Jump to content
quiteguide

2. Nesil Mazda 3 P0303:00-26 Misfire Detected

Tavsiye Edilen Mesajlar

ibrasoft

Sıkıntılı muhabbetler bunlar, normalde girmem böyle muhabbetlere ama dayanamadım. 🙂
@Zealot bence yanlış bilgilendirme olmasın diye müdahale etmiş .  
Ki aracın sıfır km halinin gücü belli. Tekerleğe ulaşana kadar yaşayacağı kayıp da belli ki aracınız zaten AT.
Sıfır km Manuel 105 Hp ile AT 105 HP birlikte kalkış yapsa , manuel 105, AT olan 95 Hp mi olmuş olacak. Tekere ulaşana kadar kaç hp gidiyor vs katalog değerini Ufuk daha iyi bilir.

Yanlış anlamadıysam yarım rektefiye yaptırmışsınız zaten, piston, segman, honlama yapılmamış, yataklar vs de elden geçmemiş. Buralardaki kmye bağlı aşınma ve güç kaybınız sabit hala.  LPG nin ısıl veriminden kaynaklı güç düşüşünüz de olacak.  Onun için biraz gereksiz iddialaşma olmuş. 
Ama çok daha kötüyken motor yarım rektefiye görünce sizin için çok hızlı ve iyi hale gelmiş olduğunda araç size 100HP üzeri gelmesi de doğal.  10 sene önce 2006 model Vtec e lpg taktırdığımızda bana da hiç kayıp yok gibi geliyordu, aşağı yukarı aynı kmlerde amcamın lpgsiz vtec ile kalkış yapana kadar. (Daha lpg takılalı 10 k km olmamıştı)

Ara hızlanma ve 0-150 süresi ciddi bir ölçüt (düz yolda). Eğer böyle bir deneme yapıp bakarsanız üç aşağı beş yukarı bir fikir verebilir. Ki Ufuğa güvenirim bu konuda. Deneme için 0-150km hızlanma videosu çekip gönderilen araca bu 115lik değil, aşağı yukarı 140 Hp demişliği var. (Araca yazılım yüklenip 140 Hp yapıldığını söylememiştik.)

Ama gerçekten ben de merak ettim, uygun bir düz yolda 0-150 km video çekerseniz veri olması açısından faydalı olur. Diğer lpgli araç sahipleri de sübap revizyonu görmüş aracın hızlanması ile kendi araçlarını kıyaslayabilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.