Jump to content

Direksiyon Deri Kılıfı Dikme

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Eline saglik gayette guzel olmus. Ama baya yormustur. Ilki her zaman zor olur ikinci kez yapsan inan daha az yorulursun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kılıfı araştırmıştım. 75-80 tl gibi bir fiyata geliyordu. 150 tl ye burada orijinal deri olanını dikiyorlar. Ama araştırmak lazım vakit ayırmak lazım. Komple vazgeçip şu üniversal düz olanlardan diktim geçtim. Yanlız orijinal gibi olmuş elinize sağlık. Çok beğendim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle yordu. Ama 1 günde bitti. Şu anda da maZda logosunu boyamakla uğraşıyorum. 

Universal olanları sevmediğimden bu yola başvurdum. Aynen dediğin gibi hocam böyle bir dikişe en az 200 isterlerdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok hoş olmuş ama anladığım kadarıyla orjinal olan deriyi sökmeden üzerine kaplamışsınız. Yani deri üzerine deri olmuş. Belki orjinali söküp sonra bunu taksanız aradaki boşluklar olmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Tarahumara :

Çok hoş olmuş ama anladığım kadarıyla orjinal olan deriyi sökmeden üzerine kaplamışsınız. Yani deri üzerine deri olmuş. Belki orjinali söküp sonra bunu taksanız aradaki boşluklar olmazdı.

Sağolun ama orjinal deriyi de çıkarmak kolay değil ki. Bir de yapanlar her orjinal deri üstüne bunu kaplıyor. Açıkçası bu deri kaplama ile direksiyon kalınlığı tam istediğim kıvama geldi. Çoğu yerde deri birbiriyle yapışıyor, sadece o orjinal derinin birleştirilen kabarık yerlerinde bu sıkıntı oldu. Düşüncem deriyi keserken bu bölgeleri dikkate almamışlar sanırım. Neyseki çok sırıtmayacağını düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

P_20171008_195636_vHDR_On.thumb.jpg.fbd8ee4a102f3e397a6a4ce8e7113f28.jpg

Son hali. 
Direksiyon takılı iken hiçbir kusuru belli olmuyor. Logoyu boyamışken yanlardaki tuş takımı çerçevesini de boyayım demiştim. Demez olaydım, kaşıntı tuttu bir kere. Skyactivde o bölgeye aluminyum kapak satılıyor aliexpressde ondan esinlendim aslında. Fakat boyarkenki beceriksizliklerim yüzünden kötü oldu. Renk uyumsuzluğunu da beğenemedim. Bir ara söküp ya boyacıya boyattıracağım ya da eski haline döndüreceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Merhaba, kısa bir sorum olacak. Direksiyona deri kılıf aldım ve dikeceğim fakat sorum eski orjinali sökecek miyim yoksa üstüne mi dikeceğim? Üstüne dikeceksem, eskisi yıpranmış durumda yırtık ve eksik parça var nasıl yaoabilirim? Destekleriniz içğn teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Dorothy :

Merhaba, kısa bir sorum olacak. Direksiyona deri kılıf aldım ve dikeceğim fakat sorum eski orjinali sökecek miyim yoksa üstüne mi dikeceğim? Üstüne dikeceksem, eskisi yıpranmış durumda yırtık ve eksik parça var nasıl yaoabilirim? Destekleriniz içğn teşekkürler.

Benim eski deri iyi durumdaydı Orjinal durumda kalsın diye dokunmadım. Fakat orjinal deriyi tamamen sökerseniz kılıfı diktiğinizde bol kalabilir. O nedenle sökmenizi tavsiye etmem, orjinal derinin girinti çıkıntısını kapatarak düz yüzey elde etmenizi öneririm üstüne dikeceğiniz deri o noktada iz yapabiliyor. Bir de potlukları engellemek için kaliteli bir çift taraflı bant kullanın. Sağ sol koldaki direksiyon içine bakan yerlere ve alt tarafta da derinin çıkıntı yaptığı yerlere (kolların uzantılarına) yapıştırın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elinize sağlık hocam güzel olmuş. 

benim direksiyonda hiç sorun yok ama daha kalın olmasını isterdim. ankara'da bu işi hakkıyla yapabilen bir yer var mı acaba bilinen? 

şahsen becerebileceğim bir şey değil benim.

------

ankara şaşmaz'da aslanhan'ın işleri hiç fena görünmüyor.

https://www.facebook.com/Aslanhan-Oto-Döşeme-270375949791978/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

47 dakika önce, Katil Balina :

elinize sağlık hocam güzel olmuş. 

benim direksiyonda hiç sorun yok ama daha kalın olmasını isterdim. ankara'da bu işi hakkıyla yapabilen bir yer var mı acaba bilinen? 

şahsen becerebileceğim bir şey değil benim.

------

ankara şaşmaz'da aslanhan'ın işleri hiç fena görünmüyor.

Sağolun bu kalınlaşmasından sonra kılıfsız direksiyon çok ince boş geliyor. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla helal olsun aynı parçayı bende aliexpressten 125 tl gibi bi fiyata alıp kendim dikmeyi denedim ve beceremedim. Evde bi köşede duruyor, aslında Ankara da isteyen birine verebilirim, bi işe yarasın. Ben şaşmaz bi döşemeciye yaptırdım 200 tl verdim ama gerçekten değdi son kuruşuna kadar. Fotoğraf atıcam en kısa sürede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbulda yapan birkaç yer var aslında. Aracın gitmesine gerek yok Direksiyonu söküp yolla ertesi güne kargo ile yolluyorlar. Alkantra, süet, gerçek veya suni deri istediğin renk ve kombinasyonda. Yaris aracımın direksiyonu soyulduğunda bakmıştım bir aralar. Firma ismini bir bakayım.

Kayınconun aurisi için aliexpresten kılıf şiparişi verdim. Şu an yolda uygulama bitince fotograf atarım.

Hakiki deri olanlarıda var ancak bana pahalı geldi

https://m.tr.aliexpress.com/item/1989076071.html?pid=808_0011_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.1989076071

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

direksiyonu sökmeyi de bu abla anlatmış. O airbagi sökmek için yandan kapağı açıp vidayı söküyor ama kaç lokma lazım anlamadım. Neyle söktüğünü de anlamadım. Ve airbag üstündeki kablolar da iyiymiş. Sökerken koparmam inş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, tansu87 :

direksiyonu sökmeyi de bu abla anlatmış. O airbagi sökmek için yandan kapağı açıp vidayı söküyor ama kaç lokma lazım anlamadım. Neyle söktüğünü de anlamadım. Ve airbag üstündeki kablolar da iyiymiş. Sökerken koparmam inş

10mm lokma. Airbagin bir geçme ters U şeklinde bir parçası var. Oraya çok ince düz tornavida ucunu sokup havaya kaldırıyorsun. Sonra da soketi kendine çekince geliyor zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mutlu Tekir :

10mm lokma. Airbagin bir geçme ters U şeklinde bir parçası var. Oraya çok ince düz tornavida ucunu sokup havaya kaldırıyorsun. Sonra da soketi kendine çekince geliyor zaten.

Dikme konusunda yazını iyice okuyup ona göre dikeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...