Jump to content
İlhan

Tesla'ya Yeni Otomatik Pilot Yazılımı

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Tesla otomobillerin en çok dikkat çeken özelliklerinin başında otomatik pilot altyapısı geliyor. Bu konuda sektörün önünde giden Model ailesi, gerçekten büyük beğeni topluyor. Kısa süre önce bu altyapı için yayımlanan güncelleme ise çıtayı daha da yükseltiyor. 

 

Tesla otomatik pilot

 

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni 2018.10.4 güncellemesi, destekli Tesla otomobillerin otomatik pilot kabiliyetini ciddi anlamda artırıyor. Andrej Karpath ve takımı tarafından hazırlanan yeni bir yazılımı getiren güncelleme, yukarıda da dediğimiz gibi çıtayı oldukça yükseltiyor. Bu noktada yeni otomatik pilot altyapısının yapabildiklerini gösteren videoların sayısı da güç geçtikçe artıyor. En son yayımlanan video ise gerçekten hayranlık uyandırıyor. Biliyorsunuz otonom araçlar yol çizgilerine bakarak hareket ediyor. Bu bozulduğu zaman Model ailesi bile yol almakta zorlanabiliyor. Ancak yeni altyapı ile araç çizgiler bitse dahi yol alabiliyor. Bunu riskli şekilde bir yol çalışmasında gösteren Tesla sürücüsü, aracın yol çalışmasından otonom yani kendi başına geçebildiğini gösteriyor. Hız limitlerine ve yönlendirmelere harfiyen uyan araç, kapatılan yoldaki tek şeridi kendi başına seçerek yola sorunsuz şekilde devam edebiliyor.

Sürücüsüz otomobiller Tesla haricinde de çok hızlı ilerliyor Yasalar gereği halen tamamen sürücüsüz altyapıya geçiş yapamayan Tesla, bu alanın öncülerinden sayılıyor. Ancak biliyorsunuz sürücüsüz sistemler üzerinde Google, Ford ve Uber gibi isimler de ciddi yatırımlar yapıyor. 

Kaynak: LOG

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...