Jump to content

Mazda 2019 Model MX-5’e 26 HP Daha Ekleyebilir


karakulak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

RoadandTruck’ın haberine göre Mazda’nın ABD karayollarına sunduğu belgede 2019 yılında yollara çıkacak mx-5 modelinin gücünü 155 HP’den  181 HP’ye olarak yazıldığı söyleniyor. Habere göre araçta yer alan 2.0 litrelik motorun aynı hacmi koruyacağı ve bu motora 26 hp daha fazla güç verildiği yer alıyor. Bu güç artışının kaynağının ise skyactiv-x motoru olabileceği düşünülüyor. Çünkü elde edilen VIN numarasından yola çıkarak araçta turbo veya supercharger gibi ek donanımların olmadığı dikkat çekmiş. Bu durumda bu güç artışının temel kaynağının yeni motor olacağı kaydediliyor. Çünkü 2.0 litrelik skyactiv-g motorun egzoz, intake ve chip ile 12 hp kadar gücünün arttığını düşünüldüğünde yapılan değişikliğin bu şekilde bir modifiyeden kaynaklı olamayacağı da iddia ediliyor. mazda ile yapılan  görüşme sonucunda yazıdaki sayının yanlışlıkla yazılmadığı ve bilginin doğru olabileceği kaydediliyor.

 

mx-5’ten daha fazla güç bekleyenler için sevindirici bir haber. Ancak yine de mazda’nın doğrulamadığı ya da yanlışlamadığı bu haber 2018 yılında edinmeyi düşünenlerin hayallerini 1 yıl ertelemelerine sebep olabilir gibi duruyor. mesela ben :)

 

Kaynak:

https://www.roadandtrack.com/new-cars/future-cars/a19037335/mazda-might-give-the-mx-5-miata-26-more-horsepower-for-2019/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...