Jump to content
g3z3g3n1616

Janttaki Döküm Yanığı

Tavsiye Edilen Mesajlar

g3z3g3n1616    14
g3z3g3n1616

Arkadaslar sadece sag jant da olusan bu dokum yanigi izleri normalmi? Yoksa sag fren sisteminde problem oldugunun bir isaretimi? 2 ay oncesine kadar boyle bir goruntu yoktu dun temizledigimde farkettim.

IMG_20171211_140930.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
g3z3g3n1616    14
g3z3g3n1616

Dokum kiri yada lekesi degil. Jantim uzerindeki kaplamanin yanip altindaki metalin ortaya cikmasi gibi goruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Kaynak yapılan yerden sıçrayan, kaynak kıvılcımı sıçramış gibi, jantı söküp iç kısma bakın, metal sürtmesinden kıvılcım falanmı çıkıp sıçramış, dışardan olsa jantın iç kısmına gelene kadar dış kısmını etkilerdi, muhtemel disk civarında bir olay.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
g3z3g3n1616    14
g3z3g3n1616
2 dakika önce, Renegade :

Kaynak yapılan yerden sıçrayan, kaynak kıvılcımı sıçramış gibi, jantı söküp iç kısma bakın, metal sürtmesinden kıvılcım falanmı çıkıp sıçramış, dışardan olsa jantın iç kısmına gelene kadar dış kısmını etkilerdi, muhtemel disk civarında bir olay.

Frenler cok iyi tutmasina ragmen, frenledigimde bazen ses geliyordu. Sanirim disk ve balata ikilisinde sorun var. Servise mail aticam. Nedeni ne olabilir diye emin olmak istedim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Mail size acilen servise getirin olarak geri dönecektir, ikametiniz ve zamanınız uygunsa servise hızlı ulaşın derim, sorun disk-balata işi ise lekeler hızla artacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Ayrıca titizliğinizin durumuna göre, sorun halledilince, Bursada oto sanayide jant boyası veya bulamazsanız bayan metalik gri oje alın, jantınıza uygun renk oje ile ince suluboya fırcası ile rotüş yapın aseton kullanmadığınız sürece otonuzun ömrü kadar koruyucu olacak ve esteteği bozulmayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fatih erkan12    1
fatih erkan12

İlk fırsatta bir hatta bir iki servise danışmanızı öneririm. eğer içeriden yanma şeklindeyse izler kıvılcım atılıyor olabilir. bu da dediğiniz gibi frenlerde bir sıkıntı anlamına geliyor olabilir. diğerlerinde hiçbir şey olmadan bunda oluyorsa sadece dikkat etmek lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    803
zoptrik
2 saat önce, Renegade :

Mail size acilen servise getirin olarak geri dönecektir, ikametiniz ve zamanınız uygunsa servise hızlı ulaşın derim, sorun disk-balata işi ise lekeler hızla artacaktır.

+1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
g3z3g3n1616    14
g3z3g3n1616

Kislik jantlarim oldugu icin pek sorun etmiyorum yaniklari. Disk ve balata ikilisinde sorun varsa guvenlik acisindan daha dikkatli olmak gerekli. Tesekkur ederim bilgiler icin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
g3z3g3n1616    14
g3z3g3n1616

Problem jantta cikti ve onumuzdeki hafta icin zaman aldim degisim icin.  Firsattan istifade edip guzelce balatalari da actirip temizlettim. Ilgi alaka nazar degmesin 10 numara. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.