Jump to content
tansu87

2.Nesil Mazda 3 Konsoldaki Erime

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir
34 dakika önce, Renegade :

İzmirin sıcağı ile kalorifer sıcağı arasında fark şu; kalorifer sıcağı açılma yapıyor, güneş sıcağı ise erime. Güneşlik kullanılması iyi olur, ön panel bayağı geniş, güneş ısından ciddi etkileniyor. Kendi aracımda yan camlarımda kaliteli rüzgarlık olduğu için, tatillerde ve zorunlu güneşte kalınca 4 camıda aralık bırakıyorum, ön camda güneşlik mutlaka kullanıyorum nispeten içerisi daha az ısınıyor, şu an benim araçta bu gibi sorun yok.

Makyajlı kasalarda bu erime sorunu yok zaten abi. Güneşlik hep kullanırım. Kimyasal temizleyici, parlatıcı vs hiç kullanmadım. Ona rağmen başladı. Aliexpressten düzgün görünümlü halı aldım ilerlememesi için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
41 dakika önce, Renegade :

İzmirin sıcağı ile kalorifer sıcağı arasında fark şu; kalorifer sıcağı açılma yapıyor, güneş sıcağı ise erime. Güneşlik kullanılması iyi olur, ön panel bayağı geniş, güneş ısından ciddi etkileniyor. Kendi aracımda yan camlarımda kaliteli rüzgarlık olduğu için, tatillerde ve zorunlu güneşte kalınca 4 camıda aralık bırakıyorum, ön camda güneşlik mutlaka kullanıyorum nispeten içerisi daha az ısınıyor, şu an benim araçta bu gibi sorun yok.

Göğsü değiştikten sonra açık park edince güneşlik ben de koyuyorum. Çok fark ediyor. Hatta göğüs ısınmıyor denebilir. Ama yolda yapacak bir şey yok. Bazıları bez falan kestirmiş korumak için ama o zaman da ben sürerken zevk alamıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpergazel
20 saat önce, Mutlu Tekir :

Makyajlı kasalarda bu erime sorunu yok zaten abi. Güneşlik hep kullanırım. Kimyasal temizleyici, parlatıcı vs hiç kullanmadım. Ona rağmen başladı. Aliexpressten düzgün görünümlü halı aldım ilerlememesi için.

Selamlar,

makyajlı kasalarda bu "sorunun" olmamasına sevidin. Ama diğer yandan bu 09-10 modeller için bir sorun demektir. Adamlar eriyen göğüs yapmışlar, güneşten(ısıdan) korumak için kırk takla atıcaz demek. 

Ben aracımı 6,5 yıldır kullanıyorum. 3yıl ankarada (açık otopark ama hep güneşlik kullanmışımdır) 3,5 yıl istanbul ve kapalı otopark. Ama erime geçtiğimiz yaz başladı.  Araba kullanırken koruyamadık. Demekki üstünü kalıcı şeklide örtmezseniz zamanla nekadar korunsada ortaya çıkabilecek bir sorun. 

Velhasıl, servis kaydımı en kısa zamanda açtırıp beklemeye başlıcaz. 

Herkese kolay gelsin  umarım bu sorun bizlerle sınırlı kalır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Renegade
24.11.2018 at 23:05, Mutlu Tekir :

Mutlu makyajlı kasalarda bu sorunun oluşmadığını şimdi öğreniyorum. İlginç geldi, demekki daha sonra malzeme kalitesini değiştirdiler. Yinede korumak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
korayoz7
2 saat önce, Renegade :

Mutlu makyajlı kasalarda bu sorunun oluşmadığını şimdi öğreniyorum. İlginç geldi, demekki daha sonra malzeme kalitesini değiştirdiler. Yinede korumak 

Benim araç makyajlı 2012 ama açılma mevcut erime yok bende 1 yıl önce başvurdum ama ne arayan var ne soran 2 haftadan beri arıyorum bununla ilgili başvurunuz var mazda türkiye bununla ilgili çalışma yapıyor diye yalan söyleyip kapatiyolar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alpulusoglu

Ben arabayi aldigimdan beri hep guneslikle kullanmistim cok sicak gunlerde klima vs de kullandim tamamen gunesten olusan sorun bence. (Makyajsiz mazda 3 2011 ) bi ay once sattim arabayi 103 bin km de herhangi bir sorunu yoktu ne erime ne acilma.ben bilmeden guneslikle ilk gunki gibi korumusum tamamen aliskanlik sayesinde :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
26.11.2018 at 23:47, korayoz7 :

Benim araç makyajlı 2012 ama açılma mevcut erime yok bende 1 yıl önce başvurdum ama ne arayan var ne soran 2 haftadan beri arıyorum bununla ilgili başvurunuz var mazda türkiye bununla ilgili çalışma yapıyor diye yalan söyleyip kapatiyolar 

Ben temmuz’da aradım. Döneceğiz dediler dönmediler. Evo’ya gittim. Değiştirme kampanyası varmış dedim. Bilgi gelmedi ama biz de duyduk dediler. Mazda avrupa’ya mail attım. Peşine de beka’ya gittim. Fotolwr çekilip iş emri açıldı. Sonra mazda türkiye’den arandım. Kurban bayramı öncesi 1500’e değştirdim. 

Değişimle ilgili kota varmış galiba. Ama baskı kurmak lazım. Baskısız olmuyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.