Jump to content
Mustafacecen

Mazda 323 Hold Lambası Sorunu, Sürekli Yanıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mustafacecen

Selamunaleykum değerli mazda sever kardeşlerim 1998 323familia aracının motorunu yaptirmistim otomatik vites hold tuşu öncesinde çalışıyordu ama şuan calismiyor sürekli hold lambası yanıyor devreden çıkmıyor aksaray ilinden yaşıyorum ve burda imkanlar kısıtlı cumartesi günü konyaya gittim özel servis buldum aracı cihaza baglattim ama haya vermediğini söylediler şanzımanda sıkıntı var dedi usta bende 5 veya 10 tane otomatik sanzimanci ustayla görüştüm araç vites geçişlerinde sıkıntı yok sadece son vitese geçmiyor gezmedigim elektrikçi beyinci kalmadı ama bulamadılar sorunu aranızda böyle bir problemle karşı karşıya kalan kardeşlerim varsa yardımcı olursanız sevinirm birde forumda bi arkadaş diagnos bağlantı yapılacak soket girişinden ten kimine deng gelen yerden kısa kablo aracılığıyla akü eksi kutup başına bağlantı yapılırsa lamba yanıp sonecegini ve onu bir almamızı söylemişti bende bu durumu uyguladım yanliz bende lamba direk söndü kablo temasını kesince tekrar yanıyor bende lambayı söndürüp aracı denedim vites geçişleri gecikmeye başladı ve çok garip sesler duyunca birdaha denemedim daha önce böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşım varsa lütfen yardımcı olabilirlermi çok teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mursel_Balci

hold tuşunun kablo bağlantılarını kontrol edebilirseniz iyi olur. buton yada kablo hattından kaynaklı olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafacecen

Hepsini kontrol ettirdim ama maalesef hüsran 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.