Jump to content
Mlbozkurt

323f GT Alternatör Bağlantı Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mlbozkurt

Merhaba forum ailesi.

Bir süre önce 1999 Model 323f aldım.

Karşılaştığım problemlerin çoğunu çözdüm fakat daha önce alternatör bağlantıları hangi sebebtendir bilmiyorum araç orjinalinin dışında bir yöntem ile bağlanmış. 

Daha sonra konjektör yandı ve konjektörü degiştirdik.

Problemim orjinal bağlantı soketini takip ettiğimde kaput altındaki sigorta kutusuna bağlı bir jaka giriyor. Araç çalıştığı zaman burada elektirik olması gerekirken benim araçta yok. Sanırım burdaki problemi daha önce yapan usta bulamadıgı için ayrı hat çekerek farklı bir yöntem ile bağlanmış. (Bir sokete direk elektirik vermiş bir soketede 12v 5 wat ampulün bir bacagını bağlamış diger bačagı 12 volt elektirik vermiş) Bu nedenle araç rolantide sıkıntı yaşatıyor.

Bu kablolardaki bağlantı nereye kadar gidiyor rölemi var beyinmi kontrol ediyor henüz çözemedim ve çözecek birinide bulamadım bilgisi olanlardan yardım talep ediyorum araca binemez oldum.

PicsArt_12-19-11.53.56.jpg

PicsArt_12-19-11.52.38.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.