Jump to content

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Kırmızı cx 3

Mazda CX-3 Almak İstiyorum Ama ...

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kırmızı cx 3

Arkadaşlar mazda cx 3 sıfır alma konusunda fiyatlar 2016 uçtuğu icin ikinci elde de temiz km düşük bulma şansım cok düşük 2015 te 107 bine full alinabilen arac bugun 140 bin olmus durumda ve bu sebeple donanim olarak bulmak istedigim cx 3 'ün az sayıda mi olduğu yoksa alanların araci satmak istememesi mi bilemiyorum bu gidişle cx 3 hayal de kalmasını istemiyorum ikinci planım olan mazda 3 e kalmakta istemiyorum fiyat olarak 105 liraya kadar nakitim var bu fiyata cx 3 sense buluyorum ancak mutlaka araçta tramer kaydı cikiyo bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum bu araci kullanan forumda bayağı kişi var nacizane fikirlerini paylaşırsa mutlu olurum.

Donanım olarak full yani sense düşünüyorum çünkü aracın tüm nimetlerinden yararlanmak istiyorum (dip not olarak bagaj büyüklüğü benim icin önemi yok)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Öncelikli olarak konuya şuradan başlayalım derim.

Mazda Cx-3'ü ve Mazda 3'ü test etme imkanınız oldu mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3

Önceliğim cx 3 tabiki. Her iki araci da biliyorum mazda 3 test etme imkanım oldu (uzun uzun sürme ve inceleme olarak) ama cx 3 daha test edemedim sadece inceleme imkanım oldu test araci bulamadık.

Izmirdeki o arac hakkinda bilgi aldim en son 102 ye bırakırız dediler ancak koltuk ısıtma yok. Traverse de 5 bin kaydı var. Dizel ve compack suv olması cx 3 ilk tercihim yaptı ve aracın dış görünüşü de tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

İkinci elde biraz sabır gerekiyor. Özellikle yeni çıkan ve beğenilen bir model olan CX-3 için biraz daha da sabırlı olmak gerekebilir. En üst donanım olsun diyerek seçimi de daraltınca daha fazla beklemek gerekebilir.

Eğer çok kilometre yapmayacak iseniz ben 2017 Mazda3 tavsiye ederim. Fiyatı da Power Sense için 118.000 civarında görünüyor.

Neden 2017 derseniz, araç bir çok açıdan "olmuş" bir araç. Eksiği yok fazlası var tadında gelmişti bize testler sırasında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73
4 saat önce, Kırmızı cx 3 :

Izmirdeki o arac hakkinda bilgi aldim en son 102 ye bırakırız dediler ancak koltuk ısıtma yok. Traverse de 5 bin kaydı var. Dizel ve compack suv olması cx 3 ilk tercihim yaptı ve aracın dış görünüşü de tabi.

İzmir'deki bu CX-3 ilanında sadece ön tampon değişti diyor da tampon biraz altta duruyor, kazasız diğer CX-3 lerde kaput ile aynı hizada görünüyor. Ayrıca  ön direkler ile ön çamurluk birleşim yerinde cıkıntı dikkat cekiyor resim veya göz yanılması olabilir ancak diğer CX-3'lerde aynı bölge dümdüz

kXkz99.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3

Evet bu kadar dikkat etmemiştim ama diğer fotolara baktığımda farkı gördüm zaten aradığımda adamın konuşmaları beni tatmin etmedi ki araçta koltuk ısıtmada yokmuş iste forumun farkı bu ilginize teşekkürler reviVo73 alacağım aracı mutlaka foruma danışıp alma niyetim v ar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Siz öncelikli olarak ne yapın ne edin kendinize bir CX-3 testi ayarlayın. Dile kolay ciddi rakamlar verilerek otomobil alınıyor. O yüzden tercihinizi iyi yapmalısınız.

Şahsen tüm Mazda modellerini çok seviyor ve beğeniyorum. Lakin CX-3 bana hiç bir surette uymayan bir model..

Bana sırasıyla uyabilecek Mazda 3 -6 ve CX-5'dir... 

@Burak abininde dedği gibi benim tercihim 2017 Mazda 3 olur... Makyajla araç tam kıvama geldi diyebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR

Suv tipi modellerde aracım olduğu için demiyorum ama fiyat performans arabası. Fiyatların uçmasında ülkemizin yeni vergilendirmesi ve mazdanın bazı şeylerde iyileştirme yapmış olması(mekanik olarak iyileşen birşey yok elektronik olarak). 

ama dediğiniz gibi 2017 modeller bana görede pahalı. ben aracı test ederken aldım test etmenizde fayda var İlhan abinin dediği gibi.

Çoğu Cx-3 kullanıcısı zaten aracından memnun. 5 yıl garantisi var. 2.el durumlarını pek bilmiyorum ama bende aracımda bir tramer kaydı falan olmasa 5 sene boyunca satmayı düşünmüyorum. Allah göstermesin kaza bela kimseye ama huyum var kaza yapmış araca binemiyorum hevesim kaçıyor.

umarım 2.elde bahtınız açık olur. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3

Evet arkadaşlar bu gün cx 3 2017 power modelini test sürüşü yaparak denemiş olduk ama sense donanım olsaydı diğer özelliklerinide denemiş olurduk ancak test araci sadece power vardı.

