Jump to content
korayoz7

Aracınız yakıt seçiyor mu?

Tavsiye Edilen Mesajlar

korayoz7

Iyi aksamlar bi konu hakkında bilgi almak istedim özellikle bu konuyu açtım sizinde aracınız lpg(yakıt) seçiyor mu?şöyle açıklıyım;Mazda 3 landirenzo yağlamalı  sistem aracımla shell den lpg alıyorum bi sıkıntı olmuyor  .Opet den Aygazdan PO dan falan alınca motor ışığı yakıyor zengin karışım yazıyor.  filtresini bakımlarını daha yeni yaptırdım ve subablarinida yeni yaptırdım bi sıkıntım yok ama motor ışığının yakması uyuzuma gidiyor bulunduğum yerde shell var ancak gaz  yok ipragaz dan alıyorum motor ışığını arada bi yakıyor o da zengin karışım diye gösteriyor sizce ne yapmalıyım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

LPG ayarından. Bu iş kadar hassas bir şey değil. Her firmanın kendine özgü katkıları vardır ve ufak değişiklikler gösterir. Aracın sistemi belirli bir sınırda her yakıta kendini ayarlayacak şekilde tasarlanmıştır. Düzgün bir LPG kalibrasyonu işi çözecektir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
korayoz7

4 ay önce yaptırdım usta sadec e ipragaz ve shell yakıtını kullan dedi onları kullandım hep şehir değiştirince uygun istasyon bulamadım bi daha baktirtiyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.