Jump to content
Hasantansu

2. Nesil Mazda 3 Anahtar İkaz Uyarısı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hasantansu    0
Hasantansu

Arkadaşlar merhaba, resimdeki ikaz nedir? Yardımlarınızı bekliyorum

IMG_20171212_072952.jpg

Bazen çok canlı, bazen de çok sönük yanıyor. Yedek anahtar ile aracı kullandım ama değişmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Srkn    199
Srkn
21 dakika önce, Hasantansu :

Arkadaşlar merhaba, resimdeki ikaz nedir? Yardımlarınızı bekliyorum

IMG_20171212_072952.jpg

Bazen çok canlı, bazen de çok sönük yanıyor. Yedek anahtar ile aracı kullandım ama değişmedi.

Uzaktan kumandanın pili zayıf ikazı geldi aklıma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasantansu    0
Hasantansu

Yarın değiştirebilirim. Tahmin mi yoksa başınıza geldi mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Srkn    199
Srkn
3 dakika önce, Hasantansu :

Yarın değiştirebilirim. Tahmin mi yoksa başınıza geldi mi?

Tahmin sadece,aracın 7 yaşında olduğunuda varsayarsak sşstemde sorun yoksa muhtemelen pildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasantansu    0
Hasantansu

Olabilir. Teşekkür ederim Serkan. Yarın değiştirip deneyeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Srkn    199
Srkn
2 dakika önce, Hasantansu :

Olabilir. Teşekkür ederim Serkan. Yarın değiştirip deneyeyim.

Rica ederim,çıkan pilin üzerinde kod yazar takacağınız pilin aynı kod numarası olmasına dikkat ediniz mümkünse.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.198
Burak

Genelde bu ışık anahtarsız çalıştırma olan araçlarda yanıyor pil bitince, bunda neden yanmış ben de merak ettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Srkn    199
Srkn
4 saat önce, Burak :

Genelde bu ışık anahtarsız çalıştırma olan araçlarda yanıyor pil bitince, bunda neden yanmış ben de merak ettim.

Geçen benim başıma geldi,ekranda Key low battery yazdı.Dikkat! Araç 2002 :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.198
Burak
20 dakika önce, Srkn :

Geçen benim başıma geldi,ekranda Key low battery yazdı.Dikkat! Araç 2002 :)

Ama araç Mazda değil :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasantansu    0
Hasantansu

Bazen çok cansız, bazen de fotoğrafta ki gibi çok belirgin. Ayrıca herhangi bir sesli ya da yazılı uyarı gelmiyor. Ve arabayı stop Edip kapıları kitledigimde de yanmaya devam ediyor. Ne kadar süre sonra söndüğünü bilmiyorum ama kontağı tekrar acmamla yanmaya başlıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Srkn    199
Srkn
43 dakika önce, Burak :

Ama araç Mazda değil :)

Aklıma geldi bu ikaz ışığı ''artık anahtarsız mazdalar çıktı anahtardan vazgeç hemen kendine anahtarsız giriş çalıştırma sistemi olan bir mazda al '' uyarısı olabilirmi ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasantansu    0
Hasantansu

Pili değiştirdim ama bi işe yaramadı.  Başka bir fikri olan varmı? Servise gitmem dışında...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.676
Mehmet Özdemir

Bizim araçlarda olmayan bir donanım olan anahtarsız giriş sisteminin uyarısı. Bu uyarıyı verdirebilecek derece etki edebilecek elektriksel bir şeyler yapıldı mı aracınıza? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G

2.nesil mazda3 lerde yanıp sönen bi ışık vardı da, bu o muydu tam hatırlamıyorum. Stop ettikten sonra yanıp sönüyor.

Benim söylediğim farklı birşeymiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hasantansu    0
Hasantansu

Araci alalı 25 gün oldu. Periyodik bakım dışında herhangi bir işlem olmadı. Bu ikaz ışığı son bir hafta içerisinde yanmaya başladı. Bazen çok sönük. Bazen de çok canlı yanıyor. Yani ışığın şiddeti değişken. Ankara'dayım, servis dışında iyi bir Mazda ustası önerisi olan arkadaşlar var mı acaba? beni yonlendirirseniz sevinirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade    234
Renegade

Kontak ile ilgili bir sorun olmasın. Bir temas ve temassızlık gibi. kontak bölüm kabloları elden geçerse sorun çözülebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca    218
Semih Uluca

Klasik ama etkili yöntem olarak akü kutup başlarını sökün 15 dk kadar bekleyip yeniden takın. Sadece eksi kutup başını sökmeniz de yeterli. Büyük ihtimal ile düzelecek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.