Jump to content
alperenfsm

Mazda 323 Sedan Gösterge Modifiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

alperenfsm    5
alperenfsm

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık iki aydır Mazda 323 kullanmaktayım, aracın gösterge kısmında bir modifiye yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

20170826_230323 copy.JPG

20170827_025621.jpg

IMG-20170827-WA0006.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina

elinize sağlık. bi "öncesi" fotosu olsa daha net anlaşılabilirdi bilmeyenler için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alperenfsm    5
alperenfsm
7 saat önce, Katil Balina :

elinize sağlık. bi "öncesi" fotosu olsa daha net anlaşılabilirdi bilmeyenler için.

Teşekkür ederim Katil Balina, modifiye öncesi fotosuda aşağıdaki gibi. İbreler mat yani ışık geçirmeyen cinsten düz plastik idi, ben km saat tamircisinden şeffaf ibreler satın aldım onları göstergeme uyarladım. İnşallah müsait bir zamanda birkaç detay fotoğrafı da yükleyeceğim.

gstr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina

simdi etkisini gösterdi. gayet güzel olmuş. güle güle kullanın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alperenfsm    5
alperenfsm

Satın aldığım ibreler bunlardı. Uzun olanlar Hyundai Accent ibreleri, kısa olanlar ise R9 Broadway grubu ibreleri. 

IMG-20170815-WA0010.jpeg

Tabbi bu ibrelerin renkleri farklı idi bir önceki fotodaki gibi, ben altlarını kazıyarak kırmızı renk oje ile yeniden renklendirdim. Işıklandırma testinde kırmızı ışık en verimli olanı idi o yüzden ibreleri kırmızı ledlerle ışıklandırdım.

IMG-20170815-WA0012.jpeg

Bu fotoda kadran altı ibre ışıklandırması aşaması. Buradaki ledler şerit led üzerindeki smd ledlerdir. Smd ledleri şeritten sökerek dizayna uygun şekilde kadrana monte ettim.

20170826_230639.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Babaözgür    0
Babaözgür

Merhabalar bu ise bende bi ara heves ettim ama ibreleri bulamadım hengi ibrenin uyacağını da bilemedim sizinki gerçekten güzel olmuş ellerinize saglik.Peki ibrelerin ağırlıkları nasıl hız göstergesi doğru gösteriyor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    163
Mazda41
02.09.2017 at 00:56, alperenfsm :

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık iki aydır Mazda 323 kullanmaktayım, aracın gösterge kısmında bir modifiye yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

20170826_230323 copy.JPG

20170827_025621.jpg

IMG-20170827-WA0006.jpeg

Mukemmel olmus :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.