Jump to content
mat35ogrt

Motordaki bu kırık nedir acaba???

Tavsiye Edilen Mesajlar

mat35ogrt    1
mat35ogrt

iyi günler arkadaşlar.

93 model mazda 626 aracımın motorunu incelerken aşağıdaki resimde ki mevcut kırık gözüme çarptı.

sizce bu kablo gibi duran kısım ne işe yarıyor?

motorda bir sıkıntıya yol açar mı?

şimdiden teşekkürler..

r20171012_125104.thumb.jpg.2016fe7c315d5ef3dd400f63b0735a8e.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.189
Burak
Bir saat önce, mat35ogrt :

motor ustası arkadaşlar yokmu acaba?

Emisyon kontrol sistemindeki vakum borularından biri ( 20-411 ) . 1-2-3-4 numaralarda görünen plastik esnek borulardaki gibi bir boru  ile iki kırık boru birbirine  bağlanabilir

EG50841.GIF

http://mazdaepc.com/parts/626/AEGA04/C2/1370/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    800
zoptrik

Ben bu konuyu gördüm. Nereden gelip nereye gittiğini bilmeden ne işe yaradığını söylemek zor. Bu bir emiş hortumu ve muhtemelen vakum aktuatorlarla kontrol edilen bir yeri tetikliyor. Bazı fonksiyonlar inaktive olduğu zaman etkisini hissetmek için özel durumlar oluşması gerekir. Muhtemelen farkı farketmediğinize göre bu emişin öyle bir fonksiyonu vardır sanırım. Geniş açıdan bir foto alsak? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mat35ogrt    1
mat35ogrt
17.10.2017 at 10:11, zoptrik :

Ben bu konuyu gördüm. Nereden gelip nereye gittiğini bilmeden ne işe yaradığını söylemek zor. Bu bir emiş hortumu ve muhtemelen vakum aktuatorlarla kontrol edilen bir yeri tetikliyor. Bazı fonksiyonlar inaktive olduğu zaman etkisini hissetmek için özel durumlar oluşması gerekir. Muhtemelen farkı farketmediğinize göre bu emişin öyle bir fonksiyonu vardır sanırım. Geniş açıdan bir foto alsak? 

Fotoyu yükledim inşallah yardımcı olur bu foto.

rsm1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Faruk_92-323    3
Faruk_92-323

Rolantiyi, çekişi etkiler. Selenoid vakum hotumları olsa gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.