Jump to content
Katil Balina

Minik Bir Kaza

Tavsiye Edilen Mesajlar

Katil Balina

merhabalar

bugün eşim bir servis aracına biraz fazla yaklaşmış. araç manevra yapıp hareket edice de tamponu üstten çizmiş. siyah çizgiler boyanın tamamen çıktığı, plastiğin göründüğü yerler. beyazlar sanırım servis aracından kalan hatırat.

bu arada bi işlem falan yapılmamış ki zaten eşim olayı belli belirsiz fark etmiş ama eve gelince görmüş.

beyazları tırnakla falan biraz kurcaladim çıkmadı, derin çiziklere zaten yapacak bir şey yok. kendim bir pasta falan mı yapsam yoksa bi yere mi bıraksam bilemedim. plastik tampon dışında bir şey yok.  bu beyazları çıkaracak bi malzeme var mı tiner vs gibi? 

teşekkürler

20171108_172433-1.jpg

20171108_172348.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom

@Katil Balina cok geçmiş olsun , tampon üst plastiği aynı renkte yenisi ile değişim yapabilirsiniz , boya - tamir - macun fln olmasın derseniz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge

Geçmiş olsun.önce pasta.sonra rütuş.servisten isteseniz verir belki boyayı.rütuş yapacak kadar.

1 dakika önce, dr_azoom :

cok geçmiş olsun , tampon üst plastiği aynı renkte yenisi ile değişim yapabilirsiniz , boya - tamir - macun fln olmasın derseniz 

Tabi bu daha güzel olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom
Şimdi, Gökhanbilge :

Geçmiş olsun.önce pasta.sonra rütuş.servisten isteseniz verir belki boyayı.rütuş yapacak kadar.

Tabi bu daha güzel olur

41V renk  rütuş kabul etmiyor su bazlı boya olduğu için 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge
6 dakika önce, dr_azoom :

41V renk  rütuş kabul etmiyor su bazlı boya olduğu için 

Tahmin ediyorum.audinin tango kırmızısına yapmıştık rütuş.pekte iyi olmamıştı.onda mecburduk ama.kaputtu çünkü.sizin söylediğiniz çözüm daha mantıklı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom
Şimdi, Gökhanbilge :

Tahmin ediyorum.audinin tango kırmızısına yapmıştık rütuş.pekte iyi olmamıştı.onda mecburduk ama.kaputtu çünkü.sizin söylediğiniz çözüm daha mantıklı

cözdük biz bu 41V boya olayını , şimdiye kadar yapılan araçlarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhanbilge
Bir saat önce, dr_azoom :

cözdük biz bu 41V boya olayını , şimdiye kadar yapılan araçlarda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz :)

Metalle plastik tutuyorsa bravo.audi doğuş ankara tutturamadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik

Servisten direk yanıt almışsınız. Hazır Ankara'dasınız bir uğrayın derim. Ben kendim kendi aracımda rötuş sonrası maket bıçağı ile düzeltip 2000-2500 zımpara geçip pasta yapıyorum. Jilet gibi oluyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

geçmiş olsun dilekleri, tavsiyeler ve önerileri için teşekkürler.

bugün bahsi geçen olay sonrası istanbul'dan bir arkadışım gelince  kendisini  havaalanınan alayım diye siteden geri geri çıkarken bir de bu oldu.

kapi açıp kapama bariyeri sensörünün yağmur korumasına vurdum.

bilemiyorum:)

20171109_012735.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Çok geçmiş olsun. Aksilikler peşinizden geliyor. Daha beteri olmaz inşallah. Şanslısınız ki hep plastik parçalara denk gelmiş. Hoş son fotonuzda biraz metale de sürtmüş ama yapacak bir şey yok. Daha ciddi şeyler olmasın yeter ki. Ön tampondaki beyazlar pasta ile her türlü çıkar ama bir çukurluk ve siyah izler kalacacaktır. İşin güzel tarafı sadece o çizilen parça direk yerinden çıkıp boyanabilir ya da yenisi ile değiştirebilir yalnız arka tampon için pek bir umut yok gibi gözüküyor :( 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Çok geçmiş olsun Hasan. Allah beterinden korusun. :nazar: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NoooFearrrr

