Jump to content
yeppaandela

Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

Geçtiğimiz günlerde uzun süreli kullanma şansım oldu Android Auto'yu. Şehir için kısa süreli kullanımlar da sorunsuzdu ama uzun süreli yolculukta sapıtacak mı merak ediyordum. 3 saate yakın yolculukta hiç problem çıkartmadı.

Tek dikkat edilmesi gereken durum aracı çalıştırır çalıştırmaz bağlarsanız git gel oluyor ama sistem tamamen açıldıktan sonra bağlanırsa hiç problem olmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3
22 saat önce, Tarahumara :

Ekran yansıtma ve bluetooth mouse:

Bluetooth mouse'u nasil entegre ettiniz acaba bilgi alabilir miyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cavit09
31.08.2020 at 14:56, Tarahumara :

Root ile AA'nın altındaki navigasyon barını kaldırabiliyorsunuz. Daha temiz, geniş ve kullanışlı olabiliyor. Nasıl yapıldığını merak eden varsa bu linkten öğrenebilir;

https://www.youtube.com/watch?v=icbPGtZCXHo

Extras for AA programını yüklemek için önceki kurulu olan Android Auto yazılımını kaldırmamız gerekiyor mu? Diğer substratum lite theme engine programı kurulumdan sonra açılmadı. "Get Synergy on Play Store to continue" ikazı verdi. Telefon Samsung S7 Edge

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
25 dakika önce, Cavit09 :

Extras for AA programını yüklemek için önceki kurulu olan Android Auto yazılımını kaldırmamız gerekiyor mu? Diğer substratum lite theme engine programı kurulumdan sonra açılmadı. "Get Synergy on Play Store to continue" ikazı verdi. Telefon Samsung S7 Edge

Telefonunuz rootlu mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cavit09
2 saat önce, Tarahumara :

Telefonunuz rootlu mu?

Evet. Ayarlar bölümünde Geliştirici seçenekleri görünüyor. Sanki başka ücretli Synergy programını istiyor gibi geldi bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
2 saat önce, Cavit09 :

Evet. Ayarlar bölümünde Geliştirici seçenekleri görünüyor. Sanki başka ücretli Synergy programını istiyor gibi geldi bana.

Telefonunuz rootlu değil anladigim kadariyla. Root olmadan bu islemi yapamazsiniz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

@Tarahumarabenim telefon android 8 sürüm.

kabaca baktım Screen2auto için kabaca baktım. apk bulamadım. senin bildiğin gördüğün bir link var mı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
1 dakika önce, Seriatsu :

@Tarahumarabenim telefon android 8 sürüm.

kabaca baktım Screen2auto için kabaca baktım. apk bulamadım. senin bildiğin gördüğün bir link var mı

Buradan indirebilirsin abi. İlk postun altında var download linkleri. Nasıl kuracağın da anlatılıyor yine postta. Takıldığın bir yer olursa yardımcı olurum. Telefon rootlu mu?

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/screen2auto-application-aa-smartphone-t4062787

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

Elhamdülillah rootluyuz.😀

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
7 dakika önce, Seriatsu :

Elhamdülillah rootluyuz.😀

O zaman sorun olmaz. Eğer orjinal AA/Carplay kit kullanmıyorsan screen2auto çalıştırdıktan sonra, aracın ekranından telefonu da kontrol edebiliyorsun dokunmatik olarak. Orjinal kitte dokunmatik iptal olduğundan telefonun kendisinden ya da yukarıda paylaştığım gibi bir mouse ile kontol edilebiliyor. Extras for AA ya yükleyerek alttaki barı da gizleyebilirsin ya da küçültebilirsin. AIO tweaks kullanarak hareket halinde dokunmatiği açman gerekiyor tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu
Şimdi, Tarahumara :

O zaman sorun olmaz. Eğer orjinal AA/Carplay kit kullanmıyorsan screen2auto çalıştırdıktan sonra, aracın ekranından telefonu da kontrol edebiliyorsun dokunmatik olarak. Orjinal kitte dokunmatik iptal olduğundan telefonun kendisinden ya da yukarıda paylaştığım gibi bir mouse ile kontol edilebiliyor. Extras for AA ya yükleyerek alttaki barı da gizleyebilirsin ya da küçültebilirsin.

extras for AA yükledim. substratum istedi. 

