Jump to content
corsaedt

Mazda CX-5 Üzerine Sorularım

Tavsiye Edilen Mesajlar

corsaedt    1
corsaedt

Merhaba Arkadaşlar Ben konya'dan Mustafa..Doktorum..(Tıp değil:))Şu an ki aracım 2012 Corsa D color edition modeli. Aşağıdaki linkten aracıma ait resimlere bakabilirsiniz. Türkiye'deki yılına göre en donanımla araba diyebiliriz. Araçta sadece koltuk ısıtma , otomatik klima ve sunroof hariç tüm donanımlar var diyebiliriz. İşin ilginç yanı ilk arabam olduğu için araştırma yapmadan dizel ve uygun kampanyalı diye hemen aldık ama sonradan arabada ABS ve 4 hava yastığından başka bir donanım olmadığını anladık fakat bu biraz geç oldu. DAha sonra aracıma kendi çaba ve imkanlarımla 5 senede birçok donanım ekledim. Hatta Türkiye'de ilk sonradan ESP takan benim desem yalan olmaz..Yaptıklarım;

aptıklarım...Elimden geldiğince orjinal kablo renkleri kullandım iyi bir işcilik çıkardığımı düşünüyorum:)
AFL far sistemi(arka sigorta kutusu da dahil)
ESP
OPC vites ve direksiyon
Park Pilot (orjinal)
Touch And connect radyo (nav,bluetooth,USB)
Ayak torpido aydınlatmaları
Yağmur sensörü ve otomatik kararan ayna(cam orjinal değişti)
Aydınlatmalı kapı kumandaları opc line
Tavan okuma lambası büyük olanla değişti
Arka okuma lambası takıldı..

https://www.dropbox.com/sh/yicisjaqfxlf0s6/AADimKYce0H6FxEaXNE1wC9Ka?dl=0

Şimdi aile büyüyor ve bunu satıp CX5 almak istiyorum dizelden benzine geçmek beni biraz zorlayacak ancak donanım olsun 2.0 a göre yakıtın az olması beni biraz sevindirdi. Mazda hakkında bir fikrim yok ama opel'i nasıl öğrendiysem bunu da öğrenirim diyorum.Opelin teşhis aletlerini bile aldım o derece:)

Bu arabayı alma sebebim kesinlikle donanım sadece adaptive cruise control olmaması üzücü ancak ruslar mazda 6'dan ya da 3'den bir donanım kaydırması yapmışlar çalışmış. Sizden ricam dizelden sonra bu arabanın yakıtı beni çok üzer mi? %60 sakin %40 afresif kullanırım genelde..Ama kesinlikle bir suv araç istiyorum.En önemlisi dizelin verdiği uğultu ve ses burda da var mı?

2017'lerde kapı fitillerini yenilemişler..Almak istediğim aralık 2012-2014 arası uygun olursa 2016 da olur ancak 80.000'i geçemem..Aracımın takas alınıp üstüne para da verebilirim..Şimdidedn yorumlarınız için teşekkür ederim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur    135
Çağlar Bayur

corsa da direksiyon sisteminde açı sensörü mevcut muydu esp takarken?

bir e başlık cx3? ancak cx5 içerik?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.674
Mehmet Özdemir

Başlığı Cx-5 olarak değiştirdim. Dizel bir araçtan benzinli CX-5'e geçmek yakıt konusunda üzer bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G
36 dakika önce, Mehmet Özdemir :

Başlığı Cx-5 olarak değiştirdim. Dizel bir araçtan benzinli CX-5'e geçmek yakıt konusunda üzer bence. 

Bölümü de cx5 e taşısaydın elin değmişken...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    191
AreY

Çok üzerse lpg taktirirsinz.

80 bine Cx5 bulmaniz zor olacaktir, 90 bine çikmaniz gerekebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.879
Zealot

benzinli veya dizel kenara dursun

çorsa 'dan  SUV a geçmek  = neredeyse 2 kat yakıt tüketimi demek..  

