Jump to content
Kirpiman

1.Nesil Mazda 3 Su Eksiltme Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kirpiman

Merhabalar,

2004 mazda bk modeli aracım yağ eksiltiyor diye motor yaptırdım. Devamında uzun yola cıktığımda araç hararet yaptı. Usta termostat açmamış dedi conta değiştirdi. o günden beri araç devamlı su eksiltiyor. Önce devir daim dendi değiştirildi. Tekrar 500 km lik bir yola gittim yine su aynı şekilde azaldı. Usta lpg bağantıları dedi onu halletti. Tekrar Ankara Karabük yaptım bir baktım su eksiltilmiş. Tekrar ustaya bu sefer termostat sıkıntılı dedi termostatı değiştirdi. radyötör deposanın kapağını değiştirdi tamam dedi. Yine yola çıktık baktık yine su eksiltmiş. Bu sefer kalorifer hortumlarından dedi onlardan eskiyenleri değiştirdi. Ankara dan karbük e gittim kontrol edeyim dedim yine aynı. 2,5 aydır her hafta sanayideyim. Çok anım sıkılıyor. Bir türlü problemi bulamadı. Lutfen bana bir yol gösterin napmalıyım kime götürmeleyim. Arabanın contasında olabilir diye ustaya yol gösteriyorum conta olsa farklı olur diyor. Birde kalorifer geç ısınıyor. Işıklarda falan durduğumda soğuk üflüyor. Bunun su eksiltme ile bir bağlantısı varmıdır. Su eksiltme sorunu için ne yapmalıyım lutfen arkadaşlar bana yol gösterin çok canım sıkılıyor. Bir arabadan bu kadar pişmanlık mı duyulur. 3 aydır su sorununu çözemedim. 5 milyar masraf ettim motorla birlikte. Yardımlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Nasıl bir ustaya gitmişsiniz ki deneme yanılma tahtasına döndürmüş ve nasıl oluyor da deneme yanılma iş yapan bu ustaya hala gitmeye devam etmişsiniz? rem otoya gidin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.