Jump to content
murataydin

Mazda 323 ABS Hakkında

Tavsiye Edilen Mesajlar

murataydin

Sayın forum üyeleri,

öncelikle herkese merhabalar,

Mazda 3,23 arayışım var ve yaklaşık 2 haftadır güncel ilanlarda araç arayışım devam ediyor, bu forum sayesinde de Mazda hakkında detaylı bilgiler ediniyorum, bu vesile ile forum kurucusu ve üyelerine de teşekkür etmeyi ihmal etmeyeyim. 

Daha önce Mazda kullanıcısı olmadığım için, bu araç hakkında birkaç bilgiye ihtiyacım var. Bütçem gereği ancak 1999 model araçlara bakabiliyorum fakat gördüm ki bu araçlarda ABS özelliği yok, öncelikle öğrenmek istediğim şu ki; ABS olmaması çok önemli mi? ( ki bu özelliğin öneminin farkındayım ama Mazda araçlarda belki ABS' ye gerek bile yoktur diyerek soruyorum) 

Ayrıca aracı aldığım takdirde, olası olumsuz durumlarda parça sıkıntısı yaşar mıyım, 

Bu konularda fikirlerinizi bekliyorum,

saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Babamda 94 model 626 var, fren sistemi çok sağlam gerçekten ama yine de yeni araç alacak olsam ABS güvenlik paketine sahip bir araç tercih ederdim. yedek parça konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmem. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Erçay

Japon araçlarda en iyi fren sistemi Mazda'da bulunuyor. ABS fren anında direksiyon hakimiyeti için gerekli bir donanım, olması tabi ki iyidir. Ama olmaması da araçtan vazgeçmek için bir neden değildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murataydin

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.