Jump to content
S.Halilduru

Mazda 3 Geri Çağırma

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.Halilduru

Mazda 3 araçları geri çağırma bilgilerini bir başlık altında toplayabiliriz. 

Geçen gün servise onarım için gittiğimde ikinci nesil Mazda 3 aracım için geri çağırma olduğunu ve bu işlemleri de yaptıklarını belirttiler. Sürücü koltuğunda bir parça değişimi ve bagaj amortisörleri değişimi yapıldı. İkinci nesil aracı olanlar gittiklerinde servislerine bir sorsunlar. 

Daha önce de ön konsolun ortalarından tıkırtı sesi nedeni ile geri çağrılma olmuştu hatırladığım. Dış cam ile plastik birbirine temas etmeden kaynaklı tıkırtı gibi bir ses yapıyordu. 

IMG_5990.thumb.JPG.b1dae0b2d10212c69e5bf47621762d2b.JPGIMG_5991.thumb.JPG.4f9cfc3458d3a791b4489143d9e8c829.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
25.09.2017 at 15:01, S.Halilduru :

Dış cam ile plastik birbirine temas etmeden kaynaklı tıkırtı gibi bir ses yapıyordu. 

Evet böyle bir konu vardı ama bu bülten mi geri çağırma mı emin değilim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
25.09.2017 at 15:01, S.Halilduru :

Mazda 3 araçları geri çağırma bilgilerini bir başlık altında toplayabiliriz. 

Geçen gün servise onarım için gittiğimde ikinci nesil Mazda 3 aracım için geri çağırma olduğunu ve bu işlemleri de yaptıklarını belirttiler. Sürücü koltuğunda bir parça değişimi ve bagaj amortisörleri değişimi yapıldı. İkinci nesil aracı olanlar gittiklerinde servislerine bir sorsunlar. 

Daha önce de ön konsolun ortalarından tıkırtı sesi nedeni ile geri çağrılma olmuştu hatırladığım. Dış cam ile plastik birbirine temas etmeden kaynaklı tıkırtı gibi bir ses yapıyordu. 

IMG_5990.thumb.JPG.b1dae0b2d10212c69e5bf47621762d2b.JPGIMG_5991.thumb.JPG.4f9cfc3458d3a791b4489143d9e8c829.JPG

Bagaj amortisör değişimi arkadan gelen tıkırtı nedeniyle mi acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru
16 saat önce, Burak :

Evet böyle bir konu vardı ama bu bülten mi geri çağırma mı emin değilim

O bülten idi doğru. Sorun oluşan araçların başvurularında işlem yapıyorlardı. Bende de tıkırtı oluyordu hallettiler sağ olsunlar. 

16 saat önce, quiteguide :

Bagaj amortisör değişimi arkadan gelen tıkırtı nedeniyle mi acaba?

Yok, arkadan bir tıkırtı sesi felan yok. Hatta sadece hatcback araçlarda olabilir. Bagajı kaldırması ile ilgili bir şeyler söyledi sanırım. Çok iyi dinlemiyordum o ara. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
27 dakika önce, S.Halilduru :

Yok, arkadan bir tıkırtı sesi felan yok. Hatta sadece hatcback araçlarda olabilir. Bagajı kaldırması ile ilgili bir şeyler söyledi sanırım. Çok iyi dinlemiyordum o ara.

Aynen bende sadece Hb modeller için olduğunu düşünüyorum. Aynı bülten Cx-3 içinde  çıkmıştı yakın zamanda.

Evo'ya gittiğimizde Cem'e birimiz sorar..Önce kim giderse artık..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Ben ne zaman gitsem Cem ya izinde oluyor ya da toplantı/eğitimde. Bu kadar da denk gelmez ama. Bir türlü karşılaşamıyoruz. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
5 dakika önce, S.Halilduru :

Ben ne zaman gitsem Cem ya izinde oluyor ya da toplantı/eğitimde. Bu kadar da denk gelmez ama. Bir türlü karşılaşamıyoruz. :)

Vallahi ben habersiz, randevu almadan ve Cem orada olmadan gitmiyorum. Önce Cem sonra İsmail ustam gelir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.