Jump to content

Mazda 6 Motorda Titreme

Umut Karan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar aracim 100k bakimina girecek ama son 1000 km dir arabada farkli bir titresim hissediyorum ozellikle vitese gecirdigimde ( otomatik vites ) sizce sorun motor kulaklarindan ve yagin eskiliginden mi cunku arac isininca titresim baya azaliyor ve seyir esnasinda titresim olmuyor ve sizlere bir sorum daha olan mazdanin kendi sanziman yagi olan atf mv type m5 i turkiyede nerden bulabilirim herkese iyi forumlar tesekkurler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Umut merhaba araçta Lpg var mı?

Şanzıman yağını sana İzmir'den sonra yakın olan Muğla Gören servisten isteyebilirsin.  Sahibi @okkko (Okan) foruma üye. Kendisiyle iletişime geçtiğinde kargo yolu ile sana ulaştırabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet lpg var bi suredir benzin ve lpg yi hep neredeyse bitecek olarak kullandim aslinda filtreleride tikamis olmaktanda endiselendim fikirlerinizi bekliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, Umut Karan :

Evet lpg var bi suredir benzin ve lpg yi hep neredeyse bitecek olarak kullandim aslinda filtreleride tikamis olmaktanda endiselendim fikirlerinizi bekliyorum

Kaç km'dir lpg'li kullanılıyor araç?

İlk olarak aklıma subaplar geliyor.

Forumun Mazda 6 Ustası :) @Zealot Ufuk arkadaşımızdır. Konuyu gördüğünde sana soruları ve yanıtları olacaktır muhakkak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani elimizdeki bilgiler çok az. Bir şey kestirmek zor. 

Vitese ilk getirdiğinizde, ve kalkışta  küt diye vurmuyorsa,  kulak değildir. 

Şanzıman yagi eskimiş mi kendiniz kontrol edebilisiniz,  yag çubuğunu cekip bakın, yanık kokuyor mu, eksikmi. 

100 bin buji ömrüne denk geliyor.  Soğuk motorda zengin karışım,  eski buji ile titreşim yapar.   Buji kontrol edilsin. Muhtemelen şikayetiniz bundan olabilr 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir soru da ben sorayım. Arıza lambası yanıyor mu? Büyük ihtimal yanmıyordur. Benim fikrim, bujiler veya motor kulağı yönünde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediginiz gibi bende yag ve motor kulagini dusunmustum buji aklima gelmedi hic bu arada dediginiz gibi vitese ilk gectiginse vurma yok sadece arac kavrama yaptigi icin hafif bi ataletleniyor bakima girdiginde motor kulaklarini ve sanziman kulaklarini kontrol edeceklerdir sanirim fikirleriniz icin tesekkurler mazda ailesi 

5 saat önce, İlhan :

Kaç km'dir lpg'li kullanılıyor araç?

İlk olarak aklıma subaplar geliyor.

Forumun Mazda 6 Ustası :) @Zealot Ufuk arkadaşımızdır. Konuyu gördüğünde sana soruları ve yanıtları olacaktır muhakkak.

Lpg kullanimini tam olarak hatirlamiyorum ama 60000 veya 70000 arasi takilmis ve suanda genelde benzinde kullaniyorum suanda araca 96xxx kmde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar aslinda rolanti devrim cok dusuk onu pek farketmemisim sizce sorun rolantide de olabilir mi

20180321_180152.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

E tabi ki. Normali 9  olması lazım değil mi?

Otomobil çalışırken eğer titriyorsa ilk bakılacak yer gösterge olması lazım.

+++

Seyir halindeyken de sık sık hararet göstergesi kontrol edilmesi gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hava filtresi kutusunu sökün.  Aracın kontak açıkken içine biri oturup gaza bassın. Boğaz kelebeğini bir bez ile silin, düzelir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Zealot :

Hava filtresi kutusunu sökün.  Aracın kontak açıkken içine biri oturup gaza bassın. Boğaz kelebeğini bir bez ile silin, düzelir. 

Yalnız bizim arkadaş gibi araç çalışırken yapmasın @Zealot:)
Adam bezi zor yakalamış, içeri çekti diye bi de bana kızdı. E sen kontak açık deyince ben motor çalışırken anladım, motor çalışmayacak demedin ki diyor :2funny: 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdir sagolun deneyip sonucu yazacagim bu arada okan bey sagolsun servis bilgileei ve sanziman yagi konusunda yardimci oluyor tesekkur ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, ibrasoft :

Yalnız bizim arkadaş gibi araç çalışırken yapmasın @Zealot:)
Adam bezi zor yakalamış, içeri çekti diye bi de bana kızdı. E sen kontak açık deyince ben motor çalışırken anladım, motor çalışmayacak demedin ki diyor :2funny: 

Araç çalışırken tam gazda bırak bezi adamın kolunu bile çeker :2funny: bezini verip kolunu kurtaramamak. :2funny:

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...