveett başardım teşekkür ederim ☺️

image.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.
yanıtlandı (düzenlendi)

İlhan bey cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim.araştırdım kadarıyla park ederken devrin yükselmesi sağlıyor aracı park ederke gaz vererek rahatlık sağlamasına yarıyor muş ancakç alışmıyor .bide böyle bi resim var oda boşta gibi geldi bana.hb olup sistemi çalışan arkadaşlarda resim yüklerse belki çözebiliriz saygılarımla

image.jpeg

Mustafa. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

Aynen öyle. Basınç düştüğü zaman bir kesici devresi tamamlanır. Karbüratörün üzerindeki vakum actuatora emiş verir ve rölantiyi yükseltir. Aynı sistem klima varsa da kullanılır. Klima açılınca başka bir kesici emişi açar. Karbüratörün üzerindeki vakum aktuatora emiş verir ve rölantiyi yükseltir. Gayet basit ve kullanışlı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.

Yanılmıyorsam benim hortum galiba bosta resmini çekmiş olduğum nereye bağlanacak nasıl olacak bilmiyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.

Yanılmıyorsam benim hortum galiba bosta resmini çekmiş olduğum nereye bağlanacak nasıl olacak bilmiyorum.evet klima var sanırım  O yüzden iki tane var o parçadan 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

Karburatörün sağının solunun resmini çekerseniz vakum aktuatörü de gösterebilirim. 

Direk vacum actuator a bağlanacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.
yanıtlandı (düzenlendi)

Hemen çekiyorum

image.jpeg

image.jpeg

Tıpaylada tıkamışlar yanılmıyorsam motorun arka tarafındada tıpayla tıkalı olan bir yer var hani sizin şu resmi işaretlemiş olduğunuz bölgenin orda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.
yanıtlandı (düzenlendi)

image.jpeg

Burasını kast ediyorum acaba sizin çizdiğinizin oradaki siyah tıpayla buranın arasında bi hortummu gitmesi lazım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

5988445cef2d2_EkranAlnts.JPG.2c43c2b5a15db9f31b68e84049ff2553.JPG

Ahan da bu ikisi. Kesicilerden birinden gelen emiş bunlardan birine bağlanacak. kesicilerin diğer yüzü de zaten manifoldun bir yerinde emişe bağlı olmalı. Gerisi elektrik tesisatı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.    2
Mustafa.

Altta işaretlediğinizin ucuna vida takmışlar.bilmiyenlerin eline geçince araba rast gele çözüm bulmuşlar yada benden önceki sahibi masraf olmasın diye böyle iptallere girişmiş.boşta olan hani iki hortum bi barçaya bağlı;onumu bunlardan birisine bağlıyacaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

Diğer ucunun nereye gittiğine bağlı. Bence internette inceleyebildiğiniz kadar mazda 323 motoru inceleyin. Tesisatı çıkarmaya çalışın. Motor kodunuz B6 dır. Keyword: "Mazda B6 engine". Resimle ancak bu kadar. Görmeden gerisini söylemek zor. Kolay gelsin. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    645
zoptrik

@NoooFearrrr size yardımcı olabilir. O da zamanında bu konuya kafa yormuştu yanlış hatırlamıyorsam. Motorlarınız aynı gördüğüm kadarıyla. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.