Jump to content

Android Auto Navigasyon ve İnce Ayarlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

23 saat önce, Tarahumara :

Maalesef 59.00.502 ve üstü versiyonlarda usb kullanarka tweak yükleyemiyorsunuz. Versiyon düşürme de mümkün değil. Tek seçeneğiniz cihazı söküp, arkasından seri bağlantı ile bir bilgisayara bağlamak.

Öncelikle teşekkür ederim kardeşim o seri bağlantı olayını gördüm sanırım karışık biraz siz yardımcı olabilirmisiniz?

Diğer Sitelerde Paylaş
  • Yanıt 155
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Tarahumara

32

• Burak

27

• Katil Balina

11

• Seriatsu

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Popüler İletiler

arkadaşlar bugün karıştırarak ve ekranı dondurma pahasına android auto yu yükledim.  Artı olarak ekran döngüsünden tutunda mute de pause olayına, ekranda çıkan uyarı yazılarına kapatmaya kadar herşeyi

Andorid Auto'dan biraz ekran görüntüsü paylaşayım. Yüklemeyi düşünen ya da merak eden arkadaşlar için yol gösterici olabilir. Sistem kusursuza yakın çalışıyor. Mazda'nın kendi ekranını neredeyse hiç k

Perşembe buluşmamızda @Tarahumara nın motivasyonu ve ertesinde yardımları ile ben de Android Auto dünyasına katıldım. Süreç aslında Mazda Connect firmware versiyonu v59.00.502 altında olanlar için çok

Gönderilen Fotoğraflar

8 dakika önce, Efn :

Öncelikle teşekkür ederim kardeşim o seri bağlantı olayını gördüm sanırım karışık biraz siz yardımcı olabilirmisiniz?

Maalesef hiç tecrübe ettiğim birşey değil. Ben de yurtdışı forumlarında gördüm sadece. 

Diğer Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra ...
23 saat önce, tunahankaratas :

sürümüm 33.00.500 olarak gözüküyor bu sürümde çalışır mı android auto

Hayır çalışmaz. Önce sürümünüzü güncellemeniz lazım ama sürümünüz çok eski olduğundan bunu serviste yapmanızı tavsiye ederim. Orjinal Android Auto/Carplay kitini kullanma niyetiniz yoksa v56.xx sürümüne geçip AIO tweakleri yükleyebilirsiniz. Orjinal kit kullanmak istiyorsanız servis zaten son versiyona güncelleyecektir otomatik olarak.

Diğer Sitelerde Paylaş
02.11.2020 at 15:38, Tarahumara :

Hayır çalışmaz. Önce sürümünüzü güncellemeniz lazım ama sürümünüz çok eski olduğundan bunu serviste yapmanızı tavsiye ederim. Orjinal Android Auto/Carplay kitini kullanma niyetiniz yoksa v56.xx sürümüne geçip AIO tweakleri yükleyebilirsiniz. Orjinal kit kullanmak istiyorsanız servis zaten son versiyona güncelleyecektir otomatik olarak.

56 sürümüne güncelledim aıo tweakleri de yükledim ama bir değişiklik olmadı

Diğer Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tunahankaratas :

56 sürümüne güncelledim aıo tweakleri de yükledim ama bir değişiklik olmadı

Aio tweakleri yüklerken Android Auto'yu seçtiniz mi? Yükleme işlemi bitip yeniden başlayınca, araç ekranında uygulamar altında Android Auto satırı geldi mi?

Diğer Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Tarahumara :

Aio tweakleri yüklerken Android Auto'yu seçtiniz mi? Yükleme işlemi bitip yeniden başlayınca, araç ekranında uygulamar altında Android Auto satırı geldi mi?

https://hizliresim.com/fer0P4 

bunların hepsi seçilip yüklemesini yaptım yeniden başlattıktan sonra bir değişiklik olmuyor android auto satırı gelmedi

Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsini seçmenize gerek yok. Sadece işinize yarayanları yükleyin. gereksiz yükleme yaptığınızda cihazınız açılmaz duruma gelebilir. Yükleme işlemini yanlış yapıyor da olabilirsiniz. Bir video çekerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Diğer Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Tarahumara :

Hepsini seçmenize gerek yok. Sadece işinize yarayanları yükleyin. gereksiz yükleme yaptığınızda cihazınız açılmaz duruma gelebilir. Yükleme işlemini yanlış yapıyor da olabilirsiniz. Bir video çekerseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Tamamdır hallettim çok sağolun ben seçili sanıyordum hiçbiri seçili değilmiş şimdi aktif oldu yardımınız için çok teşekkür ederim

