Jump to content
Revivo73

Riot.im RX-8 Odası Açıldı. İsteyen Uğrayabilir.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Revivo73

Riot.im app 'i kullanmak için

yeni bir Android cebiniz olması yeterli.  Google Play'de riot.im yazıp indirin ve rumuz belirleyip girin, hepsi o kadar. Şifre yok. Cihazınız şifreniz yerine geçiyor. Kayıt olduktan sonra alltaki SS'te (ScreenShot) gördüğünüz gibi #rx-8:matrix.org isimli rx-8 grubuna katılabilirsiniz.

d75WXQ.png

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

Riot.im hem mobil hem de özgür bir platform. 1990 sonları ve 2000 başlarında IRC ve ICQ gibi sohbet programları kullananlar varsa hatırlayacaktır, o programlar P2P/Peer To Peer yani kişiden kişiye mesajlaşma programıydı yani mesajlar bir veritabanında tutulmaz sadece mesajlaşan kişilerin bilgisayarında bulunurdu. Başka bir deyişle mesajlar kişilere özeldi. Riot.im biraz onun gibi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Revivo73

birkaç kişi odayı Riot.im rehberinde bulamadığını ilettikten sonra ayarlarda deiğşiklik yaptım, öncelikle oda adı rx8 olarak deiştirildi (aradaki çizgi kaldırıldı) riot.im rehberinde bulunabilmesi sağlandı ve avatar resmi güncellendi.

Riot.im uygulaması ile ilgili de birkaç güncelleme var:

Riot.im sadece cepte değil Laptop'ta taraycıda kullanabiliyorsunuz: https://riot.im/app/#/home

 bu adresten sol üstteki register butonundan kayıt olabilirsiniz. kayıt esnasında e-mail ve cep tel no isteğe bağlıdır (optional) yani her ikisini de girmek zorunda deilsiniz. şifremi unutmam diyorsanız e-mail hiç girmeden de kullanabilirsiniz.

Riot.im Android 4.1 ve üstü tüm ceplere kolaylıkla kurulabiliyor.

Kullanmaya başladıktan sonra search room seçeneğinden rx8 yazdığınızda odayı bulacaksınız.

V3LpGj.png

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×