Arac hakkinda ki eksilerim

esimin ve benimde görüşüm olarak bagajının küçük olması ve eşime gore daha önce kullanmış olduğumuz focus aracimiza cok benzemesiymis(bana gore alakası yok) Mazda 3 e gore de arka koltuk mesafesinin dar olması tabi. Ama tüm bunları bilerek test ettim ve benim icin sıkıntı yapacağını zannetmiyorum.

Artıları 

Araci stabilize dağlık bir alanda da test etme imkanı bulduk ve arac cok başarılı 4×4 performansı olarak yol tutuşu ve hissi mazda 3 e gore bana daha iyi geldi amortisörleri biraz sert ama lastiklerden ve galiba fazla basınçtan olsa gerek diye düşündüm. Arac dizel olmasına rağmen benzilli gibi çalışıyor. Direksiyon hissi super uzun yolda yormayacak gibi geldi.  Arac hakkinda söylenecek tek söz var sa oda zevkle kullanılacak bir arac diyorum. 

(Fiyat olarak power modeline 120 bin sıfır)

Power sense hic sormayın o para verilmez dedim.

Bide 109 bin power ikinci el 8000 km. 2017 model varmış. oda aklıma yattı ancak sense takmış durumdayım.

Son olarak  mazda 3 powersense sedan dizel 2016 model 2017 'nin özellikleri olan ellerinde kalmış sifir arac icin de 135 bin den 120 bine indi( ötv farkından dolayı) bi üç bes bin daha inecek gibi son aracım dedi o da kafa ma yatti ancak ikinci el cx 3 ü o fiyatin da altina bulurum diye ümit ediyorum. 

Cx 3 kullanan arkadaşlardan da aracın eksileri ve artılarını bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MjR

Geçen hafta Bursa İnallar'a uğramıştım, ellerinde 1 tane cx-3 kalmış sanırım dizel otomatik power sense idi ve 129 bin lira fiyatı vardı. 140 küsur bin liradan düşmüş o fiyata. İlk zamanlar güzeldi fiyatlar ama şu an ne sıfırı ne 2. eli... bilemiyorum Altan...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
platinium
9 saat önce, MjR :

Geçen hafta Bursa İnallar'a uğramıştım, ellerinde 1 tane cx-3 kalmış sanırım dizel otomatik power sense idi ve 129 bin lira fiyatı vardı. 140 küsur bin liradan düşmüş o fiyata. İlk zamanlar güzeldi fiyatlar ama şu an ne sıfırı ne 2. eli... bilemiyorum Altan...

İnallara servis için bende uğramıştım.Cx3 power paket idi.Ama iyi fiyat diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
MjR
3 saat önce, platinium :

İnallara servis için bende uğramıştım.Cx3 power paket idi.Ama iyi fiyat diye düşünüyorum.

Bu arada araç gri ve 4x4 idi. Herkes kırmızı peşinde ama bana grisi daha klas geldi. B segment temelli cam tavan ya da sunroof olmayan araca 129bin iyi fiyat deniyorsa ben biraz geride kaldım sanırım :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

2015 Mart ayından beri kullanıyorum. Tek kusuru logo. X alman markası olsa rakamı x2 olurdu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3

Servet abi DFT Arızası konusunda varmi bi gelişme daha doğrusu arac ariza verdi mi yoksa kışı mi bekliyor pusuda unatlar servisi DFT arızasını aracla 100 km hız üzerinde bir süre gidince partikülleri atıp arac normale döndüğünü söylemiş cok garip geldi bu kadar basit miydi dedim kendi kendime sonra sen aklıma geldin... :)(ayrıca mazda sana özel getirdi galiba araci numunelik mart 2015 değil 2016 olacaktı galiba ;))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet

Pardon ya. Yılı erkene almışız :). Bende,  hanımda 2000 devir altı yaşamayız hayatı. Ortalama 350 ile 500 km arası rejerenasyon oluyor. Tüketim 5.5 litre. Daima shell fuel safe kullanıyorum. Dpf sorunum şu ana kadar olmadı hiç. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
platinium
08.10.2017 at 19:40, MjR :

Bu arada araç gri ve 4x4 idi. Herkes kırmızı peşinde ama bana grisi daha klas geldi. B segment temelli cam tavan ya da sunroof olmayan araca 129bin iyi fiyat deniyorsa ben biraz geride kaldım sanırım :(

Aynı özellikteki veya benzeri olan bir aracı araştırmak gerek o vakit 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
7 saat önce, platinium :

Aynı özellikteki veya benzeri olan bir aracı araştırmak gerek o vakit 

Varmıki ? 1.4-1.6 cc arası Dizel + Otomatik + 4x4

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan

Segmenti farklı ama 2017 mazda 3 ü şiddetle tavsiye ederim araçta şikayet edilen eksik olan bütün kısımlar düzeltilmiş harika bir araç olmuş forumda testleri de mevcut.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kırmızı cx 3

Şuan showroom da 2016 model dizel 2017 nin özellikleri olan mazda 3 arac var 115 bin. e kadar düştü ama daha düşürebilirsek alacam gibi...cx 3 hayal de kalacak galiba ama içim hala cx 3 ten yana...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.