Jump to content
Squall

Kuşların Gazabı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Squall    10
Squall

Selam arkadaşlar. Başlıktan da anlaşılacağı gibi böyle bir problemim oldu. Aracın sağ dikiz aynasının üstüne minik bir arkadaş imzasını bırakmış. Muhtemelen hareket halinde olduğum için ince bir çizgi halinde sağ kapıma sızmış. Su ve köpükle fark ettiğim gün yıkadım ama belli belirsiz bir görüntüsü kaldı. Açıkçası çok kafaya takmam böyle şeyleri ama yapılacak bir tavsiyeniz varsa uygulamak isterim. Yarın yıkamaya verip durumu özelikle belirteceğim belki çıkar diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.196
Burak

Bir resim olsa çok daha fazla yardımcı olurdu yorum yapabilmek için . Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Gündüz eklerim flasla çekince anlamlı bir fotoğraf çıkmıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina

çok fazla kalmamışsa ilk yıkamada belli belirsiz belli olan kuş pisliği izleri birkaç yıkama sonrasında ya da zamanla (bir iki ay diyeyim) çıkıyor. benim tamponda da farın altında bir kaç gün kalan kuş pisliğini temizlemediğimden iz oluşmuştu ve yıkamada da izi kalmıştı. ama şimdi iz yok. muhtemelen çok ince olduğundan zamanla yıpranan  cilayla çıkıyor.  tabi uzun süre kaldığında işler değişiyor. nitekim zamanında bi akrabamızın aracında leke boyaya kadar inmiş elle kontrol edildiğinde bile anlaşılır hale gelmişti. 

demem o ki belli belirsizse zamanla çıkıyor. şahsi tecrübem bu yönde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Açıkçası bende öyle düşündüm. Gerçi ben tez canlı biri olduğumdan bulaşık süngeriyle biraz üstüne gittim. Bir baktım bu sefer sünger kılcal çizik yapmış. Aslında araç yıkamak için süngerim vardı ama kayboldu. Bende yokluktan (aslında boş boş oturmaktan sıkılıp) evdeki bulaşık süngerini kullandım. O da kılcal çizik yaptı. Sanırım pasta yapınca gidiyormuş yarın sorup öğreneceğim . 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina

fazla üstüne gitmişsiniz:) biraz zaman tanısaydınız kendisine keşke. tuğla taşı gibi olan süngerlerden değilse pasta cilayla çıkar diye düşünüyorum.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.196
Burak
8 saat önce, Squall :

Açıkçası bende öyle düşündüm. Gerçi ben tez canlı biri olduğumdan bulaşık süngeriyle biraz üstüne gittim. Bir baktım bu sefer sünger kılcal çizik yapmış. Aslında araç yıkamak için süngerim vardı ama kayboldu. Bende yokluktan (aslında boş boş oturmaktan sıkılıp) evdeki bulaşık süngerini kullandım. O da kılcal çizik yaptı. Sanırım pasta yapınca gidiyormuş yarın sorup öğreneceğim . 

Kuşlar bu kadar zarar vermezdi boyaya :) Acele etmişsiniz. Kaç gün kaldı ki kuş pisliği aracın üzerinde ?

Böyle ;

kus-pisligi-araba-boyasi.jpg

veya böyle olmamıştır herhalde :) 

vububup_133282993969.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

JQLvMJ.jpg

Yani haklısının bu huyumunda farkındayım ama bir türlü kendimi geliştiremedim. =)

Ne kadar kaldı bilmiyorum çünkü aracın sağ tarafını neredeyse hiç kullanmayorum. Geçen arkadaş söyleyince fark ettim.

Durum fotodaki gibi, bulaşık süngeriyle girişince böyle oldu.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.196
Burak

Baya zorlamışsınız :) geçmiş olsun ama pasta cila ile geçer diye tahmin ediyorum üzerine çamaşır suyu ve tuz ruhu falan dökmediyseniz :geyik:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Yok yok en fazla biraz bulaşık deterjanı kullanmıs olabilirim:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina
1 saat önce, Squall :

JQLvMJ.jpg

Yani haklısının bu huyumunda farkındayım ama bir türlü kendimi geliştiremedim. =)

Ne kadar kaldı bilmiyorum çünkü aracın sağ tarafını neredeyse hiç kullanmayorum. Geçen arkadaş söyleyince fark ettim.

Durum fotodaki gibi, bulaşık süngeriyle girişince böyle oldu.:)

hakkınızı yemeyelim şimdi güzel hırpalamışsınız:)

bulaşık deterjanı yerine cif de olabilirdi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
4 dakika önce, Katil Balina :

hakkınızı yemeyelim şimdi güzel hırpalamışsınız:)

bulaşık deterjanı yerine cif de olabilirdi. 

+

Umarım bulaşık süngerinin yeşil yüzeyi kullanılmamıştır! :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    844
Katil Balina
2 dakika önce, İlhan :

+

Umarım bulaşık süngerinin yeşil yüzeyi kullanılmamıştır! :fiuw:

sarı yüzey böyle yapmaz. yeşil taraf kullanılmış hocam:)

hem de paketinden yeni çıkarılmış haliyle. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    4.196
Burak
5 dakika önce, Katil Balina :

sarı yüzey böyle yapmaz. yeşil taraf kullanılmış hocam:)

hem de paketinden yeni çıkarılmış haliyle. 

Onlar da bildiğin zımpara :) Herhalde 200 - 300 e falan karşılık geliyordur :D   @Squall konu başlığını değiştirsek mi ne ? Hani kuşlar töhmet altında kalmış gibi oldu burada :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Aslında ilk sarıyla başladım ama bir 15 saniye sonunda bir aşama kat edemediğimi fark edince yeşil tarafıyla işleme devam ettim.

Biz karadenizlilerde zaman mühimdir malumunuz.=)

İnternet amca bana sadece cilanın bile yeterli geleceğini söyledi. Sanırım ben sadece boyayı kaplayan vernik tabakasına zarar vermişim. 

1 dakika önce, Burak :

Onlar da bildiğin zımpara :) Herhalde 200 - 300 e falan karşılık geliyordur :D   @Squall konu başlığını değiştirsek mi ne ? Hani kuşlar töhmet altında kalmış gibi oldu burada :D 

Hayır ama herşey kuşla başladı. Kuşun hiç mi suçu yok yani hep bana yükleniyorsunuz. Adil değil, üzerime gelmeyin =))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.