Jump to content

Direksiyon Deri Kılıfı Dikme

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bugün ankara şaşmaz'da birkaç yer dolaştım. 300 ile 450 tl arası fiyat verdiler. .bakalım belki yaptırırım.  bu arada orjinaldeki gibi dikiş isteyince 50 lira fiyat arttıran oldu. bu dikiş zormuş onun yerine o sırada en az iki direksiyon dikermiş o zamanda? bilemedim. bi de yan deriler delikli olsun diyince 50 lira arttıran da oldu. 

deriler italyada orjinal deliniyormuş?

yapayım mı dedi, bilemiyorum altan bilemiyorum dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Katil Balina :

bugün ankara şaşmaz'da birkaç yer dolaştım. 300 ile 450 tl arası fiyat verdiler. .bakalım belki yaptırırım.  bu arada orjinaldeki gibi dikiş isteyince 50 lira fiyat arttıran oldu. bu dikiş zormuş onun yerine o sırada en az iki direksiyon dikermiş o zamanda? bilemedim. bi de yan deriler delikli olsun diyince 50 lira arttıran da oldu. 

deriler italyada orjinal deliniyormuş?

yapayım mı dedi, bilemiyorum altan bilemiyorum dedim.

450 TL ler çok bana göre..

Aldığım ürünün linkini ileteyim, bugünkü kurla bile 260 TL civarına geliyor. Yine de karar sizin tabi.

https://tr.aliexpress.com/item/Xuji-DIY-Hand-stitched-Black-Genuine-Leather-Car-Steering-Wheel-Cover-for-Mazda-3-2011-2013/32814668909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec64c4dim1OeN

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, ibrasoft :

450 TL ler çok bana göre..

Aldığım ürünün linkini ileteyim, bugünkü kurla bile 260 TL civarına geliyor. Yine de karar sizin tabi.

https://tr.aliexpress.com/item/Xuji-DIY-Hand-stitched-Black-Genuine-Leather-Car-Steering-Wheel-Cover-for-Mazda-3-2011-2013/32814668909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1ec64c4dim1OeN

90 liraya da var hocam. bunlar gerçek deriden daha dayanıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Katil Balina :

90 liraya da var hocam. bunlar gerçek deriden daha dayanıklı.

Gönderdiğim linkteki ürün gerçek deri. Ben aldığımda 190 tl civarı idi, suni deri olanları da 90 tl civarıydı o zamanlar. Aynı firmanın aynı kalıpla suni deri alternatifi de var. Ben 450 TL den bahsettiğinizi görünce, suni deri olanlara yanaşmazsınız diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, ibrasoft :

Gönderdiğim linkteki ürün gerçek deri. Ben aldığımda 190 tl civarı idi, suni deri olanları da 90 tl civarıydı o zamanlar. Aynı firmanın aynı kalıpla suni deri alternatifi de var. Ben 450 TL den bahsettiğinizi görünce, suni deri olanlara yanaşmazsınız diye düşündüm.

önceki aracımda vardi hocam suni deriden. yine orjinal derinin üzerine kaplatmıştım. dokunma hissi vs oldukça iyiydi. ille de gerçek deri olması gerekmiyor. 450 çok geldi bana da o yüzden vazgeçtim. ama aklım kaldı muhtemelen duramam. alsam yapan olur mu acaba. sadece işcilik alsa malzemeyi ben alsam?  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Katil Balina :

önceki aracımda vardi hocam suni deriden. yine orjinal derinin üzerine kaplatmıştım. dokunma hissi vs oldukça iyiydi. ille de gerçek deri olması gerekmiyor. 450 çok geldi bana da o yüzden vazgeçtim. ama aklım kaldı muhtemelen duramam. alsam yapan olur mu acaba. sadece işcilik alsa malzemeyi ben alsam?  

