Jump to content
Bymetehan

Avans ayarı nasıl yapılır

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bymetehan

Avans ayarı ile ilgili bir video çektim. Umarım işinize yarar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bymetehan

Açı olarak yanlışlıkla 8 mm demişim. 8 derece olacak. Okul gönyesi ile açı verilebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fat280

merhaba abi İnternet de videonuz denk geldi sizin yaptığınız ayarı kendi aracımda denedim ancak rolantide çalışırken patırdı sesi arttı yolda giderkende çekiş düştü hissi verdi öncekinden daha kötü oldu sonra 2-3 mm arasında yaptım daha iyi oldu gibi sizin aracın durumu nasıl gaz yemesi çekişi yakıtı flan birde rolantide çalışırken egzoz sesini çekip atabilir misiniz teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bymetehan
5 saat önce, fat280 :

merhaba abi İnternet de videonuz denk geldi sizin yaptığınız ayarı kendi aracımda denedim ancak rolantide çalışırken patırdı sesi arttı yolda giderkende çekiş düştü hissi verdi öncekinden daha kötü oldu sonra 2-3 mm arasında yaptım daha iyi oldu gibi sizin aracın durumu nasıl gaz yemesi çekişi yakıtı flan birde rolantide çalışırken egzoz sesini çekip atabilir misiniz teşekkür ederim

Benim aracın çekişi gayet iyi. Patırtı oldu derken neye göre patırtı oldu. Tam ateşleme yaptığı noktadan 8 derece geri çekilecek hepsi bu.ama bunu yaparken arac tam sentede olması gerekiyor. Yani 1.ci piston üst ölü noktada

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
fat280
22.01.2018 at 21:19, Bymetehan :

Benim aracın çekişi gayet iyi. Patırtı oldu derken neye göre patırtı oldu. Tam ateşleme yaptığı noktadan 8 derece geri çekilecek hepsi bu.ama bunu yaparken arac tam sentede olması gerekiyor. Yani 1.ci piston üst ölü noktada

aynı yaptım ama bir hatam olmuş olabilir birde abi şöyle denemeyi düşünüyorum bizim araçlarda lazerle avans yapılırken mutlaka bir birine denk gelen yer vardır kasnakta oradan ayarlayıp birde öyle deneyeceğim bakalım ne olacak bilgiler için teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bymetehan
18 dakika önce, fat280 :

aynı yaptım ama bir hatam olmuş olabilir birde abi şöyle denemeyi düşünüyorum bizim araçlarda lazerle avans yapılırken mutlaka bir birine denk gelen yer vardır kasnakta oradan ayarlayıp birde öyle deneyeceğim bakalım ne olacak bilgiler için teşekkürler

Bi dene bakalım sonuc nasil olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.