Jump to content
Bymetehan

Lpg ayarı nasıl yapılır

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bymetehan    21
Bymetehan

Umarım videom işinize yarar arkadaşlar. Ben bu ayarla uzun yolda 100 km de 7.6 litre yakıta ulaştım. Çekişide gayet iyiydi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı    7
seferihisarlı mazdacı

Eline emeğine sağlık metehan kardeşim teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı

Bugün gittim bilgisayarlı bi gaz ayarı yaptırdım  araba kendine geldi  çekişi çok fark etti her zaman 2 ci vitesle arabanın bayılarak çıktığı bi yokuş vardı yine oradan çıktım ve araba hiç zorlanmadan çok rahat çıktı çok şükür çekiş problemini de halletmiş oldum arabam şu an çok güzel oldu tahminim büyük ihtimal aracın yakıtı da düşecek  buradan herkese tavsiyem lpg ayarını ustalara elle göz kararı yaptırmayın mutlaka bilgisayarlı bi ayar yaptırın çok fark ediyor sonuçta egzozdan çıkan değerlere göre bilimsel olarak yapılıyor çoğu arabalarda araç yanınızdan geçerken bi lpg kokusu geliyor bunun sebebi de yanlış gaz ayarından dolayı araç yakıtın bi kısmını yakmadan çiğ olarak atıyor ne oluyor yakıt sarfiyatı da artıyor ayar yaptırmak  15-20 liraya patlıyor pahalı bişey de değil 

•  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bymetehan    21
Bymetehan
7 saat önce, seferihisarlı mazdacı :

Bugün gittim bilgisayarlı bi gaz ayarı yaptırdım  araba kendine geldi  çekişi çok fark etti her zaman 2 ci vitesle arabanın bayılarak çıktığı bi yokuş vardı yine oradan çıktım ve araba hiç zorlanmadan çok rahat çıktı çok şükür çekiş problemini de halletmiş oldum arabam şu an çok güzel oldu tahminim büyük ihtimal aracın yakıtı da düşecek  buradan herkese tavsiyem lpg ayarını ustalara elle göz kararı yaptırmayın mutlaka bilgisayarlı bi ayar yaptırın çok fark ediyor sonuçta egzozdan çıkan değerlere göre bilimsel olarak yapılıyor çoğu arabalarda araç yanınızdan geçerken bi lpg kokusu geliyor bunun sebebi de yanlış gaz ayarından dolayı araç yakıtın bi kısmını yakmadan çiğ olarak atıyor ne oluyor yakıt sarfiyatı da artıyor ayar yaptırmak  15-20 liraya patlıyor pahalı bişey de değil 

•  

Cihazların çoğu kalibrasyonu bozuk olduğu için yakıt tüketimi her zaman ideal olmayabiliyor. Mesela ben 3 ayri yere bilgisayarlı gaz ayari yaptırdim üçüde birbirinddn beterdi :)))) en son ayarımı kendim yaptım videoda anlattığım gibi gayet randımanlı ve güzel oldu. Geçen hafta lpg tesisatını sıfır yaptırdığım yerde bi ayar yaptırdım. Yakıt tüketimini ölçüyorum şu an. Tutmazsa yine kendi ayarıma devam edicem. Kendi ayarımla 100 km uzun yolda 7.6 litre lpg tüketimini yakalamıştım. Çekiş kaybıda olmadı tabiiki ;) bakalım bekleyip görücez

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zoptrik    806
zoptrik

Cihazın kalibrasyonu değil de üst devirleri ayarlayamıyorlar. Sonuçta rölantiyi baz alıyor, bazen 3000 devirde bağırtıp üst devirleri ayarlıyor ama yük altında yakıt karışımı her zaman muamma. Ben karburatörlü aracımı satmasaydım egzoza sensör monteleyip anlık lambda okumayı düşünüyordum. LPG ayarı çok önemli sadece yakıt için değil motorun sağlığı için de önemli. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
seferihisarlı mazdacı

ben şu an aracın çekişinden falan çok memnunum rölantide çalışırken hafiften vuruntulu sarsıntılı çalışıyordu şu an çalışması gayet güzel oldu o problemlerde kalktı yakıt olayını bakalım zaman gösterecek ama ustaya tamirciler hep elle göz kararı yapıyor deyince elle bende yapardım ama bu alete 10 bin lira parayı boşuna vermedim  işin ucuzuna bende kaçardım dedi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.