İşçiliği çok zor değil inanın, videoları bir iki izleyin siz de yaparsınız. Ben önceki aracıma yaptırırken izlemiştim, kalıbı çıkarmak ve çevre makine dikişini yapmak asıl sıkıntı. Ondan sonrası ip geçirip gerdirme. Ki gelen ürün kalıbı çıkarılmış, dikişi yapılmış ürün. Ortalayıp ip geçirme yapıyorsunuz, ilk başta biraz tedirgin etse de sonrası çorap söküğü gibi geliyor. Hata yapsanız da söker tekrar yaparsınız, gelen ip fazlasıyla yetiyor. Ben direksiyonun bir bölümünü yapıp ikinci bölümü daha iyi yaptığımı görünce yaptığım yeri söküp tekrar yaptım, üstüne 3 gün sonra alttaki derinin izleri gözüme batınca tamamını söküp dolgu yaptım büyük oranda izi kaybedip tekrar yaptım. Hala da neredeyse bir direksiyon yapacak kadar ip var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, ibrasoft :

İşçiliği çok zor değil inanın, videoları bir iki izleyin siz de yaparsınız. Ben önceki aracıma yaptırırken izlemiştim, kalıbı çıkarmak ve çevre makine dikişini yapmak asıl sıkıntı. Ondan sonrası ip geçirip gerdirme. Ki gelen ürün kalıbı çıkarılmış, dikişi yapılmış ürün. Ortalayıp ip geçirme yapıyorsunuz, ilk başta biraz tedirgin etse de sonrası çorap söküğü gibi geliyor. Hata yapsanız da söker tekrar yaparsınız, gelen ip fazlasıyla yetiyor. Ben direksiyonun bir bölümünü yapıp ikinci bölümü daha iyi yaptığımı görünce yaptığım yeri söküp tekrar yaptım, üstüne 3 gün sonra alttaki derinin izleri gözüme batınca tamamını söküp dolgu yaptım büyük oranda izi kaybedip tekrar yaptım. Hala da neredeyse bir direksiyon yapacak kadar ip var. 

cesaretlendim şimdi,

bismillah diyip alıyorum:) 

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla aracın arka stop lambasını söküp ampül değiştirmekten daha zor değil. sadece el yatkınlığınız yoksa biraz vakit alır. @ibrasoft da dediği gibi beğenmezsen tekrar söküp dikersin. zaten işin en zor kısmı kılıf tarafında. kalıp alınmış montaja hazır ürün. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şunu aldım. en olmadı takmayız olur biter. 

TRY 96.75  36%OFF | KUNBABY Mikro Fiber Oto Deri direksiyon kılıfı Kılıf için Mazda CX-5 CX5 Atenza 2014 Yeni Mazda 3 CX-3 2016 Scion IA 2016
https://s.click.aliexpress.com/e/EV5OJqaRp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

46 dakika önce, Katil Balina :

şunu aldım. en olmadı takmayız olur biter. 

TRY 96.75  36%OFF | KUNBABY Mikro Fiber Oto Deri direksiyon kılıfı Kılıf için Mazda CX-5 CX5 Atenza 2014 Yeni Mazda 3 CX-3 2016 Scion IA 2016
https://s.click.aliexpress.com/e/EV5OJqaRp

Benim aldığım bunun aynısı. İşin en zor kısmı dikmesi değil, kadran ve direksiyon kolonu etrafındaki plastikleri çizmeden airbag i sökmek. 

46805871425_c967614366_o.thumb.jpg.f6322721bc93ca129d44d70f5ce0b206.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Tarahumara :

Benim aldığım bunun aynısı. İşin en zor kısmı dikmesi değil, kadran ve direksiyon kolonu etrafındaki plastikleri çizmeden airbag i sökmek. 

46805871425_c967614366_o.thumb.jpg.f6322721bc93ca129d44d70f5ce0b206.jpg

ben yapabilirsem sökmeden yapmayı düşünüyorum. izlediğim videolarda sökmüyorlar. 

bi de orjinali gibi çapraz dikebilirsem daha iyi olur. öbür türlü ip çok ele geliyor. 

şu şekilde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Katil Balina :

ben yapabilirsem sökmeden yapmayı düşünüyorum. izlediğim videolarda sökmüyorlar. 

bi de orjinali gibi çapraz dikebilirsem daha iyi olur. öbür türlü ip çok ele geliyor. 

