Jump to content
Mutlu Tekir

Direksiyon Deri Kılıfı Dikme

Tavsiye Edilen Mesajlar

tansu87

Amacım yavaş yavaş deri boyası soyulan direksiyonu korumak olduğu için sade bir kılıf seçtim. Dana derisi diye aldım ama ne kadar doğru bilmiyorum ama gerçekten güzel deri. Direksiyonu geri montajda bazı delikleri açmak için delmek kesmek gerekti. Epey zor kesiliyor. 

Düz deriler içinde mazda’ya uygun bulamadım. Bu yüzden sağ sol kumandanın üstünde çok minik boşluklar kaldı. Neredeyse gözükmüyor. Dikişi de mutlu gibi şekilli yapamadım o kadar becerim yok :)

en hoşuma giden diğer kılıflar gibi şişkin gözükmemesi oldu. 

imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3

7C656B5D-BCFE-4F56-9CB2-13A170D7A74F.jpeg

D1A842D4-067D-44FB-AE8D-43C31C36BF42.jpeg

8854A685-D4FA-4AA3-80E3-7FA94C0FAE08.jpeg

54EC4F97-532D-4875-B01D-CF284787E179.jpeg

20E23214-BB55-4364-A6FF-04308DA25E4D.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

hayırlı olsun. benim hoşuma gitti, iyi iş çıkarmışsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Orjinal gibi durmuş güzel olmuş.

Yaptıkça alışıyorsun. Sonlara doğru daha iyi yaptığını farketmiş olman lazım. 
Benim yaptığımda da bir olay yok. Çaprazlama dikiyorsun, gelen kutuda açıklamalı anlatmıştı. Karşıya gideceğin karşıdakinin 1 üstüne geçiriyorsun. Zik zak yaparak oluyordu ama senin desen de hoş olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Orjinal gibi durmuş güzel olmuş.

Yaptıkça alışıyorsun. Sonlara doğru daha iyi yaptığını farketmiş olman lazım. 
Benim yaptığımda da bir olay yok. Çaprazlama dikiyorsun, gelen kutuda açıklamalı anlatmıştı. Karşıya gideceğin karşıdakinin 1 üstüne geçiriyorsun. Zik zak yaparak oluyordu ama senin desen de hoş olmuş.

Aynen sonlara doğru işi kavradım. Ama öncesinde de hemen sıkmadım dikişleri. Önce iyice hizaladım ve ortaladım. Sonra İğneyi geçirdim. Epey diktikten sonra En son sıktım dikişleri. Senin ürüne de baktım. Daha pahalı ve detaylı. Anlatılsa bile o zigzagları yapamam ben :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Bugün @erkansami hocanın aracının direksiyonuna @ediz07 hocayla hep birlikte deri kılıfı diktik. Sonuç benimkinden de güzel oldu. Kendisi araç üstünde paylaşır. 

IMG-20190518-WA0000.jpeg

@erkansami

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

ramazanda da illa uğraşacak birşeyler bulmak lazım. malum iş çıkışı ve iftar arasında baya zaman var. hiçbir şey sizin kendi emeğiniz ile yaptığınız kadar güzel olmaz, olamaz. sizi tebrik ediyorum. 

direksiyon kılıfı alacak arkadaşlar bence yurt içinden almasın.honda civic fc5 için bir arkadaşa aldım. kalite yerlerde. özellikle n11 den. şu sıralar acayip şikayet var biride benim. ücretsiz iade falan yalan, müşteri hizmetleride problemi çözmüyor. 3 defa kargoya gittim geldim en son kendi cebimden kargoyu geri iade ettim. bekliyorum bakalım ne zaman para hesabıma yatacak. aliexpres de mewant marka hakiki veya suni deri kılıflar var çok kaliteli. kayıncomun aurise takmıştım mükemmel oldu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Katılıyorum abi haklısın uğraş konusunda da deri kaplama konusunda da. 

Gerçi bizim finaller başladığından uğraş kısmına gerek kalmadı zaten sabah 9 akşam 6.30 7 :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...