Jump to content
ahmetreha61

1.Nesil Mazda 3 Soğuk Havalarda Titreşim ve Sesli Çalışma

Tavsiye Edilen Mesajlar

ahmetreha61    0
ahmetreha61

Merhabalar. 2004 Mazda 3 Sahibiyim 195.000 km de olan aracım sabahları soğukta çalışınca 1700 devir civarlarında titreşimli ve sesli çalışıyor. Ardından lpg ye geçince arıza lambası yakıyor. Sonra motor ısınınca bu sorunların hepsi ortadan kalkıyor. Çekişte gidişte bir sıkıntı yok. Titreme tekleme yok. Problem nedir sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.348
Mutlu Tekir

Motor arıza ışığının kodu öğrenmeli. 

Eğer karışım hatası ile ilgili ise lpg ayarından, hatalı ateşleme ile ilgili hata ise subaplardan olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ahmetreha61    0
ahmetreha61
6 saat önce, Mazda41 :

Arac kac km'dir sizde yoksa yeni mi aldiniz?

178 binde aldim aracı hocam

4 saat önce, Mutlu Tekir :

Motor arıza ışığının kodu öğrenmeli. 

Eğer karışım hatası ile ilgili ise lpg ayarından, hatalı ateşleme ile ilgili hata ise subaplardan olabilir. 

Anladım sübaplardan olsa çekiş titreme sıkıntıları da olmazmı? Ayrica lpg de çalişmiyorki lpg neden benzinin rolantisini bozsun onu da anlamadim hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.348
Mutlu Tekir
Bir saat önce, ahmetreha61 :

178 binde aldim aracı hocam

Anladım sübaplardan olsa çekiş titreme sıkıntıları da olmazmı? Ayrica lpg de çalişmiyorki lpg neden benzinin rolantisini bozsun onu da anlamadim hocam

lpg nin ayarsızlığı yakıt trimlerini etkilediğinden motor benzinle çalışsa dahi etkiler, ancak uzun km.lerde benzinle kullanılmalı ki bu etki sıfırlansın. 

Ayrıca kendiniz diyorsunuz lpg ye geçince arıza ışığı yakıyor diye. Akü resetleme yapın ve 5 dk rölantide benzinde çalıştırın sorun lpg ayarındaysa eğer düzelecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    139
Çağlar Bayur

kompresyonu ölçtürün, hepsi aşağı yukarı 12 den düşük çıkarsa, kurum temzliği yaptırın, arkasından 100 km kadar sadece benzinde kullanın. büyük ihtimal düzelecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.