Jump to content
Mazda41

2. Nesil Dizel Mazda 3 Yağ Önerisi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda41

Aracim 90k bakimi geldi. Hava ve yag filtrelerimizi bosch aldik. Sira yaga geldi onerileriniz nelerdir hangi yagi kullanmaliyim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G

Luqui Moly 5-30 mos2. Motorun speclerini karşılıyorsa güzel yağ. 

Erzurumda bulamamış,  castrol edge 5-30 ve mobil 1 esp 5-30 kullanıyordum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41

Abilerim Merhaba Bu bakımda shell 5 30 c3 ect kullandım nasıl yağdır bundan önceki kullandığım yağ motul 8100 fe x cleandi fakat Bosch car service gittim onlarda sadece Shell yağları vardı 200 TL ödedim 5 litrelik yağa. 

200 TL yağ 

180 tl hava yağ polen 

100 tl de işçilik aldılar fiyat sizce nasıl filtreler bosch kullandım 

Araç 4 litre yağ aldı kalan 1 litreyi küçük yağ bidonuna koyup bana verdiler yağın yapısı bozulur mu acaba ileri bakımda kullanabilir miyim? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr
10 saat önce, Mazda41 :

Abilerim Merhaba Bu bakımda shell 5 30 c3 ect kullandım nasıl yağdır bundan önceki kullandığım yağ motul 8100 fe x cleandi fakat Bosch car service gittim onlarda sadece Shell yağları vardı 200 TL ödedim 5 litrelik yağa. 

200 TL yağ 

180 tl hava yağ polen 

100 tl de işçilik aldılar fiyat sizce nasıl filtreler bosch kullandım 

Araç 4 litre yağ aldı kalan 1 litreyi küçük yağ bidonuna koyup bana verdiler yağın yapısı bozulur mu acaba ileri bakımda kullanabilir miyim? 

Maliyet biraz fazla gibi 100 tl işçilik nedir, yağ değişimi yapanlar yağlarını filtrelerini sattıkları için işçilik almazlar genelliklikle yağın toplam tutarının yarısı kadar işçilik almış adam. ???  😡

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
47 dakika önce, NoooFearrrr :

Maliyet biraz fazla gibi 100 tl işçilik nedir, yağ değişimi yapanlar yağlarını filtrelerini sattıkları için işçilik almazlar genelliklikle yağın toplam tutarının yarısı kadar işçilik almış adam. ???  😡

Maalesef artık 100 tl aşağısı değişen yok yetkili servis polen filtresine 205 tl istedi abi aklımı oynattım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...