Jump to content

Mazda RX-8 Geç Marş Alma Sorunu

uguromer
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba, aracımda bir süredir soğukken geç marş alma sorunu vardı, silindir 2 şeklinde hata üretiyor bu bobin 2 mi oluyor yoksa başka bir problem mi? Bilgisi olan var mı?

Bobinler 1 senelik, değişeceğim 4 adet yeni alacağım bujiler de 1 senelik onları henüz değişmeyi düşünmüyorum.

Araç artık km si oldukça yükseldi 125 bin de ilk aldığımdan beri soğukken sıcakken tek marş da çalışıyordu ancak uzun süreli marşlardı bunlar 2-3 sn kadar.

Daha güçlü bir marş motoru alsam olur mu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

soğukken geç mars ateşleme sistemi ile alakalıdır diye düşünüyorum. 1 yıl demişsin ama kaç km oldu o 1 yılda, önemli olan kısmı km. Seri1 lerin mars motorunu genelde daha güçlüsü ile değiştiriyorlar, yani o da bo sorunun olması ile alakalı olabilir.

Sıcakken nasıl durum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, SweepeR :

Selamlar,

soğukken geç mars ateşleme sistemi ile alakalıdır diye düşünüyorum. 1 yıl demişsin ama kaç km oldu o 1 yılda, önemli olan kısmı km. Seri1 lerin mars motorunu genelde daha güçlüsü ile değiştiriyorlar, yani o da bo sorunun olması ile alakalı olabilir.

Sıcakken nasıl durum?

Merhaba, önceden sıcakken 2-3 sn marşa basınca çalışıyordu ancak şuanda o da sıkıntılı bobinler tam bitti galiba 20 bin km falan yaptım delpy bobinlerini almıştım 250 tl tanesi orjinalide 350 tl idi ngk lar.

Şuan 4 adet 2 yıl garantili yan sanayi gene bobin siparişi verdim ancak tedarikçisi resmi bir firma olduğu için ve bana 2 yıl garanti verdiği için aldım.

Onun dışında 2007 model benim araç ve 2-3 saniye de marşa basmak hoşuma gitmiyor nasıl bir marş motoru alabilirim? Araç 125 bin e geldi orjinal motor ateşleme sistemi dışında motor iyi görünüyor şimdilik bakımlarını güzel yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...