Jump to content
fat535

Mazda 3 Model Olarak Ne Almalıyım ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

fat535

Merhaba arkadaşlar.İlk aracım Auris manueldi. Otomatik ihtiyacımız var ve acemiyim.Sorunsuz veya az problem açan bir otomatik araç ararken bir arkadaşım Mazda dedi.Sonrasında Mazda-3- un ideal oldugunu düşündük. 80-102 bin arası bir araç almak istiyorum. Araştırmalarıma göre Power olsun dendi.Ama benzinli de çok yakıyormuş. Reflex Dizel mi almalıyım yoksa Benzinli Power mı ?  Ve galiba 2016da makyaj geçirmiş. Makyajl 2016 bulma şansım nedir? Hatchback nasıldır? Sene sonun beklesem 0 power alma şansım olur mu butceme uygun ? Bayiiler arasında çok fark oluyormus. Ne dersınız? Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Butce meselesi onemli ancak sene sonu sifir uygun fiyatli ve donanimli arac bulmak sayisal lotonun cikma ihtimali gibi bir sey. Zira her gecen gun arac fiyatlarini zamliyorlar. Auris alacaktik guncel fiyata 16 bin zammi gorunce vazgectik.

Mazda 3 karar kildiysaniz gayet isabetli bir secim. 2017 yilinda makyajlandi arac ve cokta guzel oldu. Cok az miktarda 2016 sonu makyajli kasada var. 

Ben mazda3 sedan kasayi seviyorum. Hb fena degil burada ihtiyaclar ve zevk on planda.

Dizel orta donanim almaktansa benzinli full paket almayi tercih ederim. Forum icinde yakit verileri ile ilgili paylasim var inceleyin. 120 bg 150 nm tork bana yeter fazladan dizele para vermeye gerek yok diyorsaniz benzinli sizi uzmez. Dizel- benzin olayini saatlerce tartissak bos son karar sizin. 2.el secenekleride mutlaka degerlendirin. Bayiden sifir veya 2. El alacaksaniz bircok bayiden mutlaka fiyat alin.

Butcenizi ve istediginiz donanimlari bir gozden gecirin. Alacaginiz araci mutlaka test edin. Hangisi hoşunuza giderse alin. Son karari siz vereceksiniz.

Forum icinde bolca bilgi ve paylasim var. Servis, ariza, sikayet, yedek parca ve 2.el v.s. gibi

Biraz daha detay yazarsaniz ( butce, donanim v.s.) sorunuza cevap bulabiliriz. Simdiden hayirli olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41

Abi yılda kaç km kullanicaksin 20.000 gecmezsen benzinli ideal power ile reflex arasinda ucurum donanim farki var 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.
24 dakika önce, Mazda41 :

Abi yılda kaç km kullanicaksin 20.000 gecmezsen benzinli ideal power ile reflex arasinda ucurum donanim farki var 

Uçurum ki, iki aracın kadranı bile farklı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge

Ankara Sk da 2016 makyajlı power sense hb dizel beyaz deri modeli var.güzel bir fiyat alabilirsiniz belki.

makyajsız benzinli test ettim.araç şehir içi hızlanmalarda fazla bağırıyordu.dizelde bu bağırma hali yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Anilcanatan
11 saat önce, fat535 :

Merhaba arkadaşlar.İlk aracım Auris manueldi. Otomatik ihtiyacımız var ve acemiyim.Sorunsuz veya az problem açan bir otomatik araç ararken bir arkadaşım Mazda dedi.Sonrasında Mazda-3- un ideal oldugunu düşündük. 80-102 bin arası bir araç almak istiyorum. Araştırmalarıma göre Power olsun dendi.Ama benzinli de çok yakıyormuş. Reflex Dizel mi almalıyım yoksa Benzinli Power mı ?  Ve galiba 2016da makyaj geçirmiş. Makyajl 2016 bulma şansım nedir? Hatchback nasıldır? Sene sonun beklesem 0 power alma şansım olur mu butceme uygun ? Bayiiler arasında çok fark oluyormus. Ne dersınız? Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

2017 makyajlı kasa almanızı tavsiye ederim makyajsızlar ile arasında çok ciddi farklar var. Benzinli almanızı da tavsiye ederim yakıt tüketimi düşük sayılır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Yıl içinde fazla km yapmıyorsanız dizel ve benzin arasındaki fiyat farkını diğer donanımlara kaydırıp power almanız mantıklı geliyor bana,  yok çok km yapacaksanız tabiiki dizel der.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fat535

Teşekkür ediyorum hepinize. 15 bin falan yapiyorum. O zaman Power Benzinli almam daha mantıklı gibi duruyor,asil amacim alip 7_8 sene binmek. İkinci el dusunsem WV modelleri düşünürdüm. Ama makyaj 2016da ve 2017 geldiğine gore ikinci el şansım da kalmıyor ve bu bütçeye de araç yok gibi. Audi 1.0 otomatik 106 civarindayken Mazda 3 100 e falan bulamamak üzüyor :)

16 saat önce, gökhanbilge :

Ankara Sk da 2016 makyajlı power sense hb dizel beyaz deri modeli var.güzel bir fiyat alabilirsiniz belki.

makyajsız benzinli test ettim.araç şehir içi hızlanmalarda fazla bağırıyordu.dizelde bu bağırma hali yok.

Bi arayayim umarim alirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
40 dakika önce, fat535 :

Audi 1.0 otomatik 106 civarindayken Mazda 3 100 e falan bulamamak üzüyor :)

bu dediğiniz tam olarak ne demek?

audi denilen marka zamanında iş bilmezliği dolayısıyla batmış ve vw grubu tarafından alınıp mercedes ve BMW'ye premium ayağıyla masa başında yamanmış, sonradan şişirilmiş bir marka.

