Jump to content
Mlbozkurt

Mazda 323 Sonradan Klima Taktırmak

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mlbozkurt

S.Aleykum arkadaşlar abiler.

Bir kaç haftadır Mazda bakıp duruyordum. En sonunda 1999 model 323f Bj diye geçiyor galiba yeşil bir Mazda buldum. Araç fiyatına göre güzeldi ve içime sindi. Ben Hatay da ikamet ediyorum. Araç Kayseri'de bu akşam aracı almak için yola çıkacam.

Asıl mesele burda başlıyor satan arkadaşa sormayı unutmuştum klima varmı yok mu diye.

Meğer aracta klima yokmuş. Yanlız bütçemde bu araca yetiyor. Onun için bu araçtan vazgeçmek istemiyorum. 

Hatay sıcak bir memleket olduğu için klima olmazsa olmaz durumunda.

Benim sormak istediğim.bu araçlarda fabrika çıkışı opsiyonel olarak ta olsa klima var.

Bu araca daha sonra klima taktırma şansım varmı varsa ortalama kaç liraya mal olur. Ilginiz için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Aşağıdaki konulara bir göz atmanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mlbozkurt

Ilginiz için teşekkürler.

Konuları inceledim. Anladığım kadarı ile klima motoru klima dış radyatörü ve klima iç radyatörü (evapatör galiba) gerekiyor bu iş için. Daha sonra hortumlar ile bağlantı yapılacak. Bu parçalardan ekstra bir parçaya gerekyok sanırım. Birde rölanti mevzusu varmış rölanti yı nasıl ayarlıyor motor onu anlamadım sonuçta klima takıldığını ve aktif pasif durumda olduğunu algılaması lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.