Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

tansu87
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar. 2010 model impressive otomatik mazda 3 aldım. alırken de adam uyardı fakar araç temiz olduğu için aldım.

torpido yani ön konsolun üstü güneşten erimiş. şu an yer yer bazı bölgeleri yapış yapış olmuş. hatta küçük yarıklar bile var açılmadan dolayı.

mazda servisi aradım getirin bakalım dediler. değişim fiyatı 4000 lira dediler. bu bi kusur dedim. garanti bitse bile değişmesi lazım dedim. servis de bana mazdaya mail atacağız, ona göre bakılacak dedi.

başına böyle bir şey gelip de çözüm bulan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erimenin güneşten olduğuna emin misiniz?

Araç daha önce hangi şehirde kullanılıyormuş?

Kimyasal bir takım bir şeyler kullanılmış yahut bir şeyler dökülmüş saçılmış olabilir mi?

Yahutta araç kaza yapıp hava yastığında açılma ve bu kısıma müdahale olmuş olabilir mi?

Bir iki detaylı fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

https://resmim.net/f/dMLK95.jpeg
https://resmim.net/f/rKAwKg.jpeg
https://resmim.net/f/gAQuND.jpeg
https://resmim.net/f/DrRSyU.jpeg

Kırmızı ile işaretlediğim yerler yapış yapış  hatta dokununca elinize bile bulaşıyor  

Aracı ilk sahibinden bayandan aldım. Zengin insanlar. Cam suyunda lastik değiştirmeye kadar her şey yetkili serviste yaptırılmış. Kayıt altında. 74 bindeki araba genel bakım altında 14 kere servise gitmiş ve 6000km de bir yağı filtresi değişmiş bakımlı bir araba. 

Araç son 1 sene çok çok az kullanılmış ve izmir de açık otoparkta kalmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hakiaten erimiş inanılır gibi değil. öncesinde bir kimyasal kullanılmış olabilir mi temizlik vs için. ya da parkta güneşe çok mu maruz kalmış acaba. bayağı kimyası bozulmuş çünkü. 

felaket tellallığı olmasın ama kurtarılabileceğini zannetmiyorum. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk akla gelen kullanılan kimyasallar. Parlatmak için birşeyler kullanılmış gibi. Normalde o kadar parlak değil o bölümler. Yıkamacılar kalitesiz parlatıcı kullanabiliyor,  yıkamacıya arabayı bıraktığımda kesinlikle bir şey sürmemesi için defalarca uyarıyorum. Böyle bir durumdan kaynaklı olabilir veya üretim hatası da olabilir. Bizimkisi tahmin sadece. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Aynı sorun 1 aydır bizim araçta da meydana geldi. Ön konsol bildiğin eriyor. Mazda nın kalitesini sorgular hale geldım artık. Servise götürsek sonuç alabilir miyiz belli değil. Araç 128.000 km de ve hiç bir kimyasal kullanmadık o bölgelere. Ki öyle bir durum da değil. Plastiğin kalitesizliğinden kaynaklanıyor durum.

Emniyet kemeri arızasından bile hâlâ bir sonuç yok. Servise götürdük resimler çekildi mail atıldı. Üzerine ben aradım Mazda Türkiye'yı şikayet kaydı oluşturdum. 1 ay oldu ne arayan var ne soran. 

Şimdi götürsek ne olacak emin değilim. Son 2 yıldır bellı ki problem var Mazda Türkiye de. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, volkanstars :

Aynı sorun 1 aydır bizim araçta da meydana geldi. Ön konsol bildiğin eriyor. Mazda nın kalitesini sorgular hale geldım artık. Servise götürsek sonuç alabilir miyiz belli değil. Araç 128.000 km de ve hiç bir kimyasal kullanmadık o bölgelere. Ki öyle bir durum da değil. Plastiğin kalitesizliğinden kaynaklanıyor durum.

Emniyet kemeri arızasından bile hâlâ bir sonuç yok. Servise götürdük resimler çekildi mail atıldı. Üzerine ben aradım Mazda Türkiye'yı şikayet kaydı oluşturdum. 1 ay oldu ne arayan var ne soran. 