Diğer Sitelerde Paylaş
  • 4 ay sonra ...
18.09.2017 at 00:09, yeppaandela :

arkadaşlar bugün karıştırarak ve ekranı dondurma pahasına android auto yu yükledim.  Artı olarak ekran döngüsünden tutunda mute de pause olayına, ekranda çıkan uyarı yazılarına kapatmaya kadar herşeyi başardım bravo bana:) aşama aşama anlatıcam sorularınızı da alabilirim. 2017 makyajlı kasa ve 59.xx sürümde de geçerli...

birincisi şu videoyu izliyoruz.

ikincisi bunuda izliyoruz aşamaları takip ediyoruz 

Türkiyede android auto aktif degil 2. videonun yardımıyla indiriyor ve kuruyoruz. Burda telefonun 32/64 bit mi olduğu önemli. Apk yı ilk önce bilgisayara atıp sonra telefona atıyoruz. 32/64 bit mi hangisi oldugunu antutu benchmark yardımıyla da bulabilirsiniz sonra telefona atıp kuruyorsunuz.

https://www.android.com/auto/ apk dosyası

sonra önceden fat32 formatladıgımız  flash diske bu adresten http://mytechliving.com/automotive/android-auto/ indirdiğimiz ve 1. videoda anlatılan şekilde dosyaları atıp arabaya gidiyoruz 1. usb  ye takıp beklioruz. 120sn gibi sonra ok ve ok hangi özelliği istiyorsanız yüklüyorsunuz. Kendisi restart atıyor sabırlıca bekleyin.  

iş bitip restart atınca usb yi çıkarıyoruz ve telefonun kablosunu takıyoruz. Bu aşamada telefona kabloyu takmıyor android auto uygulamasının telefonumuzdaki aşamalarını kabul ediyoruz onun yönlendirmesiyle telefonumuza kabloyu takıyoruz. 

Sonra gelsin navigasyon gelsin aramalar öneriler ekran döngüsü yazıların gitmesi speedmeter  ses kapatınca pause olması vs . yemişim 1900 tl lik navigasyonu google maps güncel oldukça telefonunuzda ömür boyu kullanım.

Not: lg g3 cihazımda olmadı s6 edge cihazımda oldu fotoları yükleyecem 

Adsız.jpg

buda video player ama flashtan mı telefondan mı nerden göstermem gerek bulamadım.

@Tarahumara ilk olarak merhaba,

Bende de mazda 3 2016 (2017 kasa) hb power var. Andorid auto ile ilgili bir iki sorum olacak benimde. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tüm bu videodakileri yükledim. Aracımın mzd connect versiyonu ise şöyle;

İşletim Sistemi : 59.00.331 EU N

Müzik Veritabanı Sürümü : 00.05.000

Hata Güvenlikli Sürüm : 59.00.331

Fakat usb'ye attığım hiçbir dosyayı aracım okumuyor. USB'yi görüyor fakat yüklenecek dosya yok diyor.

Nedeni hakkında acaba sizin bir bilginiz var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler...

Diğer Sitelerde Paylaş
7 saat önce, harunsulu :

@Tarahumara ilk olarak merhaba,

Bende de mazda 3 2016 (2017 kasa) hb power var. Andorid auto ile ilgili bir iki sorum olacak benimde. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tüm bu videodakileri yükledim. Aracımın mzd connect versiyonu ise şöyle;

İşletim Sistemi : 59.00.331 EU N

Müzik Veritabanı Sürümü : 00.05.000

Hata Güvenlikli Sürüm : 59.00.331

Fakat usb'ye attığım hiçbir dosyayı aracım okumuyor. USB'yi görüyor fakat yüklenecek dosya yok diyor.

Nedeni hakkında acaba sizin bir bilginiz var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler...

Aldığınız mesajın fotoğrafını ve diskininiz içeriğinin görüntüsü paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Diğer Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Tarahumara :

Aldığınız mesajın fotoğrafını ve diskininiz içeriğinin görüntüsü paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Daha önce neyi yanlış yaptım bilmiyorum, ama dün akşam tekrar denedim ve oldu. Yadımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim gerçekten.

Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese merhabalar. Konuyu gördükten sonra aracıma uygulamaya karar verdim ancak başıma ilginç birşey geldi. Bir kaç tweak seçip bir USB oluşturdum. Daha önce aracımda dokunmatik sıkıntısı olduğu için dokunmatiğini iptal etmiştim. USB yi taktım ve şekildeki gibi ilk onay ekranı geldi.  Ancak dokunmatik olmadığı için joystick ile onaylamak istedim ama joystick onay ekranını değil arka plandaki normal mazda ekranını değiştiriyordu. Ekran o şekilde kaldı. İşin ilginç tarafı neyse olmuyormuş diyip usbyi çıkarınca onay ekranı öylece kaldı. Arabayı durdurup tekrar çalıştırdım ama onay ekranı hala duruyor. Joystickle normal arkadaki menüde işlem yapabiliyorum ama görünmüyor tabi :). Yarın sabah da düzelmezse ekrana reboot atacağım artık inşallah düzelir. mazda.thumb.jpg.a0fadf081320aecd2e9dd92667e46a9c.jpg

Diğer Sitelerde Paylaş

Sabaha eski haline gelmiş olur. Eger tweakleri yuklemek istiyorsanız, onay gerektirmeyen ve otomatik yüklenen bir script ile önce dokunmatigi tekrar aktif edebilirsiniz. Dokunmatik aktif ya de deaktif scriptlerinde genelde onay olmuyor. Ya da yüklemek isteğiniz tweakin scriptini modifiye edebilirsiniz.