1000 kg vs 2000kg   F=m.a   

yakıt tüketimi de bir kenara dursun, 

çorsa sizi sadece a noktasından b noktasına ulaştırmak için bir araçtır.

SUV ise,  sizi aynı hedefe konforlu ve güvenli ulaştırmak için tasarlanmıştır.

yine kütlenin korunumu yasasından yola çıkarsak, 

çorsa ve cx5     2 araç da 100km hızla birbirlerine karşı ilerlerken çarpışsalar, 

çarpışmadan sonra cx5 aynı istikamette atıyorum 30 km hızla yoluna devam eder.

çorsa patates olur, geri geri gider..

uzun lafın kısası,  biraz fazla yakması normal..

bence hazır opel ile bu kadar oynaşmışken,  Captiva alın 50-60 bine ..   allah mesut bahtiyar etsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt
10 saat önce, Çağlar Bayur :

corsa da direksiyon sisteminde açı sensörü mevcut muydu esp takarken?

bir e başlık cx3? ancak cx5 içerik?

Oncelikle konunun yanlis yerde olmasindan dolayi kusura bakmayiniz..Belki Allah soyletti cx3 aliriz:) saka bir yana cx5 i secmemdeki neden donanimdan kaynaklidir. 2012 de bile 2017 teknolojilerin yerlestirilmesi beni gercekten etkiledi. Sizin sorunuza gelince aci sensoru corsalarda direksiyon kolonunda ben de esp destekleyen kolon buldum eskisiylendegistirdim boylelikle sorunu cozdum.. Cx5 kullanimda fabrika verilerine yakin degerler olunca birazcik da bu araca yonelmemde etkili oldu. tiguan dusunurken benzinlisi beni uzer diye vazgectim onlarda 11 in asagasi a inecegimi dusunmuyorum.Captiva tavsiye eden arkadasa yorumum ise chevrolet grup turkiyeden cekildi yedek parca ve ikinci elini dusunursek pek mantikli bir durim degil kaldinki ben araci donanim icin aliyorum. Benim corsadaki en buyuk sikintim bu niye sadece cruise control u olan bir araba alayim?? Sizden ricam yakit tuketiminde en azi gordugunuz deger nedir benim arac neredeyse 6. seneye gelecek 80.000 km de simdi. dizel almakta ki zararimi siz dusunun zaten benzinle dizel arasinda pek bir fsrk kalmadi onyuzden bu saaten sonra dizel almak pek mantikli bir is gibi gozukmuyor hem verdigi ses ve bakim masraflsrindan dolayi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G

Cx5 ortalama 9.0 litre yakar. Bende mazda6 vardı 8.3 litre ile geziyordum şehiri içi ve dışı karma tüketim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan

80 Bin liraya CX-5

Corsa'yı takasa vererek alabilmek...

İyi şanslar diliyorum size..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt
6 dakika önce, İlhan :

80 Bin liraya CX-5

Corsa'yı takasa vererek alabilmek...

İyi şanslar diliyorum size..

Arkadasim 75.000 tl e konyada vardi hem de temiz ama manuel oldugu icin almadim o yuzden sans sizinle olsun ben isime sansa birakmam yapici yorumlar istiyorum boyle kirici degil lutfen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
32 dakika önce, corsaedt :

Arkadasim 75.000 tl e konyada vardi hem de temiz ama manuel oldugu icin almadim o yuzden sans sizinle olsun ben isime sansa birakmam yapici yorumlar istiyorum boyle kirici degil lutfen

Mustafa bey yukarıdaki mesajın neresi kırıcı ? 

Gerçekleri vurgulayan özet bir mesajdı...

Her neyse alıngansınız ve kırıldınız diyelim. Bu durumda özür diliyorum sizden.

