Jump to content

Goodyear’ın Vector 4Seasons lastiği


Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Goodyear’ın Vector 4Seasons lastiği yeni TÜV testine göre karlı ve ıslak zeminde mükemmel performans sunuyor

485475_v2.JPEG

Yağmur ve kar, hazırlıksız sürücüler için çok tehlikeli yol koşulları yaratabilir. Bu nedenle, Goodyear, bu olumsuz koşullarda en iyi şekilde performans gösteren Vector 4Seasons Gen-2 lastiğini geliştirdi. Ayrıca, sürücülere, hem tüm yıl boyunca tek bir set lastik kullanabilme, hem de öngörülemeyen yol koşulları için hazırlıklı olma fırsatı tanıyor.

Bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından yakın zamandaki testler, Goodyear Vector 4seasons lastiğinin, yağmur ve karda rakiplerine göre daha başarılı olduğunu gösteriyor.[1] TÜV, Goodyear’ın Dört Mevsim lastiğini ve rakiplerini, ıslak koşullarda ve karlı zeminde frenleme gibi Dört Mevsim segmenti ile ilgili olan farklı performans kriterlerine göre test etti.

Bu testin sonuçları, Goodyear’ın en yeni Dört Mevsim lastiği olan Vector 4Seasons’ın, test edilen rakiplerine göre karla kaplı yollarda

ve ıslak zeminde en kısa frenleme mesafesine sahip olduğunu gösterdi.

 

 

Vector 4Seasons, ıslak koşullarda test edilen rakiplerine göre ortalama 3,6 metre daha kısa frenleme mesafesine sahip[1]. Bu test, Vector 4Seasons’ın ıslak koşullarda tam olarak durduğu an, rakip lastiklerin hala ortalama 24km/h hızla frenleme yaptığını gösterdi.

Vector 4Seasons lastiği, ayrıca karlı koşullarda test edilen rakiplere göre ortalama 2,2 metre daha kısa frenleme performansı ile sınıfının en iyisi oldu[2]. TÜV sonuçları, Vector 4Seasons’ın tam olarak durduktan sonra, rakip lastiklerin hala ortalama 13km/h hızla frenleme yaptığını gösterdi.

Goodyear Avrupa Pazarlama Kurulu Başkanı (CMO) Mike Rytokoski, “Yakın zamanda gerçekleştirilen TÜV testi, Vector 4Seasons’ın ıslak ve karlı koşullar gibi en çok ihtiyacınız olduğu alanlarda en iyi performans gösteren lastik olduğunu göstermiştir. Bu test, Vector 4Seasons’ın, Dört Mevsim pazarında benzersiz olduğunu bir kez daha teyit etmiştir” şeklinde konuştu.

 

[1] Dört rakip ortalamasıyla mukayese edilmiştir (Michelin CrossClimate+, Continental AllSeasonContact, Pirelli Cinturato All Season ve Vredestein Quatrac 5). TÜV SÜD Ürün Hizmeti tarafından Goodyear talebi üzerine Ağustos 2017’de ölçümlenmiştir; Ebat: 205/55R16; Test Aracı: VW Golf VII; Lokasyon: Cardrona (NZ), Colmar-Berg (L), Montpellier (F), Wittlich (D) Papenburg (D) Uni Neubiberg (D) TÜV SÜD Garching (D); Rapor no: 713112421-02

 

[1] Dört rakip ortalamasıyla karşılaştırılmıştır (Michelin CrossClimate+, Continental AllSeasonContact, Pirelli Cinturato All Season ve Vredestein Quatrac 5). TÜV SÜD Ürün Hizmeti tarafından Goodyear talebi üzerine Ağustos 2017’de ölçümlenmiştir; Ebat: 205/55R16; Test Aracı: VW Golf VII; Lokasyon: Cardrona (NZ), Colmar-Berg (L), Montpellier (F), Wittlich (D) Papenburg (D) Uni Neubiberg (D) TÜV SÜD Garching (D); Rapor no: 713112421-02

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian Weatherproof niye yok acaba testlerde? Bildiğim kadarıyla karlı zemin frenlemede en iyi 4 mevsim lastik Weatherproof çıkmıştı daha önce yapılan çoğu testte.

 

Testi buldum mart 2017 tarihli AutoExpress testi. Testin galibi Goodyear gözüküyor ama her dalda değil tabiki.

http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/92873/all-season-tyre-test-201617-results-by-category

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...