Jump to content
Dratis

Mazda 6 Periyodik Bakım İçin Gerekli Tavsiyeler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dratis

Merhabalar yaklaşık 1 ay kadar önce 2009 model mazda 6 2.0 lf motor dynamic aldım. Motor şanzıman fren açıkcası tüm yağlar bujiler gibi. Bu konularda biraz pimpirikliyim hepsini değiştirmeyi düşünüyorum ki hem içim rahat etsin hemde bundan sonraki bakımlarında kendime göre bi düzen belirleyim. Kullanım kılavuzu, burası ve çeşitli forumlardan bilgi edinmeye çalıştım ama kafam dahada karıştı. Direk olarak demiş ve memnun kalmış arkadaşlardan öneri rica ediyorum. Aracımda landirenzo yağlamalı sistem lpg var. 93000 km de. 

Motor yağı, şanzıman yağı, fren ve direksiyon hidroliği. Buji takımı olarak önerileriniz nelerdir acaba? Bunların dışında tavsiye edeceğiniz yaptırsan iyi olur dediğiniz birşeyler var mıdır? 

Ek olarak araç klima çalışırken benzinde de lpgde de rölantide çok ufak dalgalanma oluyor ara ara böyle bi durum yaşayan ve çözüm bulan var mı aramızda ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.