Jump to content
Oscaryasa

Müşteri dijital bilgi güvenliği

Tavsiye Edilen Mesajlar

Oscaryasa

https://www.forbes.com/sites/thomasbrewster/2018/03/09/mazda-privacy-hack-via-usb/

Yeni araçlarda infotainment ile bağlanan cep telefonlarından çekilen bilgi güvenliği açığı ile ilgili bir yazı. Bahsi geçen araştırmaya konu markanın Mazda olduğu belirtilmemiş ama yazıyı hazırlananın teşhisi bu yönde. Açığın ancak Mazda tarafından yetkili servislerde kolayca giderilebileceği bildirilmiş. Mazda konuyla ilgili araştırma detayına sahip olmamakla birlikte müşteri güvenliğini en üst seviyede önemsediği ve gerekli tüm çalışmaları yaptıkları, yapmaya devam edecekleri yönünde açıklama yapmış. Dolayısı ile konu takibe muhtaç. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

takip edilmediğimiz, bilgilerimizin toplanmadığı bir otomobiller kalmıştı. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
vethekim

Eskiden insanları fişlerlerdi diye yakınanlar vardı. 21. Yy da tum toplum en babasından fişleniyor. Tüketim alışkanlıklarından tutunda, harcamalarınıza hatta sevdiğiniz renge kadar. Teknolojinin kötü bğr özelliği mahremiyet pek kalmadı desek yanlış olmaz herhalde. Dijital çağın en büyük problemi bilgi güvenliği. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×