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Tarahumara :

Sabaha eski haline gelmiş olur. Eger tweakleri yuklemek istiyorsanız, onay gerektirmeyen ve otomatik yüklenen bir script ile önce dokunmatigi tekrar aktif edebilirsiniz. Dokunmatik aktif ya de deaktif scriptlerinde genelde onay olmuyor. Ya da yüklemek isteğiniz tweakin scriptini modifiye edebilirsiniz.

@Tarahumara Hocam teşekkürler. Dokunmatiği kablosunu çıkararak iptal etmiştim. tekrar açıp takmam gerekecek çok uğraşmak istemiyorum bununla. Tweak'in scriptine bakacağım . Eğer anlaşılır gelirse onu modifiye edebilirim belki. 

Diğer Sitelerde Paylaş
  • 2 hafta sonra ...
27.03.2021 at 00:31, ztmazda :

Herkese merhabalar. Konuyu gördükten sonra aracıma uygulamaya karar verdim ancak başıma ilginç birşey geldi. Bir kaç tweak seçip bir USB oluşturdum. Daha önce aracımda dokunmatik sıkıntısı olduğu için dokunmatiğini iptal etmiştim. USB yi taktım ve şekildeki gibi ilk onay ekranı geldi.  Ancak dokunmatik olmadığı için joystick ile onaylamak istedim ama joystick onay ekranını değil arka plandaki normal mazda ekranını değiştiriyordu. Ekran o şekilde kaldı. İşin ilginç tarafı neyse olmuyormuş diyip usbyi çıkarınca onay ekranı öylece kaldı. Arabayı durdurup tekrar çalıştırdım ama onay ekranı hala duruyor. Joystickle normal arkadaki menüde işlem yapabiliyorum ama görünmüyor tabi :). Yarın sabah da düzelmezse ekrana reboot atacağım artık inşallah düzelir. mazda.thumb.jpg.a0fadf081320aecd2e9dd92667e46a9c.jpg

Tweakleri oluştururken yükleme seçenekleri arasında onaylamayı atla diye bir seçenek varmış. Bunu kullanarak dokunmatik olmadan kurdum ve sorunsuz kullanıyorum. 

Ekran Alıntısı.jpg

• Beğen 1
Diğer Sitelerde Paylaş
  • Etiket tabanlı benzer içerikler

• refig
      Yazan: refig
      2015 model Sedan Mazda 3 Power aracımın multimedia ekranı bir sabah çalışmamaya başladı. ekran açılıyor ve Mazda logosunda takılı kalıyor. Tuş kombinasyonu ile reset atmak ya da akünün eksi ucunu çıkarıp takmak bir işe yaramadı. Servis de ne olduğunu anlamadı. Başına bu durum gelen ve öneride bulunabilecek biri var mı? Zira ekran olmadan arabanın yarısını kullanamıyorum  Herhangi bir yazılım atma ya da dışarıdan müdahale yok. Apple Carplay yüklü. 
    • Burak
      Yazan: Burak
      Sıklıkla kullandığınız, Android Auto ile uyumlu favori uygulamalarınızı buradan paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Böylelikle  yeni veya gelişen uygulamalardan birbirimizi haberdar edebiliriz.
    • Alhaner
      Yazan: Alhaner
      Merhaba
      Ekrana hiçbir darbe, nem vs yokken ekteki gibi durum oluştu. Dışardan tırnak girmiyor hiçbir pürüz vs de ele gelmiyor içerden bu nasıl oluştu veya bunu nasıl temizletebilirim?? 

• cagdas123
      Yazan: cagdas123
      Merhaba Arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde mazda3 aracımın ön hız kadranlarının o kısmı yani dashboard kısmını dijital lcd ekran ile değiştirmek ve son model araçlardaki tema tasarımlarını yerleştirmek üzere bir çalışmam var. İşlem safhalarını tamamladıkça görseller alarak sizinle paylaşmak istiyorum. Bakalım ne kadar başarılı olabileceğim yada sonuç nasıl olacak göreceğiz.

• ufukcaliskan
      Yazan: ufukcaliskan
      2014 soul paket aracımıza multimedia ekran taktırmak istiyoruz yardımcı olabilecek varmı 

• Yeni Oluştur...