Jump to content
Exe

2. Nesil Mazda 3 Sunrooftaki Eğim

Tavsiye Edilen Mesajlar

Exe    4
Exe

Slm,

Arkadaşlar, Mazda 3 impressive aracımın sanrufunda sağ ön köşede diğer köşelere göre bariz bir eğim farkettim.diğer köşeler tavana paralel ve düz.  Elle yokladım bir boşluk falan yok açılıp kapanmada da sıkıntı yok. Acaba orjinali mi böyle yoksa bizim sanrufun içine para mı düşmüş?

İlk resim sağ ikincisi sol köşe. 

IMG_20170810_134355.jpg

IMG_20170810_134401.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.530
Mehmet Özdemir

fotoğraflarda bariz görünüyor gerçekten. bu kadar dikkatli bakmadım benim araca ama fabrikasyon olma ihtimali yüksek gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ömer626    436
Ömer626

Konuya hakim olmayan arkadaşlarımız yorum yapmaktan çekinmiş olabilirler.Çoğunda da sunroof yok,olanlar da Mehmet abi gibi sunroof a dikkat etmemiş olabilirler.Kötüye çekmemek gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.973
Arabalar
29 dakika önce, Exe :

Şimdiye kadar 60 okuma 1 yanıt...

Okunma sayısı ve yanıt miktarı grafiği pek anlamlı değil. Fikri yada bilgisi olan ve bunları aktarmak isteyen katılımcılar zaten konunuzu yanıtlayacaktır. Ama yanıtlanmamasından yada doyurucu bir yanıt alınamamasından yakınmak doğru değil. Sonuçta burası meraklılardan oluşan açık bir platform.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.801
Burak

Resimden çok net bir anlam çıkartılamıyor maalesef.  Sanki sağ tarafta hiç kenar lastiği yok gibi sunroofta.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.973
Arabalar

Fotoğraflardan birisini dik çekmişsiniz. Onda yansıma oluşmamış ve net olarak görünüyor. Diğeri için açılı çekimden ve gölgeden dolayı  kauçuk contaların birbirine oturuşu net görünmüyor. 

Sanki tavan parçası kanalında kasıntılı duruyor ve bir tarafı tam örtüşmüyor gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Exe    4
Exe

Lastikler falan normal, açılı gibi duruyor resimler zaten, eğimden. Anlaşılan diğer araçlarda böyle bir durum yok. 

Bu sanruf kanalı eğilebilecek kadar hassas mı? Oraya ağır bir top falan düşmüşse eğebilir mi ki?

Not:Tavanda kaza işlem falan yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.973
Arabalar

Doğrusu bilmiyorum. Aynı model aracı olan arkadaşlar kontrol edip bilgi verebilirler belki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Exe    4
Exe

Sorun çözüldü arkadaşlar orjinalinde öyle bir şey yok. Ben önceleri su için meyil vermişler midir diye düşündüm ama değilmiş.

Arabalar rumuzlu arkadaşın kanalla ilgili sözünden sonra bir inip ölçeyim dedim kanalla tavan arasını. Değerler eşit olunca tavan camını tutan ayakları farkettim eğimli kısmı sökünce ayarlanabilir olduğunu gördüm düzeltip sıkıştırınca dümdüz durdu. 

Benden önceki sahibinde bakım yaparken özenilmemiş sanırım.

Özet: Tavanda öyle bir eğim özelliği yoktur. 

Herkese teşekkür ve selamlar... 

IMG_20170811_164732.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.973
Arabalar

Sorununuzu çözmüş olmanıza sevindim.

Bizde böylece orada ayarlanabilir ayaklar olduğunu öğrendik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.521
İlhan
11.08.2017 at 17:55, Arabalar :

Sorununuzu çözmüş olmanıza sevindim.

Bizde böylece orada ayarlanabilir ayaklar olduğunu öğrendik.

+1 Aynen...Aracımda sunroof yok ama..Böyle bir ayar olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.