Jump to content
Ogzhn67

Otomatik Aracı Stop Etmek

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ogzhn67

Merhaba,

Aracı stop ederken farkettiğim birşeyi paylaşmak istiyorum. 7 aydır aracı stop ederken, P 'ye aldıktan sonra ayağım hiçbir pedalda değilken stop tuşuna basarak kapatıyordum. Fakat, bazen araç sanki garip bir şekilde stop ediyor gibi geliyordu. Nasıl anlatayım bilmiyorum ama, sanki zorlanarak, daha gürültülü, daha garip bir sesle stop ediyordu. Bu durum 10 stoptan 3 veya 4  'ünde oluyordu diyebilirim.

Son 2-3 gündür, aracı P' ye aldıktan sonra, fren pedalına basarak stop ediyorum. Ve hiçbir stopta, yukarıda bahsettiğim durumla karşılaşmadım.

Daha önceleri aracı "önce N' ye alıp, el frenini çekip, P ye alıp" stop ederken,

 şimdi "önce N' ye alıp, el frenini çekip, P ye alıp, tekrar frene basarak" stop ediyorum. Yani her iki durumda da yük şanzımanda değil, ve bu durum onunla ilgili değil.

Siz araçlarınızı nasıl stop ediyorsunuz? Frene basarak mı, basmadan mı?  Frene basmadan stop edenleriniz, yukarıda bahsettiğim gibi birşey hissediyor mu? 

Teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

2. nesil otomatik mazda 3 sahibiyim. yukarıda belirttiğiniz gibi n'ye alıp, el freni çekip sonra p'ye alıyorum vites konumunu. frene basmıyorum, sizin karşılaştığınız gibi bir durumla karşılaşmadım bugüne kadar.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Katil Balina

ben ayağım frendeyken "N"ye alıp el frenini çekiyorum. sonra ayağımı frenden çektikten sonra "P"ye alıyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Çağlar Bayur
3 saat önce, Ogzhn67 :

şimdi "önce N' ye alıp, el frenini çekip, P ye alıp, tekrar frene basarak" stop ediyorum

deneyin: fren basılı N ye alın. freni bırakın yine basınP ye alın el freni çekin , freni bırakın stop edin farkı  olacak mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Ogzhn67

Teşekkürler cevaplar için ancak sanırım ben iyi anlatamadım. Sorun P ye nasıl aldığımız değil. Ayak frendeyken ve frende değilken aracı stop etmek arasındaki fark. Ben stop tuşuna ayağım frendeyken basarak aracı stop ettiğimde aracın gayet normal ve temiz şekilde stop ettiğini gözlemledim. Ayağım frende değilken yaptığım stoplarda ise 10 stoptan 3 veya 4  'ünde araç sanki garip bir şekilde stop ediyor gibi geliyordu. Sanki zorlanarak, daha gürültülü, daha garip bir sesle stop ediyordu. Her iki durumda da araç P de.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
dr.jack

Ben şahsen frene basılıyken N'ye alıyorum sonrasında stop edip P'ye öyle alıyorum. Acaba yanlış mı yapıyorum? 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
dr.jack
45 dakika önce, Çağlar Bayur :

P ye alın sonra kontak kapatın

Tamam hocam öyle yapayım o zaman

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...