Jump to content
Hakanciftci

2. Nesil Mazda 3 Yakıt Menzil Göstergesi Değişmiyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hakanciftci

İyi günler mazda 3 hb 2010 model mazda. Arabada yakıtı fulledikten sonra kalan yakıt menzil 999 km de kaldı ve hiç düşmüyor gösterge 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
vethekim

Biraz detay verirseniz forumdan mutlaka yardimci olacak birisi cikar.Kac gundur boyle? Yakit gostergesi duzgun calisiyor mu? Sorun sadece gosterge panelindemi? Sigortalari kontrol ettiniz mi?

Arabayi duz bir yerde durdurup bir kac sefer kontak acip kapatin. Duzelmesi lazim.

Yakit seviyesi hic dusmuyorsa samandiraniz takili kalmis olabilir veya ariza yapmistir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
İlhan

2.Nesil Mazda 3'lerin yol bilgisayarındaki menzil sayaçları 3 haneli. Son kullanım koşullarını baz alarak gidilebilecek en uzun mesafeyi gösterir. Oda rakam hane kısıtından ötürü 999 km olarak gösterir.  Şehirler arası seyahatlerimde full depo yakıt alırım, menzil 999 km gösterir.  Kimi zaman 70-90-100-120 vs km yol kat ettiğim halde halen yol bilgisayarı 999 km gösterir !  Misal belki 70-100 km sonra başlıyor sayaç düşmeye. İşin özü yol kat ettikçe düşecektir / düşmüştür..  Olmadı resetleyin..

Şehirler arası toplam kat ettiğim yolu, km sayacından takip ediyorum. Trip A / Trip B sayaçlarıda 999 km'ye kadar gösteriyor. 999'dan sonra sıfırlanıp, tekrar 0'dan başlıyor saymaya.. 999+...... Trip A'daki rakam= Toplam kat ettiğim yol.. :D Dizel olunca guzu sayaç bile hesaplayamıyor. :geyik: 

 

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×