Çok geçmiş olsun . :-

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

Geçmiş olsun. İnşallah tüm nazarlar çıkmıştır. Birkaç ufak işlemden sonra hepsi kapanacak hasarlar. Ön paçrada benim de küçük bir hasar vardı. Demontaj yapılıp tekrar boyandı.umarım işlemleriniz sorunsuz halledilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

teker teker teşekkürler arkadaşlar. yapacak bir sey yok zaten öyle ciddi bir durum da yok zaten ama iki yılda tek ciziği olmayan aracın 24 saatte sağlı sollu faça yemesi biraz komik ya da daha doğrusu trajikomik. gerçi bi ad bulamamıştım kendisine ama artık ona rahatlıkla scarface diyebilirim:)

@zoptrik hocam servisten direkt  yanıt almışsınız derken hangi arkadaşı kastettiniz? uğrayabilirsem öğleden sonra uğramak isterim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar
27 dakika önce, Katil Balina :

teker teker teşekkürler arkadaşlar. yapacak bir sey yok zaten öyle ciddi bir durum da yok zaten ama iki yılda tek ciziği olmayan aracın 24 saatte sağlı sollu faça yemesi biraz komik ya da daha doğrusu trajikomik. gerçi bi ad bulamamıştım kendisine ama artık ona rahatlıkla scarface diyebilirim:)

@zoptrik hocam servisten direkt  yanıt almışsınız derken hangi arkadaşı kastettiniz? uğrayabilirsem öğleden sonra uğramak isterim

Öncelikle geçmiş olsun. 

dr_azoom  adlı kullanıcı kastediliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
4 dakika önce, Arabalar :

Öncelikle geçmiş olsun. 

dr_azoom  adlı kullanıcı kastediliyor.

tesekkürler

15 saat önce, dr_azoom :

@Katil Balina cok geçmiş olsun , tampon üst plastiği aynı renkte yenisi ile değişim yapabilirsiniz , boya - tamir - macun fln olmasın derseniz 

hocam siz bu sekilde halledebilir misiniz? irtibata geçersek bi ugramak isterim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
dr_azoom
3 saat önce, Katil Balina :

tesekkürler

hocam siz bu sekilde halledebilir misiniz? irtibata geçersek bi ugramak isterim?

Beklerim abi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ne yaptıysam beyazlar çıkmadı ama en son meguiars plastix vardı onu deneyince çıktı. son durum bu;

benim yaptığim kazaya boya ve rötuş lazım.  sağolsun @dr_azoom arkadaşla gerekirse görüşeceğim. boya ve rötuş işine o zaman bakabiliriz. 

(bu arada tamponun geometrisi biraz kaymış gibi)

teşekkürler

20171109_141255.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
9 dakika önce, Katil Balina :

ne yaptıysam beyazlar çıkmadı ama en son meguiars plastix vardı onu deneyince çıktı. son durum bu;

benim yaptığim kazaya boya ve rötuş lazım.  sağolsun @dr_azoom arkadaşla gerekirse görüşeceğim. boya ve rötuş işine o zaman bakabiliriz. 

teşekkürler

Kalıcı bir çözüm bulana kadar rotüş boyası kullanabilirsiniz. İngiltere'deyken ben orjinal Mazda rötüş boyası alıp aşağıdaki arkadaş üzerinde denemeler yapmıştım. Sonuç gayet tatmin edici diyebilirim.

Boya bu:

lb4bBk.jpg

Öncesi:

g9b9jL.jpg

Sonrası:

zJyJED.jpg

Deneme tahtası:

o6y6n2.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

hocam bunu türkiye'de bulmak mümkün mü, servise mi sorsak? bu benim isimi görür gibi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.