şu şekilde

O da bir yöntem tabi. Ben o kadar süre arabanın içinde boncuk boncuk terlerim valla. Söktüm direksiyonu, evde rahat rahat diktim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca özel direksiyon kılıflarını sökmeden dikmek imkansız. O tuş takımlarının ve trimlerin içine deriye zarar vermeden sokamazsınız. Trimlerin bağlantı parçalarına yazık olur.

Bu sökmeyenler aracın yan tutamaçlarını kapsamayan universal/her araca uyan kılıflar kullanılıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de suni deri aldım. Aynı üründen 90’a da var sizin gönderdiğiniz. 130’a da var. 150 de var. Hepsine baktım. Sipariş oranlarına baktım. Geri dönüş fotolarına baktım. Normalde pahalıyı seçmezdim ama 150₺ lik olan daha güzel gözüktü. Onu almıştım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Tarahumara :

O da bir yöntem tabi. Ben o kadar süre arabanın içinde boncuk boncuk terlerim valla. Söktüm direksiyonu, evde rahat rahat diktim.

1 saat önce, Mutlu Tekir :

Araca özel direksiyon kılıflarını sökmeden dikmek imkansız. O tuş takımlarının ve trimlerin içine deriye zarar vermeden sokamazsınız. Trimlerin bağlantı parçalarına yazık olur.

Bu sökmeyenler aracın yan tutamaçlarını kapsamayan universal/her araca uyan kılıflar kullanılıyordur.

1 saat önce, tansu87 :

Ben de suni deri aldım. Aynı üründen 90’a da var sizin gönderdiğiniz. 130’a da var. 150 de var. Hepsine baktım. Sipariş oranlarına baktım. Geri dönüş fotolarına baktım. Normalde pahalıyı seçmezdim ama 150₺ lik olan daha güzel gözüktü. Onu almıştım. 

bi gelsin gereken yardım için başınızı agrıtırım arkadaşlar şüpheniz olmasın:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım herkeste olmuştur. Kılıfı sağ sol kumanda kapaklarının altına sokuyoruz malum. Bu ilave yükseklik kumanda plastiğinin, direksiyon arka plastiğinden 2-3mm yüksek atmasına sebep oluyor. Ve diş yapıyor orada. 

Çözümü şöyle yaptım. Bagajdaki halıfleksin altında 6-7 tane sert süngerden takoz var. Halıya yapışık. Simit tank koyunca o takozları sökmüştüm. Çünkü çok yüksek kaçıyordu. Dün aklıma geldi. Direksiyon Airbagi çıkardım. Süngeri Biraz yontarak küçülterek sağ ve sol kumandanın arkasına parmağımla ittirdim. Süngeri dışarıdan arasam bulamam. Tam aradığım sertlikte ve hafif esnek. Ama sert de :) onu sıkıştırınca diş ortadan kayboldu. Hem de korna eskisi gibi rahat çalışıyor artık. Dediğim süngerler gri renkte küçük takoz şeklinde. 

F0C83B3C-6257-40BD-A3CC-359E3B52D830.jpeg

31DDE520-2993-45BC-97F4-A1C4D798C3B1.jpeg

49376112-5E72-4158-B8BC-84FF379616F1.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Çok güzel olmuşlar maşallah. Peki aliexpress harici tr den nerden alabiliriz? Hep 20 TL civarı olanlar çıkıyor arayınca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, serifdurdu35 :

Çok güzel olmuşlar maşallah. Peki aliexpress harici tr den nerden alabiliriz? Hep 20 TL civarı olanlar çıkıyor arayınca

Ya döşemecilere gidip direksiyonun kalıbını çıkarıp özel dikim yaptıracaksınız. Ya da aliexpressten bu hazır dikimleri alıp siz dikeceksiniz. Türkiyede böyle kit bulmak zordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Mutlu Tekir :

Ya döşemecilere gidip direksiyonun kalıbını çıkarıp özel dikim yaptıracaksınız. Ya da aliexpressten bu hazır dikimleri alıp siz dikeceksiniz. Türkiyede böyle kit bulmak zordur.

döşemeciler o işe hiç yanaşmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...