şurada marka fanatizmi yapacak değilim ama audi bana her zaman piyasadaki en şahsiyestsiz markaların başında geliyor nedense.

buna neden olan şey ise markanın tam bir proje itelemesi olması. 

seat'ı şuna skoda'yı buna audi'yi ona volkswagen'i hepimize satalım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fat535
7 saat önce, Katil Balina :

bu dediğiniz tam olarak ne demek?

audi denilen marka zamanında iş bilmezliği dolayısıyla batmış ve vw grubu tarafından alınıp mercedes ve BMW'ye premium ayağıyla masa başında yamanmış, sonradan şişirilmiş bir marka.

şurada marka fanatizmi yapacak değilim ama audi bana her zaman piyasadaki en şahsiyestsiz markaların başında geliyor nedense.

buna neden olan şey ise markanın tam bir proje itelemesi olması. 

seat'ı şuna skoda'yı buna audi'yi ona volkswagen'i hepimize satalım. 

Haklısınız da maalesef piyasa gerçeği var. Audi o kadar fena araç değil bence. Yani geçen sene iki araç alinsin audi degerini pek kaybetmez,kastim o. Ama ben masda3 istiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge

Mazda alış hikayem..Mazda SK ya uğradım..Satış Temsilcisi almaya niyetliyseniz fiyat çalışması yapıp döneyim dedi:)) Yok öylesine bakıyorum 140 binlik araca diyesim geldi..Telefonumu aldı..Aramadı tabi..6 saat sonra ben aradım..Noldu fiyat çalışması bitti mi diye..Daha çalışıyoruz dedi :)Sonra saçma sapan bir fiyat çıkardı..Ertesi gün Bursa İnallardaki satış temsilcisi arkadaş 140 binlik aracı telefonda sattı bana..Hayatımda ilk kez gittiğim Bursadan araba alıp döndüm..

SK nın 200 metre ilerisindeki o beğenmediğimiz Doğuşsa, bayinin içerisi doluyken 3 dakikada fiyat çıkartıp, araçla ilgili tüm dökümanları önünüze koyup 110 bin TL ye insanlara 1.0 A3 leri çatır çatır satıyor..Mazda SK ise bizim aracı bilen biliyor, müşterisi belli cümlesiyle ayda 3-4 satış yapıyor..Sonrada hayret ediyoruz insan şu kalitede bir araç varken niye gidip vosvos grubu araç alıyor yada aynı yıl aynı paraya alınan araç 3 yıl sonra niye 20 bin daha değerli oluyor diye..Mazda'nın satışı Ankarada  yalnızca şu adamlara kaldıysa yazık yani..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ediz07
16 dakika önce, gökhanbilge :

Mazda alış hikayem..Mazda SK ya uğradım..Satış Temsilcisi almaya niyetliyseniz fiyat çalışması yapıp döneyim dedi:)) Yok öylesine bakıyorum 140 binlik araca diyesim geldi..Telefonumu aldı..Aramadı tabi..6 saat sonra ben aradım..Noldu fiyat çalışması bitti mi diye..Daha çalışıyoruz dedi :)Sonra saçma sapan bir fiyat çıkardı..Ertesi gün Bursa İnallardaki satış temsilcisi arkadaş 140 binlik aracı telefonda sattı bana..Hayatımda ilk kez gittiğim Bursadan araba alıp döndüm..

SK nın 200 metre ilerisindeki o beğenmediğimiz Doğuşsa, bayinin içerisi doluyken 3 dakikada fiyat çıkartıp, araçla ilgili tüm dökümanları önünüze koyup 110 bin TL ye insanlara 1.0 A3 leri çatır çatır satıyor..Mazda SK ise bizim aracı bilen biliyor, müşterisi belli cümlesiyle ayda 3-4 satış yapıyor..Sonrada hayret ediyoruz insan şu kalitede bir araç varken niye gidip vosvos grubu araç alıyor yada aynı yıl aynı paraya alınan araç 3 yıl sonra niye 20 bin daha değerli oluyor diye..Mazda'nın satışı Ankarada  yalnızca şu adamlara kaldıysa yazık yani..

A3 1.0 110 binse ben de alayım dedim sonra fiyat listesine bakınca sedan 150 binden başlıyormuş değmez mazdanın yanında;D. O fiyat mazda 3 dizel otomatik üst donanım alınır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge
2 dakika önce, ediz07 :

A3 1.0 110 binse ben de alayım dedim sonra fiyat listesine bakınca sedan 150 binden başlıyormuş değmez mazdanın yanında;D. O fiyat mazda 3 dizel otomatik üst donanım alınır.

audinin fiyat listesine aldanmayın..O rakamlardan 30-40 bin düşüyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

diger markaların alıcısı, mazda'nın bakıcısı çoktur. o kadar çok insan bakip bakıp almadan gidiyor ki adamlar muhtemelen bıkmıstır. 

insanlar mazda'ya bakar sever beğenir bir kusur bile bulamaz ama son ayakta gider iki yıl sora 20 bin koyarak satacağı arabayı alır. 

bunun nedeni de açık konuşalım memleketin genel fakirliğidir. devlet baba arabası olana öyle bir yükleniyor ki bu aralar, alıcı haliyle minimum zararla kurtaracağı arabaya yöneliyor. 

asgari ücretin 1500 birim olduğu bir ülkede c sinıfı arabalara verilen 100-150 bin birim aslında akıl almaz bir rakamdır. örnek: almanya'da asgari ücret 1500 birim ve mazda3 18 bin birimdir. normal olan budur. 

o yüzden bana kalırsa memleket olarak psikolojimiz hiç iyi değil. buna satıcının da alıcının da ruh hali dahil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.