Jump to content
BarisAtak

Mazda 323 - 626 yada Honda mı almalıyım

Tavsiye Edilen Mesajlar

BarisAtak

Arkadaşlar daha önce Mazda hiç kullanmadım. Eskiden Proton 416 GLX kullanmıştım çok memnundum. Şuanki arabamda Fluence 2011 model dizel 6 ileri ( İlgilenen olursa sahibinden no  499326686  ilanda satılık ). Aracımdan memnunum ama  mecburen planlarım doğrultusunda model düşüreceğim.  Soruya gelecek olursam..

Maksimum 20 bin TL ye kadar (Hatta bakımları ve sigortasıda dahil bu rakamın içinde) araç temin etmek istiyorum. 20 bin TL ye en yakın yani modeli en yüksek alabileceğim araba tercihimi baz olarak.  Mazda 323, 626, Station familia, sedan familia,  yada Honda mı almayım .  (Bu 1.5 Station wagonda hoşuma gitti. :) )

Arkadaşlar kronik arıza hararet gibi durumları en iyi bilen forum kullanıcılarıdır o yüzden size geldim.  Ama öncelikli tercihlerim hidrolik dreksiyon, abs ve klima mutlak olmalı.

Senede toplam 10-12 bin km yol yapıyorum.

Yani ben şimdi hangi modeli alayım :) Bana araç seçimi konusunda yardımcı olurmusunuz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
serkan306

Eğer 2.0 motorlu düşünürseniz 626'lar efsanedir, birde Burada'ki gibi makyajlı kasalı, dijital klimalı olursa tadından yenmez. Manuellerin yakıtı da üzmez derim. Bence 323 yerine tercih edilebilir. Euro Civic'leri severim yine, 20.000TL'ye kadar temizinden bulabilirsiniz. 2000 modele kadar Accord bulabilirsiniz, ancak ister inanın ister inanmayın, parça temini 626'dan daha zordur ve çok büyük çoğunluğu otomatiktir. Station olarak Burada'ki gibi modellere de bakabilirsiniz. Şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun.

Station 636 için @By_Nisay tecrübelerini paylaşabilir sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

Abs ve klima şartsa 323 lerde alternatifiniz az.
Mazda için, en az 2001 model 323 familialara bakmalısınız. O yüzden 626 lar daha mantıklı. 99-2003 model 626 alabilirseniz çok iyi olur. Olmadı 94-99 model  626.

Honda civic güzel araç. Ama absli, klimalısı 20 bin liraya bulunur mu bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.