Bahsi geçen CX-5'i çok iyi biliyorum, 1,5 yıldan fazladır ilanlarda dönüyor. Bu güne kadar 2-3 farklı şehirden ilana konuldu. Reflex paket olup, hasarı olan bir CX-5'ti. İlkin sahibinden ilana konulmuştu, akabinde farklı şehirlerde farklı galerilerden ilana konulan bir araçtı.

Umarım gönlünüze ve bütçenize göre bir CX-5 bulursunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt
18 dakika önce, İlhan :

Mustafa bey yukarıdaki mesajın neresi kırıcı ? 

Gerçekleri vurgulayan özet bir mesajdı...

Her neyse alıngansınız ve kırıldınız diyelim. Bu durumda özür diliyorum sizden.

Bahsi geçen CX-5'i çok iyi biliyorum, 1,5 yıldan fazladır ilanlarda dönüyor. Bu güne kadar 2-3 farklı şehirden ilana konuldu. Reflex paket olup, hasarı olan bir CX-5'ti. İlkin sahibinden ilana konulmuştu, akabinde farklı şehirlerde farklı galerilerden ilana konulan bir araçtı.

Umarım gönlünüze ve bütçenize göre bir CX-5 bulursunuz.

Teşekkür ederim alıngan falan değilim sadece söyleyiş tarzınız hoşuma gitmedi tabii ki internet ortamı olduğu için bu tür duygu ifadelerin ne derece dalga geçici ne derece gerçekçi olduğu belli olmuyor ama cümlenizden ben rahatsız olduğum için en özgür ifademle hoşuma gitmediğini ifade ettim..Umarım bulurum buraya da çok katkım olur emin olunuz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G
Bir saat önce, corsaedt :

Bahsettiğiniz araç 2 yıldan fazladır malum site de gezmekte. 

Fiyatının düşük olmasının sebebi;

1- Hasar kayıtlı olması

2- Manuel vites olması

3- Reflex paket olması ( donanım olarak power dan farklı)

4- 4x2 olması

5- Çoook uzun zamandır satılmaması.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt

Neyse arkadaşlar olmadı bütçemizi 85.000 e çıkarabiliriz sıkıntı değil:) Merak ettiğim bir konu CX5 2014'de makyaj yedi zannedersem ekran da yeni nesil oldu acaba biz eski nesile bu ekranı takabilir miyiz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
34 dakika önce, corsaedt :

Neyse arkadaşlar olmadı bütçemizi 85.000 e çıkarabiliriz sıkıntı değil:) Merak ettiğim bir konu CX5 2014'de makyaj yedi zannedersem ekran da yeni nesil oldu acaba biz eski nesile bu ekranı takabilir miyiz? 

Bu tür konularda Forumda @okkko Okan'ın bir tabiri var. Astarı yüzünden pahalıya gelir diye. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt

corsaya 10.000 tl ekstradan harcadim ki aldigim urunler yeni ya da az kullanilmisti yurtdisinda baglantilarim var polonya bu konuda cok comert emin olun:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
corsaedt    1
corsaedt

Kendi sorumu kendim yanıtlayayım:) Belki yapan vardır diye sormuştum ancak panellerin arkasına bakmak sonradan aklıma geldi..

İki resmi karşılaştırınca soketler tamamen farklı olduğunu gördüm soketler olsaydı belki bir şans olabilirdi ancak büyük ihtimalle veri yolları birbirine benzer en kötü ihtimal eski pinler çıkartılıp yeni pinlere sokulabilir..

1_f.jpg

c997d47f4eeea8c2473720633a3a.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
okkko    503
okkko
28.11.2017 at 14:02, İlhan :

Bu tür konularda Forumda @okkko Okan'ın bir tabiri var. Astarı yüzünden pahalıya gelir diye. 

Mzd connect alt yapısı tamamen farklı. Satıp makyajlı cx5 almak daha ıcuza gelir...

@İlhan beni çözmüş... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.