Jump to content
umitsrbst

Mazda 323 (Familia) Devir Düşmesi ve Titreme

Tavsiye Edilen Mesajlar

umitsrbst

Aracım da 2 haftadır frene basınca devir düşüyor 0.3lere kadar. Frene basılı tutup debriyaja basınca devir 0.7lere kadar çıkıyor. Aynı şekilde gaza basup 4bin devirlere kadar getirip bırakınca aynı şekilde 0.3e kadar filan düşüyor. Ustama dedim rölanti motoru diyor. Öyle böyle diyor. Sensörler kontrol edilmeli araba 3 5 gün bizde kalmalı dedi. Arabayı ilk çalıştırma da yok bu olay 60 70 derece civarını görünce motor başlıyor. Forum da araştırdım bir çok kişi rölantiden sorun yaşamış ama benim gibi olanı bulamadım. Fikri olan başına gelen var mı bu olay 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
mehmet31k4151

aynı sıkıntı bendede var kısın calısmasında bı sıkıntı yok ama yazın devır dusuyor arda bır sonuyor

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Ozanakyldz

Rölantide çalışırken direksiyonu sağa sola çevirdiğinizde Devir Göstergesi hareket ediyor mu?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mustafa.

Arkadaşlar ben de farları yakınca devrin düşmesinden şikayetciyim nette araştırdığım kadarıyla otomatik jikle den aldığı güçle tekrar normala dönmesi lazım diyor birisi ve benim jikle devredeyken ifarı yaktığımda önce düşer gibi oluyor sonra hemen toparlıyor..

Mustafa. tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×