Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Malcolm x

Alınık Mazda 6 (2009-2010)

Tavsiye Edilen Mesajlar

Malcolm x

Merhaba. Aranıza yeni katıldım... :)

Ailemize mazda 6 almak gibi bir düşüncemiz var. Şahsen bikaç aydır araştırma içersindeyim fakat gönlüme yatan hiçbir mazda bulamadım, bulduklarım da gününde satıldı diyebilirim.

Kriterlerimin başında vitesinin manuel olması, sunrooflu olması, siyah olmaması ve büyük hasar kaydı olmaması var. Bunun harici elbette temiz kullanılmış ve çok kurcalanmamış olması gerekiyor, yanlış anlaşılma olmasın ama her ne kadar orijinaline kolayca çevrilebilse de kendi teybi değiştirilmiş ya da beyaz sis takılmış, üzerinde yapıştırma olan araçlara karşı önyargım var.

Kilometresine ve aşırı olmadıkça boyasına çok takık değilim açıkçası ama tabi ki 150.000'in altındaki minimum boyalılar önceliğim olacak.

Bütçem maksimum 55.000 . Şehir fark etmez, sonuçta gitmeye değecekse her şehre gidilir şeklinde düşünüyorum.

Forumdaki bu koşullara uyan Mazda 6 sahibi abilere sesleniyorum, artık model yükseltmenin vakti gelmedi mi? :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Malcolm x

tekrar merhaba.

fiyat konusunda danışmak istiyorum,

boyasız 2011 100.000 km'de sport mazda 6'nın ederi ne kadardır? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

@Malcolm x Musa Merhaba,

2011 Mazda 6'lar en dolu full modelidir. Sport diye geçer, marşpiyeller, spoiler, Rvm vs gibi ekstraları vardır.  Kötü tarafı şu ki Lpg takılamıyor.. Aslında takılıyor ama çok maliyetli deniliyordu yakın zaman kadar. 6-7 bin lira gibi rakamlar telaffuz ediliyordu lpg için.

Otomatik - Manuel vites seçimi elbetteki zevk keyif meselesi ama..Bir manuel kullanıcısı olarak kesinlikle otomatik vites tavsiye ederim.

Kaldı ki Ankara gibi bir büyük şehirde trafiğin yoğun olduğu bir yerde kesinlikle bir ihtiyaç bence.

2011 Model için özelden yazmış olduğun rakamı biraz yüksek buldum.. Ama şu var araç çok temizdir, masrafsızdır bir pazarlıkla düşünülebilinir. Lakin dediğim gibi 2011 Sportların piyasası biraz sıkıntılı..Meraklısına kullanıcıya hitap ediyor.

Ama diğer 2011 altındaki modellerde temiz otomatik viteslere yönelmen bence daha mantıklı.

Mazda 6'ların bir kısmında direksiyon pompası sıkıntısı vardı, kimisi değiştirdi kimisi sağda solda sanayide revize ettirdi. 6-7 bin lira arası direksiyon pompası şu sıralar servisteki fiyatı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex

İlhan bey; hangi kitler bu motora uyumludur..?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Malcolm x
3 saat önce, Montimpex :

İlhan bey; hangi kitler bu motora uyumludur..?

ben DISI motora lpg taktırmış birisiyle konuşmuştum, markası landirenzo'ydu, 2.5 senedir problemsiz bindiğini söylüyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.