,substratum yükledim android desteklemedi. google play'e yönlendiriyor 15.99 TL 

ilave olarak andromeda AOSP rootless8.x 'zı yüklemem gerekiyormuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
Şimdi, Seriatsu :

extras for AA yükledim. substratum istedi. 

,substratum yükledim android desteklemedi. google play'e yönlendiriyor 15.99 TL 

ilave olarak andromeda AOSP rootless8.x 'zı yüklemem gerekiyormuş.

Substratrum lite yükledim ben direk çalıştı. Android 8 de durum farklıdır belki. Ben 9 kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

evet 8 olduğu için ezdi beni.

sen eskisin dedi. hor gördü ,iteledi

şimdi telefon android sürümü değiştirmeyi deneyeceğim.

sürüm değişikliğinde bilgiler gider mi sence yedek mi alsam önce 🤔

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Cavit09
10 saat önce, Tarahumara :

Telefonunuz rootlu değil anladigim kadariyla. Root olmadan bu islemi yapamazsiniz. 

Evet Rotlu değilmiş sanırım.  Ben usb hata ayıklama için geliştirici seçeneklerini açmıştım. Rotlamayı yapıp programları yükleyince hata gelmedi ve tam ekran oldu haritalar. spacer.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
1 dakika önce, Cavit09 :

Evet Rotlu değilmiş sanırım.  Ben usb hata ayıklama için geliştirici seçeneklerini açmıştım. Rotlamayı yapıp programları yükleyince hata gelmedi ve tam ekran oldu haritalar. 

Süper olmuş elinize sağlık. Ben de Egea'da bu şekilde kullanıyorum. Sol alt tarafta ana ekran kısayolu ufak şekilde. Sadece dokunmatik bir ekran olup o tuşu gizlerseniz menüler arasında geçiş yapamıyorsunuz ama Mazda'ların orta konsolunda kısayol tuşları olduğu için gerek yok aslında o ufak yuvarlak ana ekran kısayoluna da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Efn

Selamınalwyküm arkadaşlar benim versiyon resimdeki versiyon mazda aio dan tweak yükleyebilirmiyim? Teşekkürler hayırlı akşamlar

20200905_222115.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
26 dakika önce, Efn :

Selamınalwyküm arkadaşlar benim versiyon resimdeki versiyon mazda aio dan tweak yükleyebilirmiyim? Teşekkürler hayırlı akşamlar

Maalesef 59.00.502 ve üstü versiyonlarda usb kullanarka tweak yükleyemiyorsunuz. Versiyon düşürme de mümkün değil. Tek seçeneğiniz cihazı söküp, arkasından seri bağlantı ile bir bilgisayara bağlamak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• refig
      Yazan: refig
      2015 model Sedan Mazda 3 Power aracımın multimedia ekranı bir sabah çalışmamaya başladı. ekran açılıyor ve Mazda logosunda takılı kalıyor. Tuş kombinasyonu ile reset atmak ya da akünün eksi ucunu çıkarıp takmak bir işe yaramadı. Servis de ne olduğunu anlamadı. Başına bu durum gelen ve öneride bulunabilecek biri var mı? Zira ekran olmadan arabanın yarısını kullanamıyorum  Herhangi bir yazılım atma ya da dışarıdan müdahale yok. Apple Carplay yüklü. 
    • Burak
      Yazan: Burak
      Sıklıkla kullandığınız, Android Auto ile uyumlu favori uygulamalarınızı buradan paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Böylelikle  yeni veya gelişen uygulamalardan birbirimizi haberdar edebiliriz.
    • Alhaner
      Yazan: Alhaner
      Merhaba
      Ekrana hiçbir darbe, nem vs yokken ekteki gibi durum oluştu. Dışardan tırnak girmiyor hiçbir pürüz vs de ele gelmiyor içerden bu nasıl oluştu veya bunu nasıl temizletebilirim?? 

• cagdas123
      Yazan: cagdas123
      Merhaba Arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde mazda3 aracımın ön hız kadranlarının o kısmı yani dashboard kısmını dijital lcd ekran ile değiştirmek ve son model araçlardaki tema tasarımlarını yerleştirmek üzere bir çalışmam var. İşlem safhalarını tamamladıkça görseller alarak sizinle paylaşmak istiyorum. Bakalım ne kadar başarılı olabileceğim yada sonuç nasıl olacak göreceğiz.

• ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...