Şimdi götürsek ne olacak emin değilim. Son 2 yıldır bellı ki problem var Mazda Türkiye de. 

aracınız servis bakımlı ise güzel bir indirim alıyorsunuz. sıfır göğüs fiyatları 4000 civarı. aslında olması gereken ücretsiz değişim ama yapmıyorlar. aracınız servis bakımlı ise göğüs için kayıt açtırın. ara ara mazda çağrı merkezini arayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, tansu87 :

aracınız servis bakımlı ise güzel bir indirim alıyorsunuz. sıfır göğüs fiyatları 4000 civarı. aslında olması gereken ücretsiz değişim ama yapmıyorlar. aracınız servis bakımlı ise göğüs için kayıt açtırın. ara ara mazda çağrı merkezini arayın derim.

Araç servis bakımlı yani 110.000 km ye kadar düzenli girdi. 18.000 km dır de ablam da olduğu için o götürmemiş. Sonuçta 8 yaşında araç servis bakımlı olmasa dahi ücretsiz yapmaları gerekiyor plastik aksam bu. 

Siz yaptırdınız mı peki bu işlemi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, volkanstars :

Araç servis bakımlı yani 110.000 km ye kadar düzenli girdi. 18.000 km dır de ablam da olduğu için o götürmemiş. Sonuçta 8 yaşında araç servis bakımlı olmasa dahi ücretsiz yapmaları gerekiyor plastik aksam bu. 

Siz yaptırdınız mı peki bu işlemi?

yaptım. benim araç da servis bakımlı. lastiklerine kadar serviste değişti. idare eder bi indirim aldım. geçen hafta parça sipariş edildi. gelince götürüp taktıracam. araca göre farklı muamele var. herkese aynı indirimi yapmıyorlar. neye bakıyolarsa artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakalım haftaya gotüreyım bende servise. Bakalım nasıl bir yol izleyecekler. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgıler için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.08.2018 at 22:15, phia :

Aynı sorun bende var. 2010 AT hatchback. Konu ile ilgili bir gelişme var mı? 

Servise gidip kayıt açtırdınız mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Takip.

Benim aracımda erime yok ama konsolun üstündeki yumuşak kaplamada ki airbag çizgileri almış başını gitmiş. Kışın çatlak gibi gözüküyor. Hava sıcakken sorun yok. Yakında servis de olmadığından gitme fırsatım olmadı.

Örnek olay
https://forums.vwvortex.com/showthread.php?7610658-2nd-gen-Mazda-3-dash-started-cracking-What-to-do

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün servise gidip kayıt açtırdık.Fotoğrafları çekip Mazda'ya ileteceklerini söylediler. Bakalım bekleyip göreceğiz sonuç ne olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı problem 2 yıl önce benim 2010 bl kasa aracımda da meydana geldi. Ön göğüs kaplaması yapış yapış olmuş, erimiş gibiydi. Diğer alanlar da dokununca dağılacakmış hissi veriyordu. İzmir'deki Yeni Mazda servisine götürdüğümde 3500 tl karşılığında kaplamayı yenileyebileceklerini belirttiler. Ben de internette biraz araştırma yaptım ve ABD'de özellikle California bolgesinde satılan aynı kasa ve model mazda araçlarda aynı problemin meydana geldiğini, durumun bir çok aracı etkilediğini ve Mazda'nın malzeme konusunda hatasını kabul ederek ücretsiz bir şekilde araçların onarımını gerçekleştirdiğini öğrendim. Bunun üzerine Mazda Türkiye'ye durumu anlatan, sorunum çözülmediği takdirde hukuki yollara başvuracağımı belirten bir mail attım. 2 ay sonra mailime yanıt geldi. Onarımı ücretsiz olarak yapacaklarını, yetkili servise başvurmam gerektiğini belirtmişler. Yeni Mazda servisine başvurdum ve ön göğüs kaplamasını ücretsiz olarak yenilediler. Üstelik araç servis bakımlı da değildi. Umarım bu sorunu yasayan arkadaşlara yardımcı olur.

Screenshot_20180819-114349.jpg

Screenshot_20180819-114342.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...