Jump to content
uguromer

Mazda RX-8 Geç Marş Alma Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

uguromer

Merhaba, aracımda bir süredir soğukken geç marş alma sorunu vardı, silindir 2 şeklinde hata üretiyor bu bobin 2 mi oluyor yoksa başka bir problem mi? Bilgisi olan var mı?

Bobinler 1 senelik, değişeceğim 4 adet yeni alacağım bujiler de 1 senelik onları henüz değişmeyi düşünmüyorum.

Araç artık km si oldukça yükseldi 125 bin de ilk aldığımdan beri soğukken sıcakken tek marş da çalışıyordu ancak uzun süreli marşlardı bunlar 2-3 sn kadar.

Daha güçlü bir marş motoru alsam olur mu ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR

Selamlar,

soğukken geç mars ateşleme sistemi ile alakalıdır diye düşünüyorum. 1 yıl demişsin ama kaç km oldu o 1 yılda, önemli olan kısmı km. Seri1 lerin mars motorunu genelde daha güçlüsü ile değiştiriyorlar, yani o da bo sorunun olması ile alakalı olabilir.

Sıcakken nasıl durum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
uguromer
Bir saat önce, SweepeR :

Selamlar,

soğukken geç mars ateşleme sistemi ile alakalıdır diye düşünüyorum. 1 yıl demişsin ama kaç km oldu o 1 yılda, önemli olan kısmı km. Seri1 lerin mars motorunu genelde daha güçlüsü ile değiştiriyorlar, yani o da bo sorunun olması ile alakalı olabilir.

Sıcakken nasıl durum?

Merhaba, önceden sıcakken 2-3 sn marşa basınca çalışıyordu ancak şuanda o da sıkıntılı bobinler tam bitti galiba 20 bin km falan yaptım delpy bobinlerini almıştım 250 tl tanesi orjinalide 350 tl idi ngk lar.

Şuan 4 adet 2 yıl garantili yan sanayi gene bobin siparişi verdim ancak tedarikçisi resmi bir firma olduğu için ve bana 2 yıl garanti verdiği için aldım.

Onun dışında 2007 model benim araç ve 2-3 saniye de marşa basmak hoşuma gitmiyor nasıl bir marş motoru alabilirim? Araç 125 bin e geldi orjinal motor ateşleme sistemi dışında motor iyi görünüyor şimdilik bakımlarını güzel yapıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR

@Ekrem Usta RX-8 hem parçalar hem de sorunun için daha iyi bilgi verebilir.

Ateşleme sistemi için 20-25 bin kilometrede bir değiştirmek gerekli, ben genelde oem kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.