Jump to content
Mustafa.

Mazda 323 Otomatik Şanzıman Sabahları Zor Hareket Etme Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafa.

Arkadaşlar merhaba havalar sabahları soğumaya başladığı için sabah arabayı çalıştırdığımda arabayı vitese takıyorum gaza basıyorum ve sanki arabayı tutuyorlarmış gibi hafif hareket ediyor ilk bi kaç saniye normalmidir.sıcaklarda hiç böyle bişe yaşamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.

Cevap için teşekkür ederim mehmet bey.Geçen kıştada yaşadım soğuk havalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Şanzuman yağı en son ne zaman değişti? Eğer şanzuman arızasıysa aklıma gelen 2 ihtimal var yağ özelliğini yitirmiş olabilir, veya selenoidler soğukta düzgün çalışmıyor olabilir. Her halukarda ısınmasını bekleyip yürümek hiçbir arıza olmasa bile hem motor hem şanzuman açısından daha sağlıklı olacaktır. İlla bir işlem yapılacaksa yağ, yağ filtresi ve şanzuman karter conta değişimiyle başlanabilir. Faydası olur zararı olmaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.

Merhaba alttan şanzuman yağ kaçırıyor  dediğiniz gibi ya eksilmiş olabilir en kısa zamanda keçelere baktırıyım o zaman çok maliyet tutar mı acaba 

Şanzıman falan inmiyor değil mi ya kaçağı tamirlerin de ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Hayır şanzuman inmiyor fakat şanzuman yağı biraz pahalı bir şey. Bunun dışında otomatik şanzumandan anlayan pek olmadığı için işçilik de biraz insafa kalmış. Normalde çok zor bir işlem değil. İki seçeneğiniz var ya üzerine ekleteceksiniz bi şey tutmaz ya da ikinci seçenek keçeler filtre yağ hepsi değişecek tertemiz olacak. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa.

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için maliyetli bir iş olmadığına sevindim.iyi bir Motorcu ustası tanıdığım var inşallah üstesinden gelir.hayırlı forumlar..

Mustafa. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.